Anovulácia, cysty a IVF

ria999
11. júl 2023

Ahojte, vedeli by ste mi prosím poradiť ako sa dá predísť vzniku cyst, prípadne ako docieliť aby folikuly praskli?
Mala som už 3krat pichnuty Ovitrelle, zakaždým som mala 6 a viac cm cysty z toho 2krat musela byť laparoskopia .
Som 2krat po IUI , nasadený clostylbegit - žiadne dominantné folikuly až na nejaký 22-23-24den ktoré aj tak nepraskli.
Poprosím o radu tie čo majú alebo mali podobný problém a podarilo sa im otehotnieť 🙏🏽.
Prípadne aku ste mali skúsenosť s IVF ak ste museli podstúpiť 🙏🏽🙏🏽🙏🏽
Ja som už úplne zúfalá dnes mi dr oznámila po 2 IUI 6,5cm cystu vážne už neviem či sa nato všetko mám vykašľať alebo zvážiť IVF (snažíme sa už 4roky) 😭

jj298
11. júl 2023

@ria999 clostylbegyt som brala pol roka. Jeden jediny raz mi narastli na 14mm ale iui neuspesne. Hodila som na to bobek, isla na ivf a do 3 mesiacov som mala //.

zojanka
11. júl 2023

@ria999 po 4roch rokoch už by som riešila urcite IVF. Hlavne ak máš takýto problém.

ria999
autor
11. júl 2023

@jj298 a stimulovali ťa injekcnymi hormónmi? Na ne si reagovala? Ja sa zase pri IVF bojím hlavne OHSS .

ria999
autor
11. júl 2023

@zojanka keď ja som myslela že to podporím nejakými vitamínmi a ovulácia nabehne a nejak to pôjde ale myslím že to boli len zbytočne vyhodené peniaze 😕.

ada_alica
11. júl 2023

@ria999 ja viem,že sa to ľahko hovorí ale psychika robí strašne veľa.... skús na chvíľku pausu od všetkého, choďte na dovolenku ale hlavu nechaj doma.... hovorím z vlastnej skúsenosti

jj298
11. júl 2023

@ria999 ten clostylbegyt som brala tabletky, ked dorastol pichla som si ovitrelle a potom som sla do brna. My sme sa snazili dlhsie alo vy a uz som ziadne taketo pokusy nechcela absolvovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre