Je pri umelom oplodnení dôležitá genetika spermii?

hanybany2
4. nov 2011

ahojte snazilky.dnes som sa konecne zaregistrovala, lebo ma trapi jedna dolezita otazka. koncom decembra ideme na umele oplodnenie, a trosku ma vystrasili v nemenovanom centre ze gravidita nemusi byt uspesna vzhladom k tomu ze partner ma zle geneticke vysledky spermii. vraj sa moze stat ze nenajdu ani jednu geneticky zdravu spermiu. mate niektora podobnu skusenost? sa mi nechce verit ze z toho obrovskeho poctu spermii a nenajde ziadna geneticky zdrava? dakujem a zelam krsny den 🙂

luga
4. nov 2011

@hanybany2 , ahoj, hlavne ju pri umelom oplodneni ani hladat nebudu (myslim tu genet. zdravu spermiu) .... je to o nahode ... drzim palce, nech vam to vyjde 🙂

hanybany2
autor
7. nov 2011

ahoj luga. dakujem za info.
takto ide o to ze my sme sa dohodli v centre ze vzhladom k tomu co mame za sebou nam urobia geneticky rozbor spermii. neviem teda co si mam o tom mysliet. stoji to cca 900 eur a vztahuje sa to na 1 az 3 embria. som jelen z toho...aj tebe vsetko dobre. ☹

cecil36
7. nov 2011

@hanybany2 a nechcu tak nahodou v centre na vas dobre zarobit? Pravdepodobne vam ponukli PiGD. Z mojho pohladu zbytocna a neucinna kravina. Zalezi, aku mate DNA fragmentaciu spermii, ak nic moc alebo je vela zo zlou morfologiou, je lepsie vyskusat pri ivf PICSI alebo IMSI. Je to lacnejsie (a o dost) a ovela ucinnejsie. Vela stastia 🙂

hanybany2
autor
7. nov 2011

ahoj cecil, inak aj mna to napadlo ze mozno nas chcu kapanek osklabat o peniaze....fakt neviem co mam robit. nemam pri sebe tie vysledky, tak ti nemozem presne napisat co tam zistili, ale norma bola tusim 12 a manzel mal 21 a chromozomy myslim ze 3 nasobne viac ako je norma? neviem presne...mozno som to doplietla. dakujem za radu a zelam vsetko dobre.

cecil36
7. nov 2011

@hanybany2 tazko sa mi posudzuje, ked neviem co vam robili, ale predpokladam, ze to bola DNA fragmentacia. Tam je norma cca 10-15% fragmentovanych, nad 15% je to na ivf PICSI a nad 30% sa odporuca ak nezaberie PICSi skor darcovske. Ak by to bolo to co pisem, tak pokojne mozete ist na PICSI. Inak tento styl vysetreni tipujem na Iscare, ale mozno sa mylim 😀 PIGD by vam bolo na prd, lebo moze sa stat, ze vysolite kopec penazi a aj tak vam neozostane nic na vklad. Navyse touto metodou sa zisti iba par genetickych ochoreni, takze kludbe babo nemusi byt ok alebo sa nemusi uchytit. Tot moj nazor, keby nieco kludne sa pytaj 😉

bettypo
7. nov 2011

v ISCARE robia okrem toho aj fish vyšetrenie chromozómov v spermiách

hanybany2
autor
9. nov 2011

ahoj cecil. vidim ze sa vyznas a mas nadhlad, ja sa len zacinam v problematike orientovat. a mas aj naozaj dobre intuitivne vlastnosti, lebo ide vazne o Iscare. 😉 . manzel mal 21% fragmentovanych ak si dobre pamatam. musim sa dopatrat k tym vysledkom, ja som to odovzdala doktorke v iscare a neurobila som si kopiu. ked budem mat vysledky k dispozicii ozvem sa ti.zatial sa maj krasne a moc dakujem za tvoje informacie. 😵

pietrula
3. feb 2023

@cecil36 prosim ta, v ktorom centre robia IMSI? Neviem najst ziadne v BA, ani v Brne

pietrula
3. feb 2023

@bettypo Vies mi o tom fish vysetreni napisat viac? Nemaju ho ani len v cenniku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre