Poisťovňa Dôvera a IVF

fleur1111
29. jún 2020

Ahojte. Baby čo ste boli na IVF a máte Dôveru, ako dlho trvalo dokym Vám poisťovňa schválila žiadosť ? Čo som sa informovala - mali by to schváliť do 30 dni. Lenže odpoved mi neprišla stále a už je to 41 dni. Volala som na infolinku a tam mi nevedeli povedať čo sa deje, že vraj štandardne taketo žiadosti vybavia aj do týždňa. Mali ste niektorá podobnú skúsenosť ?

mira91
29. jún 2020

@fleur1111 Ahoj, z centra priamo lekár podal žiadosť elektronicky, takže asi za 10 dní nám žiadosť schválili. Elektronicky to ide rýchlo, vám ju posielali poštou? 41 dní je veľmi dlho.

mogaa
29. jún 2020

@fleur1111 akým spôsobom si podávala žiadosť? poštou? na pobočke? ak poštou - preveriť či im to prišlo ak na pobočke, treba sa ísť informovať na pobočku že si im to tam podávala a nech vyzistia čo je s tým keďže už si mala mať vyjadrenie....

beatinka
29. jún 2020

Mne doktor podával elektronicky a za 5 dní už v elektronickej pobočke svietilo “schválené”

fleur1111
autor
29. jún 2020

Ďakujem dievčatá. Posielal ju lekár elektronicky, aj som si to pozerala na svojom úcte v Dovere, a mám to medzi dokumentmi. Aj som sa pýtala či to evidujú a povedali mi že áno, len proste nerozumiem prečo to tak dlho trvá. Nikto mi na to nevie dať odpoved od nich čo je veľmi zvláštne.

mira91
29. jún 2020

@fleur1111 tak to je naozaj zvláštne, nemôže to byť kvôli Covidu? Nerozumiem

beatinka
29. jún 2020

@mira91 kvôli covidu asi nie, mne schvalovali minulý týždeň. Niekde inde bude zádrheľ.

ajinka23
29. jún 2020

Mne tiež teraz schválili cca do týždňa

fleur1111
autor
29. jún 2020

Skúsim tam zajtra znovu zavolať.

fleur1111
autor
4. júl 2020

No takze oni to začali evidovať od oveľa neskoršieho dátumu ako mi bolo povedané🙈, nakoniec už vyjadrenie mám a je to schválené, tak sa tesim ...

lulynka
8. júl 2020

Tiez som v Dovere. Posielali ziadost oni z centra do Dôvery, do tyzdna to bolo schvalene.

martinaju
11. aug 2020

@fleur1111 viem že ti to už asi nepomôže ale do budúcna aj pre iné baby ja som tiež čakal vyše týždňa lekár mi povedal, že to schvaľujú aj na druhý deň ale že štandard je ten týždeň ja som tam volala s tým že ja si potrebujem dnes kúpiť tie lieky pretože mi začína ms a že to potrebujem hneď mať schválené odpoveď bola nedá sa ona nevie ona to nechvaluje a všetko možné okolo toho na to som ju znova požiadala, že to naozaj potrebujem dnes pretože zajtra si musím začať pichať injekcie potom sa už dala napísať urgencia tak ju tam napísala za 20 minút som mala žiadosť schválanú ale najskôr to bolo stále neda sa a nejde to a ona s tým nič nevie spraviť a jej je to lúto. Naozaj sa nedať odbyť a trvať si na svojom ono sa to dá keď chcú nebojte nejdú sa pretrhnúť od práce tí čo to schvaľujú a už vôbec nie počas leta a tejto korony keď sa všetko odkladalo čiže väčšinu žiadostí aj čo sa týka operácii majú poschvalované a operuje sa až teraz. Ale som im vďačná že nakoniec sa to dalo tak rýchlo a lekár mi volal že už to máme schválené 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre