Zabudnutá tabletka v HAK a tabletka po

23. júl 2022

Ahojte. Už 3 roky používam HAK Adele, a ôsmu tabletku v blistri som zabudla užiť (užila som ju po 19 a pol hodine). S priateľom sme mali nechránený styk na 7 deň cyklu, čiže jeden deň pred tým, ako som tabletku zabudla. (Po styku som ešte štvrtkovú tabletku užila). V letáku sa píše, že ak bola tabletka z druhého týždňa blistra, ochrana znížená nie je, no mám stále obavy. Kúpila som tabletku po, a teraz si nie som istá či ju užiť. Mám strach že ak je to len ôsma tabletka, je to na prelome tých dvoch týždňov, a keďže sme mali styk tesne pred tým, neviem. Čo si o tom myslíte, som pranoidná, či radšej sa mám poistiť aj tabletkou po?

maria898
23. júl 2022

Ja by som tabletku po nebrala, ved mas predsa antiku tehotna podla nebudes

autor
23. júl 2022

@maria898 Tak áno, no 19 a pol hodiny som bola bez jednej dávky, a akurát pred tým sme “to” mali. Preto som z toho taká rozhodená

snehulak77
23. júl 2022

Podľa návodu je to oka, nedávaj do seba ďalšie hormóny, je to zbytočné. Nestresuj sa

zuzana2299
23. júl 2022

Urcite neber tabletku po. Ked som brala hak tiež som párkrát vzala neskôr a tehotná som nebola. Nestresuj sa. Určite kvôli jednej vynechanej tabletke pri trojročnom užívaní neotehotnieš😊

autor
24. júl 2022

@snehulak77
@zuzana2299
Ďakujem za uistenie baby, tabletku po som nakoniec neužila 🙂