IVF a vek 38 rokov

anicka654
22. jan 2024

Ahojte baby,

Písala som pred 2 týždňami ohľadom opakovaného IVF. Bola som v júni na IVF, žiaľ neúspešne. Zmenili sme kliniku a tam začali riesit prečo sa embryo neujalo. Vyšetrenia a nakoniec sa zistilo ,že mi nefunguje štítna žľaza..hodnoty mám 7,80 norma je do 4. Mám kontrolný odber o 2 mesiace a potom zvýšia lieky. Mňa skôr zaujíma ,či má niektora skúsenosť že keď v júni som mala rezervu vajíčok 1,2 A teraz to kleslo výrazne na 0,4 aká je šanca ,že nejaké vajíčko bude? Vtedy mi zobrali len 4 vajíčka a z toho len 1 embryjko. Rodičia a kamaráti nás s manželom odhováraju, že mám už vysoký vek 38, nadváhu atď ..že riziko rôznych komplikácií, chorého bábätká atd .lekár povedal, že na odber vajíčok je posledná šanca Ale vklad by bol až keď hodnoty na endo budú dobre ,ináč sa nemôže robiť. Tak som zmätená či ísť do toho či nie..ja už som sa začala nastavovať ,že nikdy nebudeme mAt bábätko. Ale chcela som to vyskúšať ešte raz. Len keď premýšľam že pri rezerve v júni boli len 4 Vajka mám obavu či vôbec nejaké teraz bude. Nemáte niektorá skúsenosti? Dikicko

anjelicek26
22. jan 2024

Nevedela som, ze je mozne, aby ta rezerva klesla tak rychlo... skusala si pimp my eggs kuru? Nebola si vyraznejsie chora pred odberom - covid, nejaka bakterialna infekcia, cokolvek...? Co sa tyka "rodicia a kamarati nas odhovaraju", ja som rada, ze my sme to s rodinou ani neriesili...budem mat 40 a o dva mesiace rodim...nam to nastastie vyslo prirodzene, u nas stacila laparka prefuk vajcovodov a hematologicka liecba... maly je zdravy, tehu v poriadku..

brankovamama
22. jan 2024

Prosím ťa, to na ktorej klinike ti urobili vklad bez toho, aby skontrolovali hodnoty štítnej žľazy???
Z 0,4 je šanca na vajíčka veľká, ja mam 0,02 a mala som jedno vajíčko

anicka654
autor
22. jan 2024

@anjelicek26 ooo super 🙂 gratulujem..ee nemala som žiaden problém,ani chorá som nebola, na ultrazvukoch bolo veľmi veľa folikulov ale pri odbere len 4 vajíčka a nich sa oplodnili 2 a len jedno prežilo ...tiež som nevedela že to je mozne,lekár povedal ,že to posobi akoby som išla už do prechodu 🙄z toho mám strach ,aby vyšlo nejaké vajko no ..aj toto že váha,vek,problémy s endokrinologiou..

anicka654
autor
22. jan 2024

@brankovamama Košice spln a to nehovorím ,e vklad urobili bez ultrazvuku a obrazovky ...takže sme menili kliniku kvôli tomu ..naozaj? Tak to je dobrá správa 🙂

anjelicek26
22. jan 2024

@anicka654 mozno to chce viac casu nastavit stitnu zlazu a skusit tu pimp my eggs kuru (aspon tri mesiace) a cele sa to stabilizuje... ja som mala AMH 1,77..

anicka654
autor
22. jan 2024

@anjelicek26 o tej kúre som nepočula idem kuk ..veď toto že sa to bude dlhšie naťahovať aj vklad a vsetko ..

brankovamama
22. jan 2024

Kedysi keď bola v Splne doc.Toporcerova, tak to bola záruka. Teraz som na nich nepočula nič pozitívne. Známa tak skončila na 2 mesiace v nemocnici, čo tiež len tak naverimBoha vložili.
My sme boli na Magnezitárskej v Košiciach, tam to vedie doc.Toporcerová, ale vybrali sme si dr.Michnu.
Už mám čo to za sebou, takže pri hodnote 7 TSH by som sa naklonila nad stôl a praskla mu po papuli, keby chcel robiť vklad 🤦‍♀️
Ta hodnota vajíčok je nízka, ale napríklad aj vit.D ju vie zreálniť. Hodnotu čo ti vyšla z krvi skresľuje napríklad choroba.
Počet vajíčok zvýšiť nevieš, ale vieš skvalitniť tie, čo ti ostali

snowflakenel
22. jan 2024

@anicka654 chod do toho, ak sa na to citis. Inak si potom mozes vycitat, ze si neskusila vsetko. Nam tcrdili v car, ze prirodzene mat deti nikdu nebudeme. Tak,sme skusili ivf, vyslo to na 4 pokus. Pptom sme dietamuz neriesili, preslo,8 rokov a.som prirodzene tehotna.......( testy ukazovalo na.prechod a zrazu bum....)

anicka654
autor
22. jan 2024

@brankovamama jj decko beriem...len oni chcú aby som išla teraz 31.1 na injekcie že už potom je šanca mala možno žiadna že nemám čakať na ďalší cyklus..vklad teda až potom no

anicka654
autor
22. jan 2024

@snowflakenel ooo tak to je super 😆tak práve že si to budem vyčítať ako sa tak poznam

anicka654
autor
22. jan 2024

@brankovamama a počula som o tej lekárke ,že tam niekedy bola..my sme vôbec nevedeli že nám treba robiť nejaké vyšetrenia až potom v hellios nás poslali

bejbs123
22. jan 2024

@anicka654 no mozno ti chybaju aj ostatne vysetrenia k ivf,ktore by si mala pochodit pred dalsim ivf,hematologia aj s lepivymi dostickami (specializovane hematologie,nie vsetky to robia),genetiku aj reprodukcnu imunologiu

anicka654
autor
22. jan 2024

@bejbs123 na hemá som bola ,malo by to byť okej, reprodukčnú imunológiu má neposlal ..🙄

anicka654
autor
22. jan 2024

@anicka654 pozerám ale že ja som bola na imunoalergologa..to som bola od neho tak asi tam robili tiež také testy , neviem teda lebo mi vyšli iba alergie

sofia1979
22. jan 2024

@anicka654 nerieš ostatných ak chceš choď do toho ja si vždy poviem radšej, ako potom ľutovať, že som nič preto neurobila. Tak jednoduché ak si raz verím a držím ti moc palce privinies svoje dieťa k hrudi povieš si stálo to za to a neľutujem

brankovamama
22. jan 2024

No ja by som to tak tragicky nevidela, ale zas, ak teraz odoberú vajíčka, a o 2-3 mesiace keď na to pôjdete, a náhodou sa nepodarí, tak stále máte čas na ďalší odber.
Ja som mala obavy, pri mojej hodnote ale keď povedal, že 1 vajíčko sa podarilo... No smiala som sa, tak tragicky, ale 1 je viac ako 0.
Úplne luxusne, sama na izbe,brali ma prvú, keďže tam bolo len jedno, aby ho stihli odobrať.
Na začiatku som mala pochybnosti, lebo ma viac lekárov sklamalo, ale môžem povedať, že tam to funguje na 100%
Verím, že tam budeš spokojná. Ale aj sama si naštuduj a pýtaj sa

bejbs123
22. jan 2024

@anicka654 treba si vyziadat vymenne listky v CAR alebo u obvodnej,nikto ich velmi nechce davat az po potratoch,no je to hlupost,treba si to vydupat a obzvlast,ak uz nemate vela casu aj kvoli veku (iba do 39 prispieva poistovna) a tomu nizkemu amh,reprodukcnu odporucam Adlu v Presove

anicka654
autor
22. jan 2024

@bejbs123 ďakujem 😆😉

mofa
22. jan 2024

Ahoj. Ja som mala vklad ako 38 rocna. Tiez amh rapidne klesalo. Ked sme zacinali s ivf bolo 1,3 potom 0,4🙂 takze velmi podobne ako u teba. Ale nic to nehovori o kvalite vajicok. Ja by som do toho urcite sla.Vzdy som mala malo vajicok. Pri prvom ivf 4 a boli z toho 4 embrijka neujalo sa ani jedno. V dalsom cykle uplne to iste zo 4 vkladov sa podaril jeden a z toho mam dcerku. A lutujem, ze sme este raz nesli. Ale uz sme to nestihli.

anicka654
autor
22. jan 2024

@mofa toto ma teraz veľmi povzbudilo 😆ďakujem

dasa234
22. jan 2024

Ahoj anicka654, ja som podstúpila prvé IVF vo veku 38 rokov v júni 2023. Materstvo som neodkladala, jednoducho som sa len vydávala v 35, lebo budúceho manzela som stretla až neskôr 😀. AMH som mala 3,6 (slušné). Odberom sme získali 12 vajíčok, z toho 10 zrelých. 7 prežilo. Prvý KET bol úspešný, ale potratila som v 6/5. Druhý KET nebol úspešný, žiadne tehotenstvo. A nedávno som podstúpila tretí KET a za chvíľu pôjdem na odber HCG.
Ver si, nevzdávaj sa, nepripúšťaj si myšlienky, že máš nizke AMH, alebo vek 38, alebo problémy so štítnou žľazou, ale nadváhu. Držím ti palce, chod do toho. Psychika robí veľa. Ja sama som diabetička 1 typu (od roku 1995) na inzulinovej pumpe a senzore a vždy myslím pozitívne. Som zdravá diabetička, a iné si nepripúšťam. U nás je problém v spermiograme a to manžel je o 3 roky mladší, bol to šok. Choď do toho! 🙏😉

anicka654
autor
22. jan 2024

@dasa234 ja som tiež tak spoznala manžela dosť neskoro a brali sme sa pred 1,5 rokom no ..a tiez je mladší o 3 roky a a zlý spermiogram .. tak jj ja aj na PN pôjdem aby som bola v kľude 😉

andigab
22. jan 2024

@anicka654 nerieš nikoho, my na tretí krát ket, mám 48, miminko má 9. mesiacov. Múdra, čiperná, štvornožkuje, úžasné dievčatko. Tiež som si vypočula ... Nik za mňa nenosí moje topánky 🙂

dasa234
22. jan 2024

@anicka654 tiež som aktuálne na PN. Pre moju osobu je to fantastický pocit byť bez služobného mobilu a notebooku, normálne si to užívam 😆. Svoju prácu mám veľmi rada, ale rozhodla som sa ju počas PN obetovať, pretože práca mi neutečie, ale materstvo áno. Počas prvých dvoch KET som pracovala homeoffice, ale aj tak, psychicky som nemala kľud. Teraz som rozčarovana, že žiadny telefón, e-mail a pod. Úžasné.
Moje denné rituály sa aktuálne točia len okolo stravy a počítaní sacharidov v strave, inzuline, nonstop glykemie to je aktualne moja práca, inú zatiaľ nechcem 😆

dasa234
22. jan 2024

@andigab presne tak 🙂

anicka654
autor
22. jan 2024

@dasa234 jj tiež som v práci nebola kľudná ..večne bol problém že idem na ultrazvuk atď .nebudem v strese stále koľko meškám do práce atď....

janie7
22. jan 2024

@andigab Ahojky, tak to je úžas, že v takom krásnom veku sa podarilo, si mi vliala kopec nádeje. A samozrejme srdečná gratulácia k dcérke! 💐 Mohla by som ti napísať IP?

andigab
22. jan 2024

@janie7 napíš 🥰

petrazak
25. jan 2024

Ak by ste niektora mala zaujem o Ovitrelle pred odberom vajicok, tak darujem, omylom mi na druhom USG predpisali znova a vsimla som si az doma. Je kupovane v januari 18. v Brne 🙂 Skladujem v chladnicke

luccija
25. jan 2024

@anicka654 nepočúvaj ostatných ty chces dieťa...zmenis centrum a spravíš čo sa dá...

@bejbs123 tuším je ten vek už posunutý 39 r a 12 m, alebo viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre