Azoospermia a darcovské spermie

clondyke
12. júl 2014

Ahojte, mám 25 rokov a bola mi zistená azoospermia - žiadne spermie v ejakuláte, čakáme na výsledky z genetiky a podla nej sa bude zvažovat či podstúpim zákrok Tese na nájdenie nejakých spermií, ak sa spermie nenájdu plánujeme ísť do darcu, je to pre nás tažké rozhodnutie, ale manželku milujem a chcem aby sme boli kompletná rodinka, aj napriek tomu že gény nebudú moje príjmem dieťatko za svoje a dám mu všetku lásku. 🙂 Chcem sa spýtat či tu je niekto s podobným osudom, či ste tiež išli do darcu, ako ste sa s tým vyrovnali, ako si žijete, komu ste o tom povedali a pod... Budem rád za každú vašu radu a skúsenosť ak sa o ňu so mnou podelíte, prípadne mi môžete napísať IP, ďakujem.

hermina_
12. júl 2014

@clondyke mas IP 😉

clondyke
autor
12. júl 2014

dakujem 🙂

kiki68
12. júl 2014

ja osobne by som o tom nikomu nehovorila,lebo dietatko bude Vase a nikto nemusi vediet,co vsetko ste museli podstupit predtym,nez sa konecne zadarilo. Ludia nemusia pochopit, mnoho ludi je velmi striktne zmyslajucich pokial sa to tiez nestane im. Neviem ci by som o tom vobec hovorila dietatu niekedy,lebo to zbytocne narobi gulas v hlave. Pretoze to nie je ziadna nevera, toho darcu buniek poznat nebudete, takze prejst tym a ist dalej a dufat,ze bude babatko konecne. Drzim veelmi palce!

clondyke
autor
12. júl 2014

dakujem ti krásne Kiki 🙂

godyna
12. júl 2014

Viem si prežívať co prezivas lebo toto sa riešilo aj u nas - naštastie som sa vo finále nemusela rozhodovat . Iba ti chcem povedat te to je tažké rozhodnutie pre oboch partnerov . Držím palce

clondyke
autor
13. júl 2014

dakujem 🙂

mayka26
21. júl 2014

dnes sme aj my prežili menší šok a otázku ako a čo bude ďalej keď tiež zistili manželovi azoospermiu ☹ no uvidíme či sa to ešte nedá nejako napraviť - robili mu aj krvné testy či mu nechýbajú nejaké hormóny ktoré by to mali všetko na príčine .... má ísť ešte raz na spermiogram po 4 - 8 týždňoch, podľa toho ako dopadnú krvné testy a či bude nasadená liečba a ak nič nepomôže rozprávali sme sa aj my o darcovi a povedali sme si že tie spermie budú len materiál a otcom bude manžel - nám sa to zdá lepšie ako adopcia aspoň že ja budem ozajstná mama takže aspoň niečo bude mať po nás 🙂 i keď len z mojej strany a ako i kiki 68 píše netreba to i podľa nám rozprávať každý vie predsa svoje a ľudia bývajú mnohokrát zlý okrem najbližších ... - držím aj ja palčeky na ceste za vytúženým dieťatkom 🙂

mihalina
6. aug 2014

Ahojte, aj môjmu manželovi diagnostikovali azospermiu (mal rakovinu semeníka, má už iba jeden). Absolvoval Tesa (výber tkaniva zo semeníka) a podarilo sa nájsť presne 91 ks spermií. Oni to potom rozdelia na malé dávky a potom oplodňujú metódou ISCI vajíčka, z 5 ktoré zo mňa vybrali sa 10 spermiami podarilo oplodniť 4, ale iba z 2 sa vytvorili embryjká. Dali mi iba jedno (lebo som vraj malička na viacpočetné tehu), druhé chceli zamraziť ale prestalo sa vyvíjať, ani ET nevyšlo, takže sme s vajcami na 0, ale máme 81 ks spermií, takže ešte kopec šancí. Ak lekári povedia, že by bolo dobré skúsiť Mesa alebo Tesa, odporúčam. Pre chlapa je to aj z psychologického hľadiska dôležité. Môjho to veľmi ukľudnilo, lebo má vystarané, a teraz je to na mne. Operácia stála 1 000,- € v Iscare v BA, ale sú to najlepšie investované peniaze. Doktor hovoril, že sa im nedávno podarilo úspešne použiť aj 30 rokov zmrazené spermie, aj ten môj verí, že tých pár čo máme budeme môcť ešte dlho používať 🙂.

ronaldoboss
29. mar 2019

@mayka26 ahoj.prosim ta zaujimalo by ma ako ste dopadli stou azoospermiou mame taku istu diagmozu a nevieme čo dalej všetki visledki mame poriadku genetika hormoni aj endokrinologicke višetrenie máme všetko za sebou.vdaka za skorejšiu odpoved.

mayka26
29. mar 2019

@ronaldoboss no ako je vidieť na komentári ťaháme to od roku 2014 čiže pomaly 5 rokov a nedostali sme sa nikam a nikde...
1 IVF, 1 ET a 3 KET Stále sa niečo vyskytlo...
Čo sa týka u nás a azoospermie jedine darcovské spermie.... Hádam sa raz podarí, nádej je tu vždy... Skús sa opýtať iných dievčat, tie možno mali šťastie a už majú svoj pokladík doma 🍀👶🍀

ronaldoboss
30. mar 2019

@mayka26 tak to mi je lúto.bohužial .a darcovske ste ešte ne skušali? A gde ste boli na 1 ivf v ktorom centre?

misisi93
13. máj 2021

@clondyke ahoj my sme darcu nechceli kvôli môjmu partnerovi dieťatko ešte nemáme nevedeli nám povedať či spermie budú a nakoniec vo veľkom množstve preto ver že tam budú vidím že si veľmi mladý a verím že by to mohol byt vás prípad 🙂🙏🏻 Ideme do 3 vkladu 2 bolo biochemické tehotenstvo pevne verím že lkazdi raz odíde s dobrou správou držím palce ♥️🙏🏻

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre