Ktorá hormonálna antikoncepcia má najmenej hormónov?

jaanna
13. mar 2013

Ahojte dievčatá...po rozsiahlom študovaní metód antikoncepcie mi vyšlo, že predsa asi najspoľahlivejšia bude antika s obsahom hormónov. Tabletky uvoľňujú hormóny priamo do krvi, pri náplasti sa hormóny do krvi vstrebávajú cez kožu, krúžok uvoľňuje hormóny do krvi cez stenu pošvy, vnútrom. teliesko Mirena cez stenu maternice, atď.....Neviete náhodou, ktorá zo spomenutých a aj nespomenutých metód uvoľňuje najmemej hormónu počas cyklu? Mne ide totiž o to, že v minulosti som užívala tbl a po dlhšom čase ma veľmi začalo bolieť lýtko, čo som pripisovala, že možno nejaká trombóza....Tbl som hneď prestala jesť, stav sa zlepšil... Ja neviem, možno to ani nesúviselo s antikou..Tiež mám problémy s kŕčovými žilami - čo je genetické. Preto sa snažím nájsť najspoľahlivejšiu a najmenej hormonálnu antiku....Veľmi rozmýšľam o Mirene ale nikde som nenašla porovnanie o množstve hormónov medzi nízkohormon. tbl a Mirenou. Neviete mi poradiť?

xlucia
14. mar 2013

@jaanna mas krcove zily, v minulosti si mala moznu trombozu a ZNOVA???? uvazujes o hak????
dievca a ty si nevazis vlastny zivot a zdravie??? potrebujes dostat trombozu o ktorej si budes ista? alebo mozgovu mrtvicu? ziadna hak ti za to nestoji
riadne si to rozmysli, lebo podla mna ides zlym smerom
a inak ak si mala podozrenie na trombozu a mas krcove zily, davno si si mala dat riadne vysetrit krv na hematologii minimalne ci mas zrazanlivost v poriadku

zivika
14. mar 2013

@jaanna a tvoj gynekolog ti predpise hak aku si povies bez toho, aby ta vysetril??? tak zmen v prvom rade jeho a u dalsieho spomen, co vsetko ta trapi a nechaj si urobit vsetky potrebne vysetrenia a potom z vysledkov uvidis, ci vobec nejaka hak pripada do uvahy...

latvia
14. mar 2013

@jaanna hladina hormonov nech ta netrapi, najprv je dolezite poriadne ta vysetrit. teda, prides ku svojmu gyn, ktory ti urobi hlavne pecenove testy, ci su v poriadku. dalej ho poprosis, nech ta posle na hematologiu , aby ti urobili testy na trombofilne stavy, ak mas nabeh na trombozy, treba to vysetrit, ak sa potvrdi nejaka mutacia genu pre trombofiliu, hormony su pre teba nepripustne. ak ti nic nenajdu, tak sa s nim poradis, ktora antika je pre teba najvhodnejsia.kruzky a telieska zatazuju menej pecen nez klasicke tabletky. dalej mas antiku rozdelenu aj podla toho, ake hormony obsahuju, aj akolko ich obsahuju. jedne maju vyssie riziko trombozy, jedne nizsie. to ti vysvetli gynekolog. takisto ti povie, co je pre teba lepsie. s krcovymi zilami nie je sranda, ak ich mas, chod za nejakym cievnym lekarom. aj bez antiky mozes dostat trombozu ak to nebudes liecit.

bubbles
14. mar 2013

na tu trombozu chcem aj ja upozornit, beriem hormony uz riadne dlho a teraz nahodou na preventivke mi obvodna povedala o takomto vysetreni, kedze mam ine problemy.. riadne ma nastrasila, objednala som sa na trombo, cakala som na vysetrenie 2 mesiace a na vysledky budem cakat tiez asi tolko.. a zatial sa moze cokolvek stat.. je to nezodpovedne, ale asi väcsina gyndosov toto neriesi ked ide davat hormony, takze radim fakt aj sama sa na to vysetrnie hrabat..

sorciera24
14. mar 2013

ja toto neviem pochopit!?..... nieco viem, ze mi robilo zle, moze sposobovat problemy a ajt ak to chcem uzivat....wtf? 😕 ja neviem, ci to fakt ludia radsej obetuju zdravie, kvoli pohodliu alebo co? 😕

jaanna
autor
14. mar 2013

..."dakujem", ze sa vyjadrujete k zadanej teme.....
Cielom bolo zistit, ci nahodou niekto nezistoval a nema info o antike s min. mnozstvom hormonov. Viem, ze vela zien by takuto info uvitalo.
Zatial, cest vynimke, sa vyjadrujete uplne od veci a riesite nepodstatne....mna vobec nezaujima Vas nazor na moju osobu ale zaujima ma nazor na antikoncepciu (ako aj inych, po precitani nazvu temy)

jaanna
autor
8. apr 2013

ahojte dievcata, takze zistovala som tie mnozstva hormonov (za den) a vyslo mi:

jeanine - 2mg gestagen / 0,03mg estrogen
cerazette - 0,075mg gestagen / 0 mg estrogen
yadine - 3mg / 0,03mg
chloe - 2mg / 0,035mg
cilest - 0,25mg / 0,035mg
mirena (teliesko) - 0,02mg / 0mg
mercilon - 0,15mg / 0,02mg
diane - 2mg / 0,035mg
belara - 2mg / 0,03mg
artizia - 0,075mg / 0,02mg
logest - 0,075mg / 0,02mg
...
ten hormon gestagen a estrogen su tam v roznych formach a podobach ale v podstate su tam....

jaanna
autor
8. apr 2013

vag. kruzok Nuvaring - 0,12mg / 0,015mg (za den)