Vnútromaternicové teliesko - bezpečnosť

leila273
13. jún 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať tých, ktoré už máte zavedené vnútromaternicové teliesko. Ide o to, že ho mám zavedené už 3. týždeň a po 5. týždňoch idem na prvú kontrolu, či je teliesko zavedené správne, či sa nejako nepohlo z miesta atď.. A jedná sa mi o to, že manžel mi má prísť zo služobnej cesty a ešte som teda nemala pohlavný styk, tak či ho môžem mať v podstate ešte pred dátumom kontroly a spoľahnúť sa na bezpečnosť, alebo radšej počkať do kontroly a až potom keď tak. Ďakujem vopred za skúsenosti a rady. Pekný večer ešte prajem.

anjelicek26
14. jún 2021

@leila273 pockaj na prvu kontrolu, proste si este date pozor... ja ho mam 4,5 roka uplne bez problemov, v januari idem na vymenu.

elizabet173
14. jún 2021

@leila273 nie, nemusis cakat na kontrolu.

misha666
14. jún 2021

telieskom si v podstate hned chranena... my sme mali 1. sex po 2dnoch od zavedenia 🙂

fiafia
14. jún 2021

@leila273 tak ja by som sex bez dodatočnej ochrany teda neriskovala

derdia
14. jún 2021

@leila273 este podla toho ake to teliesko mas. Ak obycajnu danu, tak mozes otehotniet kazfy mesiac... Akurat ze to teliesko to oplodnete vajicko znici... Zabrani zachyteniu. Ale mimoze sa stat ze sa aj zachyti a ostanes tehotna. Takze tak. Hormolne teliesko je ale na inom principe.

weronika90
14. jún 2021

@leila273 mne lekár povedal ze je účinné hneď od zavedenia. Ale možno záleží ci je hormonálne alebo nie. To už neviem.

leila273
autor
14. jún 2021

@fiafia bez akej dodatočnej ochrany? Neviem ako to myslíte 🙂

leila273
autor
14. jún 2021

@derdia ďakujem vám všetkým zatiaľ za odpovede 😊 Teliesko mám hormonálne Jaydess. Tiež mi gynekológ povedal, že som chránená v podstate hneď, ale nedalo sa ešte donedávna, nakoľko som stále mala bolesti až kŕče v podbrušku a krvácala som. Po týždni zavedenia čo som mala nonstop silné kŕče som bola u svojho gynekológa, ktorý mi skontroloval teliesko a všetko bolo v poriadku, ale tak pre istotou som chcela byť kľudná. No a manžel medzi tým odišiel na služobku a neviem teda či to skúsiť aj pred kontrolou, ale dám na vás a nebudeme čakať. Pár dní potom pôjdem aj tak na kontrolu a uvidí sa, snáď nebude problém, lebo už nemám žiadne bolesti, už len občas špiním, čiže pohoda. A podotýkam, že manžel si dá tak či tak pozor keď budeme pri tom 😉

derdia
14. jún 2021

@leila273 ahoj a ake to je telsiesko? Tu na slovensku ho tiez maju?