Zlý spánok v 3. trimestri

nikasekese
27. jún 2022

Ahojte tehuľky. Viem, že je bežne nespať v 3.trimestri, no u mna nespavost prevláda od 20.tt. Možno hľadám len podporu, partacku, dušu, ktorá má povzbudí pripadne sa podelí o skúsenosti ako si dopomôcť vyspať sa. Vyskúšala som naozaj všetko - medovka, pohyb, odpočinok, relaxačna hudba, magnezium, spat pri tv, spat bez tv, jóga, dychové cvičenia, meditácia 😔 budem vďačná za každý komentár alebo správu.

savoya
27. jún 2022

Ja by som ti poradila pit caj trezalku tečkovanu teda lubovnik bodkovany.Ale musis ho pit len po dobu dvoch tyzdnov.A ucinky?Depresie ,uzkost uplne zmiznu.Bude sa ti po nom velmi dobre zaspavat a este lahsie rano zobudzat.Je to moja vlastna skusenost s tymto cajom.

janapeterjana
27. jún 2022

@nikasekese a nevieš spať kvôli myšlienkam, bolestiam, cikaniu alebo...? Ja som teraz v deviatom, mňa stále ruší cikanie, no ale s tým asi veľa nezmôžem. A už sa pridávajú aj uzkostné myšlienky, na to skúšam meditácie.

nikasekese
autor
27. jún 2022

@savoya ďakujem za tip. Ja večer v pohode zaspim, len sa v noci zobudim ako napr. dnes od jednej som už nezaspala. Myslis, ze to pomôže aj na takéto nočné bdenie?

nikasekese
autor
27. jún 2022

@janapeterjana ja zaspim v pohode lenže potom okolo jednej sa zobudim a už neviem zaspať zrejme kvoli myšlienkam. Potom vezmem mobil pustim si meditácie alebo nejaký seriál potichu a zvyknem zaspať. Lenže sú noci kedy to nepomáha vôbec ako napr. dnes 😭😭😭 aké počúvaš meditácie? Ktorý si týždeň?

simona1306
27. jún 2022

mala som to rovnako, mne teda nepomohlo absolutne nic. Zvykla som pit teple mlieko, alebo kakao. Bolo to skor uz zo zufalstva a snazila som si nahovorit, ze mi to pomoze, ako ked som bola mala. No aj placebo ma sklamalo :D tak som si davala aspon hodinkoveho slofila aj pocas dna aby som vedela aspon ako tak fungovat. Pomohlo mi iba pockat, kym sa male narodi . Asi si to nechcela pocut, ospravedlnujem sa ze nevi viac poradit, ale urcite v tom nie si sama 🙂

feketekocur
27. jún 2022

poradit neviem, ale viem povzbudit, ze vsetky tie reci "vyspi sa teraz, ked sa narodi babo, tak sa uz nevyspis" su nekonecna somarina. ked to teraz nejde, tak to nejde, nestresuj.

ja som sa po porode po dlhej dobe konecne vyspala, aj ked som bola spociatku minimalne trikrat za noc po hodine-hodine a pol hore na kojenie a prebalenie, tak telo bolo nadherne nastavene na okamzite zaspatie.

nikasekese
autor
27. jún 2022

@simona1306
@feketekocur
Ďakujem dievčatá, aj takéto slova vedia veľmi povzbudiť, nakoľko vidím svetlo na konci tunela, keď porodim už budem mat aspoň dôvod nespať a nebudem sa trápiť takto po nociach sama keď všetci spia a ja buntoším 🙈😀

simona1306
27. jún 2022

@nikasekese a ja ti este poviem, ze po porode to vobec nebolo tak, ako tvrdili ze sa uz mikdy nevyspim ... proste vyspis, v tehotenstve sa nevies ani len ulozit tak, aby sa ti dobre lezalo, stale len cikat, tam babatko koplo, tam sa nevies otocit lebo brucho, trpnutie noh, ruk a vsetko zle. Po porode mozno budes vstavat k babatku, ale lahnes si do postele a spis. Nenavidim reci typu, si tehotna ? to je nic , pockaj ked sa male narodi. Mas novorediatko? pockaj ked sa zacne otacat. Otaca sa ? pockaj ked zacne lozit. Uz zacalo lozit ? pockaj ked zacne chodit. Na co su tieto reci dobre ked kazde babo je ine :D

nikasekese
autor
27. jún 2022

@simona1306 máš úplnú pravdu 🙂 ja mám 7 ročnú dcérku, ktorá bola od prvého dňa úžasne bábätko a presne ako píšeš, vôbec neplatí, že by som sa nevyspala 🙂 akurát tieto tehotenské stavy som pri nej nemala, takze preto je to pre mna všetko nové 🙈🤷🏻‍♀️😁

simona1306
27. jún 2022

@nikasekese jasne, ved aj tehotenstvo je kazde ine. Ja som mala otrasne tehotenstvo, prvych 5 mesiacov som iba vracala kade som chodila, po piatich mesiacoch to preslo, tesila som sa ze konecne si to mozem uzivat, no ale po troch tyzdnoch prislo trpnutie noh, ruk, kyselina od rana do vecera , nespavost :D No a najviac ma stvali nazory super tehuliek, ako mozem povedat ze uz nech je babatko von , lebo je to pre mna najhorsie obdobie v zivote :D ved predsa nic krajsie uz nezazijem :D na slucku to bolo :D

nikasekese
autor
27. jún 2022

@simona1306 wau tak to si si ozaj prežila “najkrajšie” obdobie života 🙈🤣 ak sa môžem spýtať, ako u teba prebiehala ta nespavost? Spala si trhane, alebo vôbec? A ako si sa prebavila v noci? 😀

simona1306
27. jún 2022

@nikasekese no to ano :D no vecer som v pohode zaspala , potom som sa zobudila a uz sa mi nedalo zaspat . A ako som sa bavila ? no budes sa smiat, ale kym som este nemala 70kg a vladala stat na nohach, tak som piekla kolace, prala a zehlila veci pre batatko, alebo upratovala :D Ked som uz nevladala, tak jedina zabavka bol telefon. Pozerala som e-shopy s detskymi vecami ( to neodporucam, v noci to myslenie nie ke az tak racioanlne :D) , IG, FB alebo Modreho konika :D

nikasekese
autor
27. jún 2022

@simona1306 takze z toho vyplýva, že si sa nepokusala znovu zaspať ale proste si vstala a išla fungovať? 😁 a potom cez deň si to ako zvladala?

simona1306
28. jún 2022

@nikasekese no mne sa spat uz nedalo, tak som to ani neskusala. A cez den som fungovala tak, ze som si dala pol hodinku slofika, alebo vobec a verila som, ze mozno ked sa unavim uplne, tak noc prespim. Neprespala :D

nikasekese
autor
28. jún 2022

@simona1306 poznám to, moje telo mi jasne dáva najavo, že spat nepotrebuje že mu stačia tri hodiny akozeeeee mne nestačia 🤣🤣🤣 povedz mi prosím, že už v pôrodnici si sa vyspala 🙈🙈🙈

simona1306
28. jún 2022

@nikasekese samozrejme tam super 🙂 Spala som vzdy ked spala aj mala :D teraz ma 5 mesiacov a teda stale spim normalne , jasne vstavam ku nej v noci ale ( teraz dufam ze sa nedotknem alebo neurazim niekoho ) ale mame ju sice v spalni ale v samostatnej postielke , s manzelom sme proti aby spala mala medzi nami , manzel ma dva metre a teda otaca sa sirinu marinu po celej posteli , a nelutujeme. Mala spi, my spime nikto nikoho nerusi. Takze ja nepoznam take ze by som sa budila kazdy pol hodku .

nikasekese
autor
28. jún 2022

@simona1306 mala si aj taký stav, že si nevedela zaspať samovoľne ale napr len pred tv alebo s hudbou alebo tak? Naša mala spavala s nami lebo trpela nočným desom ale aj to sa dalo zniesť pretože som zaspala aj keď má 10 krát za noc zobudila…

simona1306
29. jún 2022

@nikasekese no pri TV alebo tak som nikdy nezaspavala to ma rozptylovalo

nikasekese
autor
29. jún 2022

@simona1306 ja už nijak inak nezaspim len keď mi niečo hra v pozadí a popritom to nenavidim nikdy som tak nevedela spat musela som mat ticho 😔 ty zaspavas v tichu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre