IUI Gynfiv Žilina

17. apr 2024

Ahojte, rada by som sa informovala, ako je to s IUI a platením. Čo pozerám cenník, majú tam že 195€ to je len za zákrok + lieky? A ešte by som rada vedela, že platí sa za každý pokus? Alebo v tej cene máte niekoľko pokusov? Tým že mám PCOS, čítala som, že málokedy to môže vyjsť na prvýkrát. Neviete náhodu ako to je? Chodíte tam niektorá momentálne teraz? 😊

tessa2299
17. apr 2024

Ja som chodila pred 3rokmi. Vtedy bola IUI 150€. Lieky si hradis ty. A ak maju teraz cenu 195€ za IUI, tak v cene mas sono a zakrok.

autor
17. apr 2024

@tessa2299 ďakujem. A iba 1 zákrok? A ked bude neúspešne tak potom si to znova treba hradiť?

tessa2299
17. apr 2024

Ano, je to iba jedna inseminacia. Potom ak nahodou nevyjde a pojdes dalsi mesiac na dalsiu, tak zas lieky +195€. Drzim palce 😇

autor
17. apr 2024

@tessa2299 fuu to je celkom pálka keď som čítala, že väčšinou to na 1.pokus nevyjde 😏 myslela som, že v tom bude viac pokusov

barju
17. apr 2024

Mám tiež PCOS a trápili sme sa s IUI 2 roky, 6 pokusov jeden potrat. A cenu sme mali 250 lebo sme chodili do Bratislavy. Spätne keď sa na to pozerám, stratený čas, a peniaze. Tým ťa nechcem odrádzať, vyskúšaj a ale buď prípravná na to, že možno nakoniec skončíte na IVF keby sme mu nechodili toľko po IUI,tak by sme ušetrili polovicu ceny na IVF. Lieky na jedno IUI ma vyšli okolo 40 eur, závisí od toho či ti predpisu letrozol a gonasi/ovitrell a utrogestan/progrstanell/amalgen.

tessa2299
17. apr 2024

Nam sa 3krat nepodarili IUI v GF ZA. Potom dalsi pokus z IUI sme sa na nu ani nedostali, lebo mi skor praskol folikul. Isli sme do IVF. Za mna IUI strateny cas a zbytocne vyhodene peniaze (tiez mam PCO)

autor
17. apr 2024

No my to zatiaľ riešime tak, že som brala clostil, následne na folikulometriu, pichli ovitrelle/gonasi a plánovaný styk. Momentálne si tým prechádzam aj teraz. Som 15 dni po pichnuti gonasi, ale testy netmavnu, čiže asi nič z toho. Zajtra tam idem, tak som chcela vedieť ako to je s tým IUI ak mi ho opäť navrhnú, tak či ísť do toho alebo nie

venom19
17. apr 2024

Ahoj, ak chces, napis mi, tiez ohladom iui

janulka2805
19. apr 2024

Ahoj 🙂 Ja som bola na IUI síce v Iscare v Mt, ale platí sa za každý zákrok.... ja som tam platila tuším 150 € a samozrejme plus veeeeľa liekov .... Ale, mala som tiež PCOS a IUI vyšlo na prvýkrát 🙏🙂

akiknabruh
19. apr 2024

Každé iui sa platí .My sme absolvovali 4x a nepodarilo sa. Išli sme do IVF . A vyšiel prvý vklad.Držim palce .Nech iui,ivf alebo spontanne.🫶

emmitko
20. apr 2024

Ja som podstúpila raz IUI a tiež mám pcos a partner teratozoospermiu. V podstate to bol márny pokus hľadať tam cestu, ale človek sa učí 🙂 následne sme absolvovali ivf a hneď prvý vklad ket bol úspešný, ale žiaľ biochemické v 5+3tt. Druhý ket neúspešne a rozhodli sme sa nechať si rok pauzu. Tento rok sme sa opäť odhodlali do ivf a máme zmrazené 3 embrya. Budúci týždeň vo štvrtok na čaká ket tak dúfam, že sa to podarí. Určite by som zvážila tak ako píše @barju či nechcete radšej rovno ivf a peniažky si odložiť na to nakoľko aj úspešnosť v % je vyššia pri ivf ako pri IUI. V každom prípade veľmi držím palce ☺️🍀

melaninka96
23. apr 2024

Absolvovala som IUI pred dvomi týždňami v GYNfiv ZA, stálo to 250€. Aj za spracovanie tých spermií sa platí. Je to veru dosť veľa, tiež mám PCOS a manžel teratozoospermiu, nebolo úspešné, ale dali sme si strop, že trikrát vyskúšame. Je to veľmi individuálne, poznám páry s rovnakým problémom, ktorým IUI vyšlo (jednému na druhý pokus, druhému na tretí pokus). Tak zatiaľ nad tým nelámeme palicu 🙂

autor
24. apr 2024

@melaninka96 áno. Presne ja mám PCOS a manžel terarozoospermiu. Teraz aktuálne čakáme na nové výsledky spermiogramu, tak uvidíme že či sa to zlepšilo alebo nie. Potom sa mám nasledne objednať na konzultáciu, tak som zvedavá že čo navrhnú. A spýtam sa nevieš náhodou ako to je s ivf? To ste nechceli riešiť?

melaninka96
24. apr 2024

Zatiaľ sme neriešili, ale ak nevyjde IUI, tak sme otvorení ísť po nejakej prestávke do IVF. Je to však dost finančne náročné, my akurát staviame dom, takže každá koruna dobrá, no po bábätku veľmi túžime, takže to budeme musieť nejak zvládnuť.

autor
25. apr 2024

@melaninka96 a nepreplaca ivf poisťovňa?? Aspoň tak som si to myslela. Vôbec netuším ako to je

barju
25. apr 2024

Poisťovňa preplatí základ cca 1200€ manipuláciu s oocytmi, spermiami, spermiogram, odber oocytov ale ak treba doplnoke metódy na oplodnenie, separaciu spermií, zamrazenie, embryoglue, timelaps, tak to si platíte sami

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre