Menej ako 5 miliónov spermií. Mám šancu otehotnieť?

sandra077
9. nov 2012

Ahojte, chcem sa opytat ake mate skusenosti alebo ste poculi o tom, ze ci sa da otehotniet ked ma partner iba okolo 4-5mil. spermii, pohyblivost mala byt oka aj tvar..skusali sme to viac ako rok, ja som este nikdy neotehotnela, mne robili testy som oka, teraz sme absovovali prvy krat iui pred tyzdnom..ale ako citam na foroch vacsinou maju vsetci skoro dobry spermiogram a nedari sa im na iui hned otehotnet tak neviem...je tam daka nadej alebo si myslite ze to nema sancu na prvy krat? 😒 dakujem za nazor kazdemu.

kveta
9. nov 2012

@sandra077 Po prve dajte si pre istotu zmrazit spermie, aby sa Vam nestalo, ze zrazu ostanete na nule.

Po druhe mnozstvo spermii je potrebne preto, lebo prostredie v zene je pre ne velmi agresivne a vacsina zahynie nez sa vobec dostane k vajicku.

Sancu teoreticky mate. Ale naozaj teoreticky. Poradte sa, ale na Vasom mieste by som pre pokoj duse skusila dve tri IUI v style ci motyka vystreli a potom IVF plus ICSI zaroven. ICSI je injekcne vpravemie spermie do vajicka v sterilnej miske.

sandra077
autor
9. nov 2012

@kveta no odkedy sme sa to dozvedeli tak partner sa snazi dodrziavat urcite veci aby sa zvysili..takze dufam ze na nule neostaneme 😒 ja som mala pre iui aj pripravu taku ze som brala hormony na to aby som mala ovulaciu..3ti den po 5dni som si davala 2krat lieky a potom 48hod pred iui som si pichla injekciu do brucha aby sa mi vajicko uvolnilo,,,a po iui beriem teraz kazdych 12hod utrogestran, na urdzanie..takze som zvedava ako to dopadne..i ked ako tu citam vo foroch vacsina ma celkovy problem otehotniet aj ked je vsetko oka tak neviem... ☹

kveta
9. nov 2012

@sandra077 Ak mate len tento jeden problem, teda tuto jednu dg, tak mate obrovsku sancu, ze casom s pomocou lekarov sa to podari.

Ale ver skusenejsej: zamrazte spermie. Poznam x diagnoz, ktore mozu sposobovat tu Vasu situaciu a napriek veskeremu zdravemu zivotnemu stylu na tej nule mozete skoncit. Proste zamrazte. 😉

sandra077
autor
9. nov 2012

nj sak uvidime ako to dopadne a necheme to teda na doktorov co povedia teda ak sa to nepodari 😒

sisulik82
9. nov 2012

@sandra077 kup manzelovi vitaminy, nam poradila doktora v centre Tribulus - da sa to volne kupit v predajni, plus uzival vitamin E, selen a zinok a z 13mil spermosov mu za mesiac na kontrolnom skocilo na 60mil 😀 Takze sa to da tymto urcite zlepsit 🙂

sandra077
autor
9. nov 2012

super dakujem za radu 😎

sandra077
autor
9. nov 2012

@sisulik82 super dakujem za radu

sandra077
autor
9. nov 2012

@sisulik82 a ake vitaminy bral lebo ja som nasla na nete toto:
http://www.mojalekaren.sk/gs-vitamin-e-selen-zi...

sisulik82
9. nov 2012

@sandra077 značiek je veľmi veľa, je už len na tebe, čo vyberieš...buď majú všetko extra, alebo v jednom balení, tak ako si to našla, ale ten Tribulus mu kúp určite, lebo hlavne z toho sa mu to zlepšilo, kedže ten vitamín E, zinok a selén bral cca rok a až po tom mesačnom braní Tribulusu sa mu to takto zlepšilo 😀 až sme sa smiali, že by mohol aj predávať pri takom množstve spermošov...držím palčiaky 🙂

martinazvo
9. nov 2012

ahoj, tak u nas podobne a skoncili sme v CAR a ideme IVF+ICSI...

sandra077
autor
9. nov 2012

@sisulik82 super dakujem urcite ked to nevyjde teraz idem do lekarne pre nove posily 🙂 po prvom spermiograme co sme mali a vysiel nam zle zacal brat vitamniny, ale kedze spermie sa nove robia kazdych 72 dni tusim ci 6 tyzdnov ci ako to je tak nemal sancu asi dako zmenit ten pocet kedze sme mesiac potom isli teraz na prve iui.uvidime no 🙄

sandra077
autor
9. nov 2012

@martinazvo aha no pekne a mali ste predtym iui?

cecil36
10. nov 2012

@sisulik82 nie kazdy spg sa da zlepsit tribulusom, lahsie odchylky od norma ano, ak je za tym riadna diagnoza, tak nie
@sandra077 moj mm uzival vsetko mozne aj nemoze aj spominany tribulus a nic, pocet spermii sa zhorsoval a morfologia tiez. Takze dat vsetko povysetrovat vratane kultivacie u muza, nasadit vitaminy A,E, C, B vo vyssich davkach aspon na 3 mesiace, skusit 1-2 IUI a potom sup na ivf. Samozrejme skontrolovat spg.

sisulik82
10. nov 2012

@cecil36 veď nevravím, že každý...napísala som len, že nám to pomohlo...vždy sa dávajú najprv vitamíny a robia sa kontrolné spg a ak sa to nezlepšuje, pátra sa ďalej po probléme...a keď nepomôžu ani vitamíny, problém je asi niekde inde...za vyskúšanie to ale stojí 😀 možné im to pomôže, možno, že nie...

dusko14
10. nov 2012

@sandra077 nám sa iui pri 5 mil. nepodarilo ale mali sme aj morfologiu a pohyblivosť zlú. Nám vyšlo ivf icsi. A jeden lekár sa vyjadril, že pri takom nízkom počte nám dali zbytočnú nádej.... Držím Ti palce, aby vám to vyšlo.

cecil36
10. nov 2012

@sisulik82 reagovala som na tuto tvoju vetu: "Takze sa to da tymto urcite zlepsit" Slovo "urcite" vo mne vyvolava pocit, ze to tak ide vzdy. Ak je spg zhorseny oxiodacnym stresom, tak vitaminy pomozu a do 3 mesiacov zaberu, po tomto case je zbytocne sa spoliehat iba na vitaminy.

sandra077
autor
10. nov 2012

@dusko14 my mame pohyblivost oka takze mozno najdej je uvidime no 😒

sandra077
autor
10. nov 2012

@cecil36 jasne sak uvidime no ci sa nam podarilo alebo nie ale ja vzdy verim na poslednu chvilu nestracam nadej 🙂

cecil36
10. nov 2012

@sandra077 a aku mate morfologiu? Inak drzim palce nechto vyjde na prvy sup 😉

dusko14
10. nov 2012

@sandra077 ak máte ostatné parametre ok, tak určite máte nádej...

martinazvo
12. nov 2012

@sandra077 ahoj, no v nasom pripade to ani neskusaju kedze aj pohyblivost je velmi zla :(

sandra077
autor
13. nov 2012

@martinazvo hmm a co budete teraz robit?

sandra077
autor
13. nov 2012

@cecil36 no pohyblivost je oka dake ze a+b+bc ci tak dako priblizne 🙂 a objem celkovy bol iba 1,6 tusim a z toho 9mil ale 4 mil akze nepouzitelnych a 5mil pouzitelnych a tvar by mal byt oka...tak neviem..

sandra077
autor
13. nov 2012

@dusko14 no sak uvidime i ked ziadne zmeny nepocitujem ze dake bolesti strasne brucha alebo tak iba obcas trochu ale nie nezvycajne..tak neviem uvidim v piatok na krvi... 😎

cecil36
13. nov 2012

@sandra077 ono zalezi na tej morfologii na percentach. Rovnako zalezi aj kolko bolo a+, b+, c. Nemas papier zo spg? Kde ste to boli na iui?

martinazvo
13. nov 2012

@sandra077 no doriesime endokrinologicku, urologa (vsetko manzel a verim ze tak do konca novembra to budeme mat pokope) a potom mi moj lekar z Iscare posle ziadost do poistovne na schvalenie IVF + ICSI

sandra077
autor
13. nov 2012

@martinazvo super drzim palce nech to date 😉

martinazvo
13. nov 2012

@sandra077 dakujem. Aj ja drzim palce!

sandra077
autor
14. nov 2012

@martinazvo dakujem 😉

sandra077
autor
19. nov 2012

cafko takze prve iui sa nepodarilo takze ideme hned asi na druhe 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre