Príprava na správnu manipuláciu s bábätkom.

monikakelemenova
25. okt 2019

Dobry den

Chcela by som poznat nazor tehotnych mamiciek.

Ci je pre Vas zaujimava tema o tom, ako spravne manipulovat s babatkom, ako ho spravne nosit, ako pripravit prostrediet tak, aby sa co najlahsie prisposobilo hned po porode?

Mate zaujem sa nieco taketo naucit este pred porodom? Byt vcas pripravena?

Ci az po porode? Kedy potom, bude na to cas?

Dakujem za nazory
Monika

77daniela77
25. okt 2019

@monikakelemenova Myslim si ze pre mnohe nastavajuce mamicky by to bolo uzitocne.Ja by som to chcela vediet dopredu.Bola som nepoucena akurat ma trochu zaskolila pani co uz mala tretie dieta a bola so mnou na izbe.

hipuska
26. okt 2019

@77daniela77 v akom zmysle ta zaskocila?

lucyluv
26. okt 2019

Taketo veci bežne učia na tehotenskych kurzoch

hennyinnsbruck
26. okt 2019

V nemocnici ukázali ako sa kúpe, ako ju vo vanicke otočím mi ukázala mama, a zbytok prišiel uplne sám... 😊😊

nika898
26. okt 2019

@monikakelemenova takyto kurz som mala uz ako 15 rocna kedze vtedy sa mi narodil prvy synovec. Ale inak v porodnici mi ukazali ako ho prebalim. Je pravda ze prve synceka prvy krat kupal manzel ale inak islo vsetko same. Inutuivne 😊

petra2019
26. okt 2019

@nika898 nás to tiež učili už ako 15 ročné na ZŠ, boli sme s tým na nejakej súťaži.. 🙏🏼😁

janapeterjana
27. okt 2019

@monikakelemenova mne by sa to urcite zislo, az po porode som zistila, ze vlastneho syna neviem dobre drzat. Tym, ze mu diagnostikovali asymetriu a hypertonus, som si na to zacala davat vacsi pozor a viac si o tom citat. Spravne drzanie je cela veda. Vacsinou som ho drzala zvislo, co je cele zle, no kedze si na to zvykol, je tazke to zmenit. Do tigrika alebo klbka ho viem davat strasne tazkopadne, nejde mi to. Cize ja by som to urcite chcela vediet a pri druhom dietati, ak sa raz postasti, si na to dam vacsi pozor. Ale myslim, ze drzanie je dost podcenovane a ludia prilis nechapu, preco je to dolezite...

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@lucyluv dobry den, ucia ako spravne nosit v naurci dietatko na babike? Ako spravne pretocit na brusko, preco je dolezite zdvihat a pokladat na brusko, co vsetko do 3. Mesiaca nepodcenit a hlavne aky dopad to ma na psychomotoriku dietatka? Dakujem

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@janapeterjana dakujem krasne. Presne na to myslim, aby nenastali asymetrie, predilekcie. Preco zvisla poloha nie je spravna a aka poloha je spravna. A dovody preco to tak vlastne je. Dakujem za nazor 😊

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@petra2019 v skole vas ucili ako spravne nosit dietatko? Na nejakej babike, aj hovorili preco nie zvisle nosenie?

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@nika898 myslela som nosit v naruci spravne, preco nie zvisle nosenie. Ako spravne pretocit na brusko a dovody preco to tak je. Ako ma spravne vyzerat prve vzpriamenie atd..?

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@hennyinnsbruck nosili ste v zvislej polohe babatko?

nika898
28. okt 2019

@monikakelemenova vsetko som odkukala brasko byval s nami az do 3 rokov synovca. Prveho synceka som nasila v perinke do jeho cca 2-3 mesiacov a druheho mozno tyzden. Bol nervozny ked bol v perinke. A neviem presne co muslite pod zvislim nosenim. Lebo ked si babatko potrebuje odgrgnut tak je zvisle a tak isto aj v satke.

hennyinnsbruck
28. okt 2019

@monikakelemenova nenosila som malu 😊😊 bola (je) veľmi "kľudne" babo.. Nosenie, hojdanie nebolo nikdy potrebné....

77daniela77
28. okt 2019

Mna neucili vobec nic,bala som sa dietata zo zaciatku aj dotknut,bol to velky stres.Ani v rodine nikto nebol co by ma to naucil.Mali by byt pre prvorodicky urcite kurzy.

petra2019
28. okt 2019

@monikakelemenova skôr sa to týkalo takych úkonov ako bolo kúpanie babatka obliekanie a tak.. Za zvislé nosenie nám nehovorili nič mám pocit... Ale tak to už sú roky..😁

lucyluv
28. okt 2019

@monikakelemenova tak ja som nebola na všetkých kurzoch sveta, ale na tom, co som bola, sme mali presne bábiky a ukazovali nam vsetky rozne polohy, ako sa da bábätko nosiť, aj ako uľaviť od bolesť bruška, napríklad poloha na tigrika. Aj ako bábätko viazat do perinky dokonca. Plus na kurze masáži bábätka nam vysvetľovali, ake je nezdrave pri prebaľovani dvíhať bábätku hore nozicky, ze treba ho len na bok potocit a podložiť pod neho plienku. Napr toto uz v pôrodnici ucia zle 🙂 ked napíšete presne ako treba babo nosiť, urcite Vam tu všetci ľahšie odpovedia, ci ich presne toto na kurze učili.

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@nika898 zvislo drzim pod zadockom a druha ruka cez telo, hlava hore a zadok pod hlavou. Odgrgnut je mozne aj inou formou ako zvislou. A s tym samozrejme aj suvisi nosenie v nosicoch a satkach. Ze kedy je to ok a na ako dlho. Dakujem za skusenosti

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@hennyinnsbruck 😊👍

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@77daniela77 suhlasim👍😊

monikakelemenova
autor
28. okt 2019

@lucyluv dakujem vam. A ake bolo vysvetlenie preco nedvihat nohy hore pri prebalovani? Dakujem

77daniela77
28. okt 2019

@hipuska zaskolila,nie zaskocila som napisala 😉

77daniela77
28. okt 2019

Je to na nete nieco,da sa vygooglit,ale bolo by dobre aspon video s dietatom,nie s babikou.Videla som ceske,len sa mi niekde stratilo,bolo celkom dobre.Ja som nechyrovala vobec o tigrikovi,klokankovi a podobne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre