Platí sa v Iscare za folikulometriu?

feketka
7. apr 2022

Neviete mi povedat, ci sa v ISCARE plati za folikulometriu alebo to ide cez poistovnu? Uz sme boli na prvej konzultacii a teraz idem po vysledky z krvy a zaroven folikulometriu. A hlavne teraz ked vseobecna poistovna nema zmluvu, ako to je, vie nikto prosim?

bykaterina
7. apr 2022

preco by vsobecna nemala zmluvu ?
normlane je to vramci vysetrenia platene poistovnou

feketka
autor
7. apr 2022

@bykaterina pred tyzdnom bola sprava,ze od 1.4 nema vseobecna poistovna zmluvu s doktormi. Neviem ci sa to uz poriesilo ani ci to plati pre ISCARE, preto sa radsej pytam... Ale na stranek ISCARE je napisane,ze folikulometria stoji 30eur,tak neviem ci to je len nezavisle vysetrenie alebo to plati aj pre klientov.

janetinka27
7. apr 2022

@feketka zavolaj si na recepciu. oni ti povedia.

barus26
7. apr 2022

@feketka neplatila som a teda nemám všeobecnú a bolo to ešte v 2019/2020

bykaterina
7. apr 2022

@feketka to sa plati vtedy keby si chcela iba pre seba ako samoplatca

feketka
autor
7. apr 2022

dakujem za odpovede. volala som tam a recepcna mi to nevedela povedat, ale nevadi. pre istotu si zoberiem aj peniaze...skor som sa dozvedela,ze asi idem rovno aj na hyfosy, tak snad to dam v pohode a nie s bolestami kedze som taky citlivy typ :D

dadula_15
11. apr 2022

@feketka myslím, že pri tom sa nemáš prečo nejako bolesti báť, hlavne sa vopred nestresuj, je to podobné ako gynekologická prehliadka, že nie je to nič nejako príjemné, ale teda žeby to bolo bolestivé to nie, môže tlak cítiť, ale to je asi tak všetko. Ale samozrejme je fakt, že každá sme iná. Kedy tam ideš?

feketka
autor
11. apr 2022

@dadula_15 uz som bola a dalo sa to zvladnut 🙂 chvilu som si sice myslela, ze sa tam pototo, ale potom to nastastie preslo 🙂 Inak, neplatila som a neviem preco. Myslela som,ze mi poslu aspon fakturu a nic, tak neviem ako to robia s paltbou.

bykaterina
11. apr 2022

@feketka veď to máš cez poisťovňu.preco by ti mali podieľať faktúru? Platíš keby si nebola na Slovensku poistená a nadštandardne úkony

feketka
autor
11. apr 2022

@bykaterina to vazne? ja som si myslela,ze sa ide podla toho ich cenniku, ze poistovna preplati len nieco a ostatne si platim ja

bykaterina
11. apr 2022

@feketka áno pri Ivf je to tak. Nadštandardné si platíš sám cca s liekmi 2000 eúr.
Pozri si cenník máš tam napísané pre poistencov a bez poistenia a ty spadas pre poistencov. Nakoľko máš vek kedy ti to bude ešte cvakať poisťovňa a nemáš za sebou 3 cykly Ivf.

bykaterina
11. apr 2022

@feketka Kukni cenník zo zp a bez zp.. keď budeš v car vždy sa pýtaj oni nemajú problém odpovedať. A kľudne si napíš otázky na papier keď pôjdeš na kontrolu a pýtaj sa a pýtaj.

feketka
autor
11. apr 2022

@bykaterina super, dakujem 🙂 dr. mi povedala,ze za IVF by som nemala platit, lebo mam endometriozu a to staci na to, aby som nepaltila, ale najprv ideme vyskusat IUI aspon raz.za to tiez neplatim alebo platim?

barus26
11. apr 2022

@feketka platíš. Síce poisťovňa niečo z ivf preplatí ale nieco si budeš musieť hradiť aj sama, nevyjde ta to určite 0€.

bykaterina
11. apr 2022

@barus26 poisťovňa neprepláca ale hradí. Prepláca keby išla do čiech, všetko zaplatila a následne refunduje.

bykaterina
11. apr 2022

@feketka neviem ktorý dr ti takú hovadinu nakecal ale počítaj že ty budeš platiť cca 2000 eúr. Máš doplatok liekov a nadštandardne úkony. Ako mrazenie atď.
Poisťovňa ti hradí zákrok kontroly sona anesteziu a skrátka celú operáciu ako keď ideš so žlčníkom Alebo slepakom. Plus ti prispieva na lieky. Ako pri každom lieku hradis niečo ty a niečo poisťovňa

feketka
autor
11. apr 2022

@barus26
@bykaterina dakujem dievcata za vysvetlenie. konecne v tom mam jasno 🙂

barus26
11. apr 2022

@bykaterina nemusíme sa chytať za slovíčka. Chápeme snáď ako som to myslela 🙂

bykaterina
11. apr 2022

@barus26 nie Treba to nováčikom jasné povedať ako to je. Lebo pótom sa čudujú keď im dr povie že vycalujte 2000 eúr. A čo poisťovňa? A sú v šoku že koľko platia a koľko už im poisťovňa hradila...ani slepak ti nikto neprepláca

dadula_15
17. apr 2022

@feketka no tak vidíš, ono niekedy sa obávame úplne zbytočne toho, že ako čo bude prebiehať, že sa samé zbytočne vystresujeme a pritom to ani nie je opodstatnené 🙂
Si sa mohla priamo tam popýtať, by ti vysvetlili, ale jak čítam už aj tu ti baby popísali 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre