Podkožné injekcie inde ako do brucha pri mimotelovom oplodnení

lilitela
6. máj 2014

Ahojte, pichala ste si niektora injekcie aj do inej casti tela nez do odporucaneho brucha? Podkozne injekcie sa spravidla daju pichat este do stehna a paze. Skusali ste to niektora? Mali ste dobre vysledky poctu a kvality vajicok pri OPU pri tejto metode? Dakujem

sfera
6. máj 2014

@lilitela Ahoj pri 1.IVF som mala kombináciu Puregon + Diphereline a to som si pichala do stehna, vysledok 9 oocytov- 8 oplodnených, nulovy výsledok . 2.IVF Gonal + Decapeptyl, všetko do brucha -26 oocytov, oplodnených 19, na mrazenie 9, momentálne 7tt.-po Et. Tak neviem či som pomohla , ešte dodám prvé v KE druhé ivf MT

lilitela
autor
6. máj 2014

@sfera Dakujem. A tie do stehna ti niekto tak odporucal?

sfera
6. máj 2014

@lilitela ani nie len som to brala, vsak podkožne, tak je to asi jedno kam. A napríklad keď som sa pýtala lekárky v centre, že či Pregnyl do brucha, tak len podotkla podkožne-tak asi je to fakt jedno.

tatinka
6. máj 2014

@lilitela ahoj , injecie na ivf sa maju pichat do brucha z dovodu ze je to blizko vajecnikov a prave na to maju dane injekcie posobit, nie na stehno, ci ruku ....aspom mne tak bolo povedane od dr. ked sme boli na ivfka...drzim palce nech sa zadari...vela stastia 🙂

lilitela
autor
6. máj 2014

@sfera Presne, pritom niektori lekari budu trvat na tom, aby sa pregnyl pichol do svalu.
@tatinka No nie som presne na lieciva a medicinu, ci biochemiu odbornik, preto ma zaujima, ake su skusenosti, kazdopadne viem, ze ide o to, aby sa preparat dostal do krvneho obehu. Niektore sexualne ci reprodukcne hormony (ak nie vsetky), su riadene z mozgu, resp. hypofyzy. To je od brucha dost daleko.

sfera
6. máj 2014

@tatinka 😀 😀 ako sorry ale ta látka sa vstrebáva do tela z podkožia a to že sa má pichať do brucha, kvôli blizkosti vaječníkov je jedna somarina! Diabetici si pichaju do rôznych miest a nielen do brucha, len preto, ze miesto produkcie inzulinu je v bruchu /pankrease/, jedine injekcie na riedenie krvi sa musia pichať do brucha

sfera
6. máj 2014

@lilitela áno, vKE som kvôli tomu letela na pohotovosť, aby mi to pichli i.m. /do svalu/a nik mi nepovedal, že stačí s.c./podkožne/ V MT stačilo s.c.sama v pohode doma

tatinka
6. máj 2014

@sfera ja sa nejdem hadat len som napisala co mi povedal lekar....lebo som sa prave na toto iste pytala v centre ked sme chodili a takto mi to bolo odovodnene, nie som lekar ani netvrdim ze ten nazor co povedal lekar je spravny,,,len som chcela poradit v dobrom,,,inak lieky na riedenie krvicky som brala a aj beriem a taktiez injekcie na riedenie som brala a budem brat a tie sa mozu pichat hocikam nie iba do brucha....

sfera
6. máj 2014

Takto je to napr.s inzulínom--aplikácia do brucha--Inzulín sa tam najrýchlejšie a hlavne najpravidelnejšie vstrebáva - lebo odpadá vplyv pohybovej záťaže končatiny z podkožia brucha. Najpomalšie sa inzulín vstrebáva z podkožia stehna. V používanej oblasti treba miesta vpichov striedať, lebo pri častom injikovaní do toho istého miesta v ňom vznikajú zmeny kože a podkožného tkaniva v dôsledku podávania inzulínu .... Takže myslím, že je to obdobné.Ja sa tiež nehádam 😉 len ma to pobavilo

sfera
6. máj 2014

@tatinka Fraxiparin, Zibor, Clexane.... Najvhodnejšie je do brucha, môže sa aj inam samozrejme, ale aj v letákoch odporúčajú brucho

tatinka
8. máj 2014

@sfera lieky na ivf odbporucaju pichat do brucha prave z toho dovodu ktory som uviedla vyzsie, bola som uz na viacero ivf a vo viacero centrach a zatial ziadny lekar mi neodporucal pichat to inde, a tie injekcie na riedenie krvicky sa mozu pichat hocikam pretoze je dolezite ze sa dostavaju do krvi , ze sa vstrebavaju pomalsie na inom mieste je mozno pravda ale vstrebaju sa dostanu sa do krvicky aj ked ich pichces do stehna, ruky, bruska ci zadku, brala som ich takze to pisem z vlastnej skusenosti , mamina brala tiez inj na riedenie a povedali to iste co mne ze to moze pichat hocikam ona davala do ramena a do stehna, ja som davala do brucha lebo sa mi to tam lepsie pichalo ale nie vzdy sa to da pichat do brucha,kedze inj na riedenie zvyknu robit modriny , miesta treba striedat a ked je zena naprilad tehotna a brucho uz ma samu modrinu neviem si predstavit to pichat do brucha 9 mesiacov a potom dalsi minimalne mesiac alebo dva mesiace po porode tie injekcie na ivf maju posobit iba na vajecniky nie na ine casti a ked ich pichne napriklad do stehna tak tekutina sice do organizmu ide ale na vajka to bud nebude posobit vobec alebo len v minimalnom mnozstve a to je potom zbytocne pre pacientku vyhadzovat peniaze za lieky ktore su hodne drahe ked to potom nema mat ucinok tam kde je to potrebne a dalsia vec je ze treba ich pichat do bruska raz na lavo raz na pravo v oblasti vajecnikov aby posobili na vajecniky rovnomerne to mi tiez povedal dr tak aby sa ti nahodou zas nieco nezdalo na tom smiesne..,,,napisala som svoju skusenost..ale chapem ze kazda dievcina co ide na ivf je v inom centre a mozno jej lekar poradi iny sposob pichania ale zatial co poznam dievcata vsetky pichali do bruska a ze ich za tie roky co sme chodili na viacere ivf, iui, ket poznam hodne vela... neviem co je na tom zabavne , ja sa neposmievam inej zene co napise iny nazor alebo inu skusenost ..zelam ti pekny den

sfera
8. máj 2014

@tatinka tak aby sme si to ujasnili, už 12- rokov pracujem ako sestra! Keby si čítala pozorne napísala som, že to bude obdobné ako s inzulínom a to že sa z toho brucha tie injekcie vstrebávajú najrýchlejšie a hlavne najpravidelnejsie, keďze brucho sa nezaťažuje tak ako končatiny. Iný dôvod nie je. Ešteže ti pán doktor nepovedal, že najlepšie by bolo rovno do vaječníka sa trafiť

tatinka
8. máj 2014

@lilitela ahoj, mne zatial lekar vzdy odporucil brucho v okoli vajencikov a striedat strany, nie som odbornik 🙂 len som sa riadila tym co odporucili v centre a odovodnili mi to tak ako som tuna vyzsie pisala tak som ich posluchla...mali sme potom peknu urodu ,,,nemam skusenost s tym ked sa to picha inde, co poznam baby tak pichali zatial vzdy do brucha ...ale tak ved ked sa poradis s lekarom ze to chces pichat inde sama uvidis co ti poradi, mozno ti to odobri,,,neviem ...napisala som len svoju skusenost , asi ti to nepomohlo 🙂
myslim ze zalezi aj od lekara co ti poradi a s cim ma dobru skusenost a dobre vysledky, v kazdom pripade zelam nech ti poradi dobre a nech sa vam podari mat miminko 🙂

tatinka
8. máj 2014

@sfera bud taka dobra a nepis mi, nejde o to kde pracujes, mne to je jedno, ide mi o to ako si to napisala, vysmievas sa mi, o to islo, nie o to ci si sestra alebo zametas ulice , je v poriadku ze mas iny nazor a skusenost nez ja,,ale nemam rada ludi co sa vysmievju z nazoru a skusenosti ineho cloveka a myslia si ze pojedli mudrost sveta, tiez sa neposmievam nikomu za to ze napise svoj nazor alebo to s cim ma vlastnu skusenost..,, sice nie som sestra ani lekar ani farmaceut ale mam v rodine lekarov a aj zdravotne sestricky, ...ale na tom nezalezi,,,maj sa a nepis mi, respektive ked aj napises , uz nebudem reagovat...nech sa ti dari , maj sa 🙂

sfera
8. máj 2014

Tatinka....Si vzťahovačná, napísala som len že ma to pobavilo...

lilitela
autor
8. máj 2014

@tatinka Nie, to je v poriadku, dakujem ti.

kika8259
9. júl 2014

baby ja som pichala dlhý protokol len do ramena: mám už iba jeden vaječník a mala som 16 vajíčok,9 zrelých a 6 oplodnených ... ak by som mala dva asi by som bola prevajíčkovaná aj po aplikaciach do ramena 🙂

kvapka22
15. dec 2021

odber oocytov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre