Anti-Müllerov hormón a stimulácia

xlolax80
11. dec 2014

Baby s nizkym amh, pri akej stimulacii sa vam podarilo uspesne otehotniet? Mne sa vzdy vytvoria prazdne folikuly, ci uz pri horm. Stimulacii alebo native. Mam nizke smh, inak hormonalny profil aj vajecniky su ok.

havranica
11. dec 2014

Ja mam tiez nizke a tretie Ivf som si dala fakt silne, uz si nepamatam ake, ale mala som 10 vajok. Potom z mrazacika sa mi narodila dcerka. Ma uz 14 mesiacov, tak uz neviem presne, len viem ze som povedla dr. Nech mi da taku fakt silnejsiu

gennara
11. dec 2014

@xlolax80 A ake mas AMH?

xlolax80
autor
11. dec 2014

@gennara pred 2 rokmi mi namerali 0,32. Teraz aktualne nemam. A co je lepsie stimulovat s mega davkami alebo radsej soft. Pri mega davkach som mala 1 oocyt a zvysok folikulov bol prazdny. Teraz dr povedsl, ze to nema vyznam a dal mi clostyl

gennara
11. dec 2014

@xlolax80 Ja chodim do Brna a tam lekar ma taky nazor, ze ked je to uz s tou rezervou vajicok zle, silne davky ich este viac poskodia. Tam pri nizkom AMH riesia skor soft alebo nativ, pripadne nativ s miernou stimulaciou - clostilom. Co si citam skupinu bab, co chodia do Reprofitu, tak som pri viacerych videla, ze pri klasickom IVF to bolo bieda a pri softe mali aj viac kvalitnych vajicok. Ak mas mat po megadavkach jedno vajicko, tak ak este ovulujes, to sa ti oplati skor ist do uplneho nativu. Je to setrnejsie na telo, takmer ziadne hormony a aj vajicko moze byt kvalitnejsie. Drzim palce, nech to s tym clostilom vyjde. Ja tiez zacinam s clostilom v januari, tak musim verit, ze to bude uspesne.

zibi
11. dec 2014

mne sa po kure vitaminom D3 zvysilo 3 nasobne AMH cize da sa to zvysit ked mas ostatne hormony ok 🙂

xlolax80
autor
11. dec 2014

@gennara no tiez sme v brne. Nativ nevysiel, lebo folikul bol prazdny. Teraz ideme skusit clostylom. Ale mam strach, aby zase neboli prazdne. Dal mi dost dilnu dsvku 2-0-2, tak uvidime, co to so mnou urobi

xlolax80
autor
11. dec 2014

@zibi uz vyse roka jem denne 1000iu d3, ale asi to moc neposobi, kddze sa mi tvoria prazdne folikuly. Inak ostatne hormony mam ok.

zibi
11. dec 2014

@xlolax80 no dečko zvysuje AMH ..aku mas hodnotu dečka v krvi? a fsh mas ok?

xlolax80
autor
11. dec 2014

@zibi fsh mam 5,9. Decko v krvi netusim. Ale dopujem sa tabletkami, tak snad mi to nechyba

zibi
11. dec 2014

@xlolax80 no 1000 dečko je dost malo a ked chces vediet naozaj objektivny nazor na AMH mala by si si dat to dečko zmerat . aj gyndos to robi alebo endokrinolog. naj je dečko od swansonu - najlepsie sa vstrebava a ma najlepsi narast v kratkom case - vela bab z kona ho uz odskusalo cize sa to da potvrdit
AMH koreluje s vitaminom d3 - tzn. ze ked je nizky vitamin D tak aj amh moze byt nizske za predpokladu ze mas v norme FSH a aj ultrazvukom potvrdeny nomralny pocest astralnych folikulov. tvoje fsh vyzera ok a dečko by ti mohlo pomoct na zvysene len ho potrebujes brat viac ako 1000

inak prazdne foliky byvaju pri PCO je to divne
melatonin si neskusala? plus kasicku matersku a koeznym, plus zelezo? 😝 😀

xlolax80
autor
12. dec 2014

@zibi a od toho swansonu tu 5000iu alebo ine? A neni to privelka davka? Melatonin a matersku kasicku som skusala pred rokmi. Asi sa k tomu zas vratim. Inak dr v brne hovoril, ze decko nema nic s nizkym amh. Tak uz fakt neviem, vo si mysliet... ; )

zibi
12. dec 2014

@xlolax80 dečko nema vyznam s vysokym FSH
je na to studia na nete
a praveze by som mu dala precitat ze nizke AMH koreluje s vitaminom d3 a nasledne sa zvysuje ja nechapem tych doktorov
nie ja som brala pri nizkom dečku jednorazovu davku 50 000 jednotiek aby som si co najrychlejsie vyrovnala dečko potom pauza a brala som 3x5000 jeden mesiac, 2x5,000 druhy mesaic a dlhodobo 5000 a stuplo mi to pekne 🙂 musis brat s magnezkom ale iank je to fajn 🙂

martinam1812
6. jan 2017

Ahojte baby čo si myslíte? Mám S-Anti-Mullerian hormón 0,03.Beriem púpalku forte a čakám na menzes a začnem s clostylbegytom a tiež s nosifolom duo. Zaberie? Alebo máme ísť do centra asistovanej reprodukcie? Odporúčate niečo iné? Ďakujem za každú radu.

catherinah
6. jan 2017

@martinam1812 to je velmi velmi nizucke. Tam podla mna pomoze len zazrak.

hyacintka
7. júl 2017

@martinam1812
Ahoj, ja mam amh 0,02 a v BA ma v centre uplne odpisali, zacala som chodit do Brna.Ako si nakoniec dopadla? Vidim, ze cakas babatko. Si pre mna velka nadej, lebo pri mojom amh mi tvrdia, ze to bude iba zazrak, hoci mavam normalne cyklus s ovu, ale prazdne folikuly.Raz odber dvoch folikulov z nativu - prazdne a teraz zacinam soft stimulaciu, neviem co mam cakat. Uz som zvazovala aj darovane, mam 40 rokov, jednu dceru14 rocnu z ineho manzelstva. Vtedy otehotniet nebol problem.Jem milion vitaminov, mineralov, bylinne kvapky, matersku kasicku.....Fsh mam vraj trochu zvysene 12. Mam este cakat na zazrak? Lekar hovoril, ze do 43 sa oplati cakat, ked mam este ovu a menstruaciu prirodzenu.ze mozno sa za rok jedno zdrave vsjicko vykotula.

martinam1812
7. júl 2017

@hyacintka áno čakáme a rovno dvojičky a to bol zázrak lebo sa podarilo prirodzene. Už som mala začať s krátkym protokolom, no MS nedošla a ja som zistila, že som tehu. Aj mňa v centre odpísali a hneď na začiatku navrhli darcovský program, čo som hneď odmietla. Aj ja som brala všelijaké vitamíny a pila čaje. Neviem čo z toho pomohlo, no vaječníky začali normálne pracovať a podarilo sa.

hyacintka
7. júl 2017

A ake vitaminy si brala? Ako sa ti podla teba vajecniky dali do poriadku? Cvicila si specialne cviky?kolko si mala fsh?v ktorom centre si bola?

martinam1812
8. júl 2017

@hyacintka no bolo toho viac. Materská kašička, D vitamín, NAC, zinok, Q10, melatonín, E vitamín, kyselinu listovú, alchemilku. Veľa som čítala tu na fóre na modrom koníku. Skúšala som, dúfala som a vyšlo to. Žiadne cviky som necvičila a fsh som mala veľmi vysoké, cez 48. Začali sme chodiť do CRM v BB.

hyacintka
8. júl 2017

Dakujem, ja tiez berem to vsetko, este resveratrol a zinok, magnezium. Kolko mg kornzym si brala? A kolko decka denne? Teraz som pri mori, tak sa slnim. Od akeho vyrobcu si mala kasicku?Alchemilku caje ci kvapky? Mne sa zda, ze tie kvapky alchemilka mi upravili cyklus,neviem presne co, ale citim sa lepsie, aj vajecniky pracuju, len prazdne foliky boli🙁

hyacintka
8. júl 2017

@martinam1812
A pupalku si kolko denne brala? Mala si aj stimulky pred tym?

martinam1812
8. júl 2017

Aj magnezium som tiež brala, Q10 od walmarku, tak ako bolo písané. D 5000 od swanson každý deň, alchemilku čaj, pupalku tiež od walmarku ale tú silnejšiu. A stimulku som už nestihla keďže MS už neprišla 😉 Injekcie mám ešte stále v chladničke.

hyacintka
9. júl 2017

Drzim ti palce, si ma velmi pozitivne naladila! Dakujem!Q 10 ale kolko mg v tabletke? Su tam rozne davky.magnezia kolko?

hyacintka
9. júl 2017

@martinam1812
Dakujem, musim si zvysit davku magnezia, berem magne B6, ale jednu vecer a Q10 iba 30 mg, zvysim 60 alebo 100.

marida9999
3. jún 2019

@martinam1812 Ahoj, ak ta môžem poprosiť, čo konkrétne za vitamíny si brala a aký čaj si pila. Aj mňa dnes v centre odpísali a navrhli darované. Čo som odmietla. Mám 46rokov. Amh pred pol rokom 0,08. Ďakujem za info 🙂

martinam1812
3. jún 2019

@marida9999 prečítaj si v diskusii tam som písala 😉

marida9999
3. jún 2019

@martinam1812 Ďakujem ☺️

marida9999
4. jún 2019

@martinam1812 Prosím ťa, v diskusii píšeš o krátkom protokole, čo to znamená? Tvoj gynekológ či centrum? Ďakujem

martinam1812
4. jún 2019

@marida9999 v centre to malo byť. No neabsolvovala som ho, už nebolo treba 😉

pimpa
12. sep 2019

Ahojte, chcem sa opýtať, že keď je nízky antimullerov hormón, môže to znamenať aj že vajíčka mám nezrelé a že by sa mi mohlo narodiť dieťatko s postihnutím? Alebo to znamená len že tých vajíčok je menej? teda ja neviem, či je to rizikové, alebo je šanca mať aj zdravé dieťa. Rozmýšľala som ešte nad tretím, aj už mám 37. Beriem dva roky hormóny Lunyttu práve kvôli nízkemu progesterónu. Rozmýšlala som ho vysadiť a ešte sa pokúsiť. Len ma máta, že keď je tá ovariálna rezerva skoro prázdna, či mám šancu na zrdravé dieťa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre