CAR - hormonálna stimulácia

ginny113
10. feb 2023

Ahojte baby, ja som tu nova, precitala som dost skupin a for, ale nenasla som odpoved na moju otazku 🙂.

Snazime sa o babatko viac ako rok, ale nejde to, nemala som nikdy ani “ducha” na teste. Cyklus mam pravidelny cca 28-29 dni, hormonalny profil v poriadku, manzel spermiogram priam ukazkovy. Minuly mesiac som bola prvykrat u svojho lekara na folikulometrii, na 15 den bol pekny velky folikul a povedal, ze ovulacia nastane pravdepodobne nasledujuci den. 25 den cyklu som isla opat a povedal, ze k ovulacii pravdepodobne nedoslo, folikul je tam stale, nepraskol a len sa trosku zmrstil (cysta). MS mi prisla uplne presne ako vzdy na 29dc. Doktor povedal, ze mozno to je pricinou neuspechu, ze u mna neprebieha ovulacia (napriek tomu, ze podla priznakov a bazalnej teploty ano) a bude treba hormonalnu stimulaciu v CAR.

Moja otazke je, mozem ist do Reprofit (ten v BA) aj v pripade, ze zatial nechceme riesit ivf ale len konzultaciu k nasmu stavu a nastavenie liecby, pripadne IUI? Ako je to v tomto pripade s liekmi na predpis a uhradou za vsetky ukony u nich? Ci odporucate zacat v niektorom CAR na SK?

taktotedanie
10. feb 2023

Ano mozte
Podla stavu rozhodnu co zvolia a podla toho a diagnozy vam poistovna preplati urcitu ciastku

ninka99865
10. feb 2023

@ginny113 podľa bt ti stúpla teplota aj keď bola cysta?
Áno môžete ísť do car to neznamená hneď ivf. Ale odporúčam si samostatne obehat aj všetky ostsztne vyšetrenia, car tiež nerobi všetko. Repro Imuno (obaja), hemato, Endo, priechodnosť.

taktotedanie
10. feb 2023

@ninka99865 na to vsetko su potrebuje vymenne listky ktore da bud gynekolog alebo lekar z car

barju
10. feb 2023

@ginny113 aj zdravá žena môže mať občas anovulacny cyklus, nedá sa to súdiť z jedného cyklu a netreba byť demotivovana kvôli tomu ale CAR je určite dobrá voľba,my chodíme a nikto nás do IVF nenútil,na naopak,nám dlho trvalo sa rozhupa aj k tomu IUI.

ginny113
autor
10. feb 2023

@ninka99865 ano, BT mi stupla presne tak ako lekar povedal, ze pravdepodobne nastane ovulacia, graf mi aj ovulaciu pekne zaznacil... neviem ci to teda bola cysta, ked ma upozornil ze MS tym padom moze meskat, ale prisla na cas.. idem tam zase na 14dc, tak som zvedava co mi povie

ginny113
autor
10. feb 2023

@barju rozumiem, som zvedava na tento cyklus, ci teda prebehne ovulacia.. bojim sa ze v mojim pripade hra velku ulohu aj psychika, velmi nad tym rozmyslam, hoci snazim sa zit normalne, ale v podvedomi to stale mam.. CAR sa nebranim, verim ze su tam odbornici a vedia pomoct, ak by to neslo nemam s IVF problem, len stale si myslim ze to pojde bez toho.. do ktoreho centra chodis?

barju
10. feb 2023

@ginny113 psychika hrá veľkú úlohu,len ťažko sa na to nemyslí,keď všetky okolo tehotneju z dažďa asi alebo čo. Ani my nemáme s IVF problem,ale pokiaľ sme neskúsili všetky možnosti tak si ho nechávame zatiaľ ako poslednú šancu. A ani to nemusí vyjsť ako sú tu mnohé dôkazom 😔 my chodíme do iscare.

ginny113
autor
10. feb 2023

@barju presne, mam pocit ze vsetci su tehotni/uz porodili len my nie :( a v iscare si spokojna? Ako dlho si cakala na prvu konzultaciu? Rozmyslala som, ze pojdeme najskor tam, aby nam odporucili co dalej a ake vysetrenia este spravit

barju
10. feb 2023

@ginny113 mne dali prvú konzultáciu tak,že sa spýtali kedy mám MS a na 2 deň MS ma poslali na hormonalny profil,manžela na spermiogram a potom s nami prebrali výsledky. Ja som nemala robený od mojej gynekologicky. Ak ty máš spravený, možno stačí prísť s výsledkami a dohodnúť ďalší postup. Tak zatiaľ spokojná som ale nemám s čím porovnávať inde sme neboli ale odporučila mi ich aj moja gynekologicka.

ginny113
autor
10. feb 2023

@barju dakujem za info, pockam teda ci bude ovulacia tento mesiac a budem to riesit 🙂 bud iscare alebo ten reprofit

barju
10. feb 2023

@ginny113 ale keby som mala začať riešiť IVF tak by som šla do Brna do reprofituak by bola tá možnosť, chodia tam aj z iných krajín Európy

ginny113
autor
10. feb 2023

@barju rozumiem, tiez nad tymto premyslam, zacneme v iscare a ak by bolo potrebne IVF presunieme sa do Reprofitu

ninka99865
10. feb 2023

@taktotedanie áno a aj všeobecný môže

hapipa
2. mar 2023

@ginny113 Prečo meniť kliniku, keby prišlo na to, že treba IVF? Sestra tá absolvovala IVF v Iscare a všetko v poriadku.
Je dobré ísť na konzultáciu, aby tebe aj mužovi urobili vyšetrenia, aby proste ste vedeli na čom ste a potom vám povedia, čo by bolo vhodné, či treba IVF alebo sa dá aj nejako inak, aká je šanca 🙂

beatta7
9. mar 2023

@ginny113 ja mam skusenost s tou klinikou, kde chces zacat, s uspesnym IVF 🙂 tak ak by ta nieco zaujimalo kludne si mozeme napisat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre