Vyšetrenia v tehotenstve

28. feb 2024

Dobrý večer, chcem sa Vás spýtať. Som v 30tt prvý krát tehotná. Dnes mi známa vravela, že ju lekár od 24tt na každej poradni vyšetrí lekár aj "zo spodu" , či sa náhodou neotvára. Mňa môj lekár ešte ani raz tak nevyšetroval, ako to máte Vy? Myslite, že to je v poriadku?

ivangeline
28. feb 2024

Pri kazdej poradni ma vysetruje aj z dola.

pribinak
28. feb 2024

Nie, nevyšetroval má každú poradňu. A to som mala top doktora

domi2101
28. feb 2024

Od 20tt ma vždy vyšetruje zospodu kvôli prípadnému otváraniu alebo skracovaniu krčka

mima1608
28. feb 2024

Ani zďaleka. Odspodu ma začala moja gyn vyšetrovať okolo 35tt.

petronellla87
28. feb 2024

Mňa tiež vyšetruje od 20tt odspodu

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trgypadl
28. feb 2024

Ahoj, je to velmi individualne, a je vela názorov na to... Dlzku moze skontrolovať na uzv, ale ci krcok makkne zisti palpacne. Niekde neodporucaju vysetrovat vaginalne, ak nie su tazkosti, niekde vysetruju pri kazdej poradni. Som PA

smajcii
28. feb 2024

Mňa vyšetroval stále aj od spodu, na každej poradni.

poslednepogo
28. feb 2024

Tiež vyšetroval odspodu

jaskolka
29. feb 2024

Vyšetrila ma tak na začiatku tehotenstva, potom až v takom 8 mesiaci, teda cca od 33 týždňa.

liviiiiii
29. feb 2024

Pri každej poradni kontroluje z dola palpačne aj sonom

tamta
2. mar 2024

Viem, ze v moderných postupoch sa uz zospodu nevysetruje, pokiaľ nie je ziadny problém. Tiež ma nevysetrovali, az ked som prenášala. Ja som zas typ, ze radšej by som bola, keby ma zakaždým pozreli aj zospodu, takto som nikdy nevedela, ci sa otvaram, neotvaram a znervoznovalo ma to.

liviiiiii
2. mar 2024

@tamta presne no.. ja som tiež rada že to robia.. keby nekontrolovala moja dr zo spodu tak porodim v 26tt pretože ako inak by došla na to že sa otvaram

autor
2. mar 2024

@tamta
@liviiiiii presne toto ma znepokojuje a par dni mi už tvrdne brucho, nasadila som si magnézium, v noci som mala aj taky tlak ako keby do konecnika ale prešlo to, teraz idem až o 2 týždne na kontrolu, budem sa radšej pýtať, že ako to je u nich, ci ma skontroluje.

liviiiiii
2. mar 2024

Jasne spýtaj sa.. ako viem že sa to neodporúča často aby sa to neporušilo zbytočne ale raz do mesiaca si myslím že to je ok.. presne aby sa predišlo nejakým komplikáciám lebo potom už je neskoro

martaatram
3. mar 2024

Mna na kazdej poradni vysetrovala aj so spodu a vdacim jej za to 🙏🏻🙏🏻🙏🏻lebo v auguste vsetko v poriadku s krckom a v septembri akutna serklaz .. cize by som porodila … za mna urcite je to dolezite lebo skracovanie krcka necitis …

katka13katka
5. apr 2024

Ja chodim k primarovi, zdola ma vysetroval len v 24t ked som mala vytok, a v 36t kedy bral ster na streptokoka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre