Zabudnutá tabletka a Escapelle

zicherka25
9. jún 2014

Ahojte. Včera sa mi stalo, že som si nezobrala antikocepčnú tabletku. Pauza mi skončila v piatok a prvú tabletku som zobrala v sobotu okolo štrvej. Dnes o druhej som si zobrala tabletku na ktorú som zabudla + tú čo som si mala dnes zobrať. Problém je v tom, že včera okolo siedmej večer som mala s priateľom nechránený pohlavný styk a v lekárni mi dali Escalpelle (núdzová tabletka). Pohlavný styk som mala po troch hodinách od kedy som mala užiť tabletku, no keďže som tabletku neužila včas tak sa obávam.... Teraz som sa vrátila z lekárne a mám dilemu, či je nutné ju užiť. Počula som, že dosť dokáže rozhádzať cyklus. A keď je nutné ju v tomto prípade užiť mám pokračovat v užívaní tabletiek alebo mám mať pauzu? Som z toho trošku zúfalá 😀 Tabletky beriem uz vyše roka a ešte sa mi nestalo, že by som zabudla..

zicherka25
autor
9. jún 2014

Ešte som zabudla dodať, že aj keď mi skončila pauza v piatok, včera som ešte slabunko krvácala a dnes ešte tiež, čo sa mi nestáva.

vefi89
9. jún 2014

@zicherka25 gratulujem k zabudnutiu 😀
a teraz k veci, síce rozhádže cyklus, ale lepšie ako riskovať, či? lebo keď niektoré otehotnejú aj počas riadneho užívania HAK, tak sa musí dať aj kvôli jednej zabudnutej 😉 takže vziať tú PO a pokračovať v HAK ďalej, popr. si prečítaj PIL

zicherka25
autor
9. jún 2014

@vefi89 tak letáčik som si prečitala.. Viem, že tam píšu brať tabletky ďalej 🙂 no v lekárni som sa pýtala, že čo mám robiť a povedali mi, aby som prestala užívak HAK a príde mi menštruácia.. a potom nové balenie.. tak ma to zmiatlo.. okrem toho mi v piatok skončila pauza a napriek tomu ešte dnes slabúnko krvácam, čo ma znepokojuje

vefi89
9. jún 2014

@zicherka25 to je ako sofiina voľba 😀
no, nejde mi to prekopírovať, takže stručný výcuc- menštruácia sa dostaví ako obvykle, hoc niekedy môže o pár dní skôr, alebo neskôr. takže pokračuj v HAK normálne ďalej

vso10
9. jún 2014

vsade sa docitas, ze prestat brat HAK uprostred blistru je uuuuplne zle... ked chces prestat brat HAK, tak az po dokonceni blistra. takze ja si myslim, ze by si mala brat HAK dalej a nestresovat. dalsie hormony navyse by Ti podla mna neurobili dobre. zober si, ze kolko toho je v HAK + tabletka po...
ked som este nebrala HAK (teraz uz zasa neberiem-zle skusenosti), tak nam praskla guma a bezali sme hned po escapelle... taky teror som este asi nezazila, slo mi odpadnut brucho a o mojich naladach ani nevravim... neviem si predstavit, zeby som skombinovala escapelle a HAK... a taktiez po menzese je mala sanca, ze otehotnies...
takze escapelle nepapaj a tabletky poctivo papaj dalej a nadstav si budík 😉
a este k tomu spineniu. lekar mi vravel, ze v prvych mesiacoch sa moze objavit, ale ze mam si dat tabletku napriek spineniu v den, ked si ju mam dat a necakat kym prestanem spinit. ono to prestane. a taktiez v prvych mesiacoch sa moze objavit spinenie aj pocas brania tabletiek. lenze cim dlhsie budes uzivat HAK, tak tym sa Ti bude "kramovanie" skracovat. ja som mala niekedy aj okolo 7-8 dni, take trosicku rozhadzane... ale po niekolkych mesiacoch hak som mala uz len 3-4 dnove len take spinenie, ze postacila intimka...

zicherka25
autor
9. jún 2014

@vefi89 :D ďakujem Ti za radu 🙂

zicherka25
autor
9. jún 2014

@vso10 ja beriem tabletky už vyše roka 🙂 A všade píšu vynechaná tabletka v prvom týždni + pohlavný styk = možné tehotenstvo 🙂 tú tabletku by som brať nechcela no naozaj sa bojím toho, že by som otehotnela.. Preto tu píšem.. neviem, čo robiť.. 🙂

vso10
9. jún 2014

@zicherka25 aha, no myslim, ze ked ich beries uz tak dlho, a do teraz si nezabudala, tak by si nemusela otehotniet... ale ak sa rozhodnes nevziat si escapelle, tak si pre istotu zváž, že aku mas doma situaciu (byvanie, partner, peniaze, atd) a pripocitaj si k tomu babo 🙂 ja som brala mistru 10 mesiacov (tusim) a stalo sa mi aj, ze som meskala 14h a pocas toho sme mali nechran. styk niekolko krat a vzdy naplno...no a tehu som nebola.
zabudla som si ju zobrat aj castejsie, ale to vzdy bolo do 12h...
ja osobne by som si ju nedavala 🙂

zicherka25
autor
9. jún 2014

@vso10 po finančnej situácii by to zlé vôbec nebolo.. 🙂 No ešte stále som študentka a to je dôvod prečo sa toho tak bojím. Neviem si predstaviť, že by som si robila školu externe s dieťatkom na krku.. :/

vso10
9. jún 2014

@zicherka25 ja som tiež študentka a tento mesiac som taka daka divna. mi pouzivame pesar a raz rano, ked som si ho chcela vybrat bol krivo, takze asi som nijak chranena nebola.. tab PO som si nedala, lebo uz raz mi to rozhadzalo telo a nechcem to prezivat este raz.... no a posledne 2 tyzdne ma bolia vajecniky, dokonca v nedelu rano som mala nejaku divnu "pulzujúcu bolest" v podbrusku... a uz nejake 2-3 dni ma nehorazne bolia prsia, hlavne v oblasti bradaviek. zajtra idem na gyndu a lekarovi porozpravam vsetko co ma trapi a som zvedava co mi povie... 🙂 babatku by som sa potesila napriek tomu, ze som studentka, financna situacia na nic a byvanie tiez... partner sa tehotenstva boji

zicherka25
autor
9. jún 2014

@vso10 :D u mňa zas priateľ by veľmi chcel bábo 🙂 no rešpektuje to, že chcem s tým aspoň ešte dva rôčky počkať 🙂 a tie vaječníky.. nechcem ťa strašiť, no robíš dobre, že ideš ku doktorke.. Mám kamarátku, čo sa na to kedysi sťažovala.. našli jej cystu.. a tie prsia.. Mňa tiež dosť bolievali.. No tuším len pred menštruáciou. Ale odkedy beriem HAK tak bolesti (ako aj kŕče) pomizli 🙂

vso10
9. jún 2014

@zicherka25 ja idem k lekarovi na preventivku, lebo som uz par mesiacov objednana a zhodov nahod ma bolia... tak sa rovno postazujem 🙂
nad cystami som tiez premyslala, vela o tom neviem... ale to malicko, co som citala ma vystrasilo a dufam, ze bud to je hormonalnymi zmenamy, ze uz neberem HAK, alebo babo... ale od vysadenia hak som uz mala 2 menstruacie... tak neviem... no cyst sa bojim a bojim sa o nich dalej zistovat inf... a prsia ma nikdy v zivote pred kramami neboleli a krami mam dostat az cca o 2tyzdne!
dufam, ze cysty to nebudu 😒

zicherka25
autor
9. jún 2014

@vso10 tak ti teda drzim palce aby to nebolo nic vážne. No ale aj HAK to môže byť.. Aj bábo, keď ťa prsia bolia ďaleko od menštruácie 🙂 ťažko povedať 🙂

zicherka25
autor
10. jún 2014

Takže.. Moja osobná skúsenosť s escapelle... Baby chráňte sa aby ste túto tabletku nemuseli užiť.. Do hodiny po užití to bol pre mňa horor.. Najprv začali ukrutné bolesti hlavy, nasledovali kŕče v bruchu a potom mi bolo tak na vracanie, že doteraz netuším ako som to v sebe udržala (musela som to vydržať ináč by som musela užiť ďalšiu tabletku). Točilo sa mi strašne v hlave, hmla pred očami... Nikdy viac toto zažiť nechcem. Každý človek je síce iný, no nikomu by som nepriala také muky... 🙂 Dnes ráno už mi je našťasie dobre 🙂

vso10
10. jún 2014

@zicherka25 budes uzivat hak dalej, alebo prerusis??
inak dnes ked som bola u lekara som mu vravela co ma trapi, tak sa mi tam "kukol", vysetril prsia a povedal "dufam, ze nie ste tehotna!!!" ale potom po sone skonstatoval, ze nevypadam byt tehotna...
dufam, ze uz Ti bude len dobre 🙂

majka123500
10. jún 2014

baby cavte možem sa niečo opýtať?? keďže mi vymazali moje príspebvky?

zicherka25
autor
11. jún 2014

@vso10 uzivam dalej no. Tak to bolo pisane aj v letaciku tak uvidim ako to so mnou bude 🙂 zalezi na tom ako nevyzeras 🙂 brusko sa u niektorych bab viditelne predstavi az v stvrtom piatom mesiaci. Tak bolo by dobre presvedcit sa aj teh. testom 🙂 drzim palce a dakujem 🙂

@majka123500 jasne kludne sa pytaj 🙂 uvidime ako dokazeme pomoct 🙂

2491992
11. jún 2014

@zicherka25 do 12hod. Ak vezmes je to ako keby si ndmzabudla. Precitaj letak ci to nepise. Ja som mala takke

majka123500
11. jún 2014

@zicherka25po 3 rokoch som vysadila HAK ( 1 rok chloe 2 roky minervu potom aidee a nedavno som brala belaru ktoré som mala z dôvodu akné. Prvý mesiac po doužívaní HAK mi menštruácia prišla presne. No teraz tento druhý mesiac mi neprišla, aby som bola presná, 5 dní mi mešká. V tom týždni ako mi mala prísť ma začalo pobolievať v podbrušku, tak som si bola istá, že mi príde. S priateľom sme mali styk len s ochranou. Spravil sa do kondomu, kondom nepraskol. mám biely hustý výtok, a sem tam ma bolí v podbrušku.Chcem sa Vás preto spýtať na Váš názor, či sa mi mohol ten cyklus nejak posunúť, Môže mi menštruáciu oddialiť aj stres?? Lebo odo dňa kedy som mala dostať menštruáciu nenormálne stresujem. Nesom tehotná????? prosim raduuu

vso10
11. jún 2014

@zicherka25 som chuda... ploche brucho... lekar ked sa mi tam kukol a kontroloval prsia tak si myslel, ze teda mozem byt tehu, ale na sone nic nebolo vidiet... tak ma poslal domov. zatial by to bolo len 14dni od mozneho oplodnenie... takze na sono je asi hooodne skoro, ale krvne testy mi nerobil... zvazim ten test.. dnes som bola v obchode, ale nemali ten co som si nasla na internete, tak som nakoniec odisla...

@majka123500 ked vysadis HAK, tak nemusi sa hned dostavit ovulacia, menzes moze meskat a cyklus moze byt rozhadzany. lebo kym sa telo nadstavi do normalu, tak to trosku potrva... toto som len citala na internete... neviem co je na tom pravdy, ale podla mna to moze byt tak
a brusko moze boliet. ja ked som vysadila HAK, tak v den, ked som si mala dat novy blister ma rozbolelo brucho a par krat som si prosto sadla na zem a nebola shopna doplazit sa k najblizsej stolicke.... potom sa to zlepsilo... mne prisla ms na cas... ale skus pohladat nejake debaty o vysadeni HAK, tu na MK je ich dost... a ak sa urobil do kondomu a ten nepraskol, tak by si nemala byt. a este jedna vec brusko moze boliet/pichat pocas ovulacii...
a este ma napadlo, ze ked stresujes, tak tiez ms moze meskat... mne raz, ked som nehorazne stresovala meskala tyzden a ked som sa uvolnila a dala si s kamaratmi langos, tak zrazu dosla 🙂

majka123500
11. jún 2014

@vso10 robila som si aj test je negatívny ale proste je to nehorázny pocit keď MS mešká.. Keď ja som toľko článkov prečítala že už mi z toho šibe fakt..https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/husty-biely-vytok-co-to-je/ toto jak som si prečítala som mala dosť.. tiež mam biely výtok taký jak hlien to vyzerá je redší, vodnatý a nadobúda charakter vaječného bielka... ach aaa také stresy jak prežívam ja neprežíva asi nikto nikdy fakt ☹ takže tebe po vysadení nemeškala?? ja prvý mesiac po vysadení som dostala normálne neviem či to účinkovali ešte tabletky a teraz druhý mesiac nič meškajú.. s priateľom to medzi nami škrípe lebo za dva mesiace sme mali sex aj to s kondómom posledný sex sme mali 26.mája to už na teste ukáže že? joj neviem čo mám robiť zbláznim sa asi 😀 ale ďakujem moja

zicherka25
autor
11. jún 2014

@2491992 keby si pozorne čítala, čo píšem videla by si, že tú tabletku som užila oveľa viac ako po 12 hodinách ... 🙂 preto som riešila tému, či si mám zobrať tabletku po ;) :D

@majka123500 tak ako ti píše vso10 🙂 ja som počula o prípade, kde sa pol roka nedostavila menštruácia po vysadení HAK.. 🙂 nemaj strach.. A ten výtok môže byť spôsobený aj tým, že nedostávaš tie látky do seba, čo si mala v HAK.. 🙂 No môže to byť aj príznak tehotenstva.. No môže nie musí.. Ja som jedným časom mávala tiež biely výtok no to bolo v časoch: keď som začala brať HAK, keď som ju brala a mala som stresy a pod.. skrátka aj hormóny v tom môžu hrať svoju rolu 🙂 A samozrejme ten STRES!! Ten mi dosť často spôsobuje veci ako skorá menštruácia alebo naopak neskorá, kŕče a aj občas výtok 🙂 Takže podľa mňa sa nemáš čoho obávať 🙂 No keď pôjdeš ku ženskej nič za to nedáš a dostaneš presnú odpoveď na to, čo hľadáš 🙂 Držim palce 🙂

@vso10 :D joooj čo by som ja dala za chudú postavičku a ploché bruško :P a ináč je v podstate jedno aký teh. test si kúpiš 🙂 v balení máš väčšinou 2 a viac 🙂 takže budeš mať takú menšiu istotu 🙂 Ale keď chceš nejaký naozaj dobrý šup do lekárne 🙂 🙂

vso10
11. jún 2014

@majka123500 výtok co sa podoba vajecnemu bielku pokial viem je kvoli ovulacii... je toho ovela viac a je insej konzistencii ako ten mimo ovulacii, lebo ma podporit spermie v ceste ku vajicku....
asi som to napisala ako nejaka oná, ale je horko a ja uz fakt nepremyslam...hadam pochopis, co som chcela vyjadrit 😀

@zicherka25 test tam bol aj nejaky iny, ale docela mam strach z vysledku... tuto sobotu mam dolezite skusky a priatel nechce dieta. povedal, ze ak by som bola tehu, tak sa vezmeme a nastahujem sa k nemu... ale este je skoro... este treba skolu...
asi 10 min som stala pred obchodom, ze ci si ho mam ist kupit, alebo nie... potom som asi dalsich 10min chodila po obchode a zasa premyslala... ked tam nemali ten "moj" tak som odisla, ze mozno si ho radsej nekupim a pockam do ms, ci pride... nechcem priatelovi zatajit, ze som si robila test... kebyze vide negativny, tak neviem co by som mu povedala a kebyze vide pozitivny, tak to uz duplom neviem, co poviem... vzhladom k tomu, ze vcera som bola u lekara a zvysok dna som sa ho snazila ukludnit, ze uz nema preco stresovat.... 😒

majka123500
11. jún 2014

Joj kočky ďakujem veľmi pekne @vso10 chapem jasne že chápem.. počúvajte bola som dnes na gynde pichla mi vyvolávačku.. hneď jak dostanem začínam brať zase antiku škodí neškodí je mi to jedno ale také stresy prežívať to je niečo strašné takže tehotná niesom spravím si na ďalší týždeň ešte raz tehotenský test.. ja som si robila ten pepino to je jedno ne? mne tehotenský test kupoval priateľ a dokonca ho ešte aj za mňa spravil aj som sa len vyčúrala 😀 😀 bála som sa a ešte doteraz mu nedám pokoj až dokedy nedostanem menštruáciu. @zicherka25 o tehotemstve nechcem počuť.. proste nesom a bodka!! 😀

vso10
11. jún 2014

@majka123500 na pepina som pocula odporucania 😀 tiez som ho chcela, lebo nie je zrovna najdrahsi a vraj je fakt dobry...
a ten moj ak by bol pozitivny, tak by som si asi urobila este par dalsich ale inej znacky pre istotu 😀 no ale uvidim kedy ho kupim... bo teraz nebudem mat cas 😒 asi som dnes mala kupit a nepremyslat...

majka123500
11. jún 2014

@vso10 vieš jak ja som sa bála si ho spraviť ☹ a ešte stále sa bojím kúp si keď nemáš byť z čoho tehotná tak niesi..Tak ma bolia vaječníky a ten výtok och asi fakt mam teraz ovulačku

vso10
11. jún 2014

@majka123500 podla toho co vravis, to moze byt ovu 🙂 no a mna tiez bolia vajecniky lenze uz 2 tyzdne, mam vacsie prsia, bolia ma bradavky a ich okolie... mala som tak trosku nechraneny styk 22.5... hmmm... asi by som si ho mala kupit...

majka123500
11. jún 2014

@vso10 kúp si.. ja som mala síce chránený kondom nepraskol a raz za mesiac škrípe to medzi nami torška po twjto stránke ale tak bojím sa ešte aj teraz chapeš ☹ bože krava som ale tak nechcem si dosrať mladosť teraz a vôbec nato nesom pripravená.. počkaj ešte raz nech som v obraze kramy máš dostať či už si mala nechce sa mi to hľadať niekde hore ale určitw si to písala.. sprav si test neboj nič 😉

vso10
11. jún 2014

@majka123500 podla mna sa nemas coho bat a test si uz ani robit nemusis 😉
krami som mala od 16.5. do 21.5.
22.5. som mala nechran. styk
2 tyzdne ma bolia/ pichaju vajecniky
od soboty ma nehorazne bolia prsia, hlavne bradavky a okolie... nikdy v zivote ma pred ms neboleli, ani nikdy pocas cyklu.. ale teraz to je na nevydrzania. ked som isla po schodoch som si ich chytila, lebo hrozne boleli...
vcera som bola u dokiho... ked sa mi tam "kukol" a pozrel prsia, tak vravel, ze by som mohla byt tehotna.. ale na sone nic nenasiel, tak ma poslal domov...a este predtym mi vynadal, nech si davam pozor, lebo urcite chcem este studovat... 😒
v aprily som vysadila HAK, takze neviem, ze ako mam ocakavat ms... ale predpokladam, ze o taky tyzden, mozno menej

majka123500
11. jún 2014

@vso10 ja si zrobim asi na ďalší týždeň včera som si robila jeden ....lebo sa strašne neojím fakt.. ale tak môže to byť z tej šalenej HAk keďže som za tri roky vystriedala 4.. neboj ty určite niesi sprav si test 🙂 napríkad mňa stále boleli prsia pred ms a teraz vôbec.. ja som tiež v aprili vysadili HAk a prvý mesiac po vysadení nromálne 10 mája som dostala aaa teraz vôbec nič ☹ je milion xy dievčat čo maju nechránený a pozri nič🙂 niektorým sa to vypomstí niektorým nie