Vyšetrenie v 30. týždni tehotenstva

deniskanajkrajsia
30. nov 2022

Ahojte, prosím vás v 30 týždni sa robí nejaké veľké vyšetrenie bábätka (meranie, váha, poloha) ?
Ako často sa chodí po 30 týždni na poradňu pretože v knižke tehotenskej je už každý týždeň ale to tak asi nebude či ?

7lenka11
30. nov 2022

Ja som tento tyzden zacala 33. tyzden a na poradnu idem v piatok. Predtym som bola v 29tt. Doktor ma uz neposlal na ziadny velky ultrazvuk. Myslela som, ze je to automaticke, ale vraj nie 😒 Mne teda tuto moznost ani neponukol, dozvedela som sa to az tu na fore, ze niektore mamicky chodia, ale hradia si to vylucne same.
Inak moj gynekolog mi robi merania, vazi babatko, kontroluje placentu a mnozstvo plodovej vody.. To myslim robi od 26tt.

deniskanajkrajsia
autor
30. nov 2022

@7lenka11 lebo mne na normálnej poradni ani nepovie, že ake ma miery ani váhu nič. Tak možno by mi povedal aspoň pri veľkom vyšetrení ale teda asi nie každý to robí 🤔

anavixy
30. nov 2022

@deniskanajkrajsia velky morfo uzv sa robieva dobrovolne ak chces, inak len ked bolo predtym podozrenie na nejaku chybu. Miery plodu by mali byt v knizke zapisane, nie?

deniskanajkrajsia
autor
30. nov 2022

@anavixy mne nepíše do knižky nič iba tlak

anavixy
30. nov 2022

@deniskanajkrajsia to vazne? Ziadne skratky nic? A to potom v porodnici budu ako vediet zakladne veci?

deniskanajkrajsia
autor
30. nov 2022

@anavixy no to ja neviem vôbec a keď sa ho niečo opýtam tak sa so mnou nechce ani baviť iba mi odvrkuje

vkatush
30. nov 2022

@deniskanajkrajsia ten tretí morfologický sa robí zväčša okolo 28-32tt, tam ti ukážu pekne časti (ruky, nohy, telo, tvár, ak bude malé spolupracovať), skontrolujú či všetky orgány sa dobre vyvíjajú, akú má bábo polohu, robia sa na ňom prietoky (srdce, maternica a placenta a ich cirkulácia, teda či sa všetko pekne vyživuje), povie ti približne hmotnosť a dĺžku, plus sa zameriava na pohyby plodu a skontroluje množstvo plodovej. Slúži aj na to, aby zistili, či nie je nejaká vada, ale neviem, na čo konkrétne teraz.
Je to platené, zväčša sa cena pohybuje 45-60 eur, keďže to nie je povinné a väčšinou musíš ísť ku niekomu, kto sa na to zameriava, bežný gyne to nerobí.

A čo sa týka tých poradní, poradne sa robia počas tehu každé 3-4 týždne cca. Potom od 35/36tt už poradne začínajú v nemocnici, kde chceš rodiť (alebo aj u svojho gyne, ak sa dá - to sú zväčša tí,čo robia aj pôrodníkov) a sú každý týždeň. Tam ti budú robiť na každej poradni vyšetrenie moču, pásy (sondy na brucho a počúvajú bábo, trvá to asi 10-15 minút) a vyšetrenie zdola, ako je na tom krčok, či sa neotváraš.
Doktor ťa ešte môže poslať (alebo on urobiť) ešte usg, kvôli prietokom a veľkosti, ale nie je to na každej jednej.
Snáď som pomohla 😁

deniskanajkrajsia
autor
2. dec 2022

Ďakujem veľmi pekne všetkým 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre