Príprava pred IVF

16. feb 2022

Ahojte 🙂
Idem anonymne, veľa báb ma tu pozná a sleduje - chcem byť inkognito 😉
Začiatkom marca máme absolvovať konzultáciu pred IVF. Umelé navrhli pre dve predchádzajúce neúspešné IUI a pred návštevou CÁR trojročné snaženie.
Zaujíma ma ako je to časovo náročné, ako vlastne prebieha ten proces kým príde ku samotnému vkladu. Viem, že sa berú lieky, hormóny, injekcie, všetko možné ale skôr ma zaujíma čo sa bude diať po konzultácii. Aby som sa tak nejako pripravila 🙂
Za všetky komenty ďakujem.

7lenka11
16. feb 2022

ahoj, ja som na tom úplne rovnako, tak sa tu pripnem a rada si prečítam reálne skúsenosti 🙂

autor
16. feb 2022

@7lenka11 ahoj 🙂 už si po konzultacii? Vieš ako kedy čo? 😃 my sme už mali na konzultáciu ísť hneď po neúspešnej druhej IUI ale museli sme to odsunúť lebo sme mali obaja covid 🙆‍♀️

7lenka11
16. feb 2022

my sme zmenili kliniku, na IVF ideme na Brna, na Slovensku sme neboli spokojní s prístupom.. zabili sme rok v Iscare, no nič sa nevyriešilo, nepohlo... niekoľko IUI nám padlo len preto, že cez víkend nerobili, tak nám došla trpezlivosť.. konzultáciu v Brne máme budúci týždeň 🙂 celkom som zvedavá, čo nám povedia a čo nás čaká.. ja mám skôr stres z toho, či to všetko zvládnem skĺbiť s robotou a tiež z tých hormónov, nakoľko v rodine máme ženské ochorenia a logicky to teda u mňa vzbudzuje rešpekt

zojanka
16. feb 2022

Ak uz do CAR chodite (predpokladam kedze mate za sebou IUI) a maju vasu anamnezu a vsetky vysetrenia co pozaduju tak na sa na konzultacii dohodnete co a ako, povedia aky budes mat protokol (dlhy, kratky, soft), vypisu recepty na lieky ktore budes potom uzivat, daju presny rozpis kedy aky liek, kedy budu kontroly atď.. Vacsinou sa pri prvom IVF dava kratky protokol, cize ked budes nasledne 1DC zavolas do centra ze ti zacal menzes a zacnes si pichat injekcie. Nasleduju pravidelne sono kontroly cca od 7 dna, tie byvaju tak kazde 2-3dni potom aby videli ako rastu foliky, pripadne upravili davky liekov. Potom naplanuju kedy bude odber vajicok (priblizne daky 12-18den, podla toho ako budes reagovat). V den odberu vajicok odovzda partner spermie. Vajicka sa oplodnia a na druhy den zvyknu volat kolko vajicok sa spravne oplodnilo. Potom cakate do 3, alebo 5teho dna (predlzena kultivacia) ako sa budu delit. Na 3ti, alebo 5ty den, ak bude vsetko v poriadku, sa robi vklad embrya a potom cakas tych 10-14dni ci si tehotna. Zvysne embrya, ak ostanu, sa zmrazia a postupne sa vkladaju v dalsich cykloch.

zojanka
16. feb 2022

Centrum od centra to moze byt samozrejme trochu ine

martrle
18. feb 2022

@7lenka11 ahoj a kde idete do brna ha,som v reprofite..chcem ist na ket v apríli....tiež sa bojim trochu

7lenka11
18. feb 2022

@martrle tiez reprofit, o par dni mame prvu konzultaciu, tak som zvedava, co povedia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre