Vonkajší hmat otočenia bábätka

didus12
11. mar 2021

Ahojte zienky tie co ste uz rodili ...absolvovala niektora z vas vonkajsi hmat otocenia babatka kedze sa same neotocilo hlavickou dolu ?

marsilea23
11. mar 2021

@didus12 Nepatrím medzi ne, ale poznám osobne dulu, ktorá robí rebozo. Je to otočenie bábätka pomocou šatky😊

tenerifka
11. mar 2021

Pozor na to, niekedy je babatko hlavickou hore kvoli kratkej pupocnej snure, prip.je zauzlena. Toto by som bez kontroly na utzv neriskovala

didus12
autor
11. mar 2021

@tenerifka jasne berie si ma pod kridla prednosta kliniky ...ja som len chcela vediet ci je to bolestive

tenerifka
11. mar 2021

@didus12 ok, mala som na mysli vselijake babky babice bylinkarky.....chapes, co tym chcem povedat, take susedske rady a pod.

marsilea23
11. mar 2021

@tenerifka chápem, že v takejto situácií, má žena obavu....ale nemajte predsudky a nesúdte keď o tom asi viete len z netu....

marsilea23
11. mar 2021

@didus12 držím palce, aby ste v pokoji porodili a boli s dieťatkom vporiadku.

tenerifka
11. mar 2021

@marsilea23 neviem o tom len z netu, kamaratka mala sekciu kvoli neotoceniu babatka a maly mal snuru tak okolo krku, ze sa proste nemohol otocit hlavickou dole, zadusil by sa

marsilea23
11. mar 2021

@tenerifka myslela som o rebozo a babiciach....o slovenskom zadubenom zdravotníctve pomlčím...

marsilea23
11. mar 2021

Samozrejme nevylučujem prípady, kedy treba pomôcť bábätku cisárskym rezom, ale tá miera akou sa k tomu pristupuje je neprimeraná. To, že má dieťa omotanú šnúru okolo krku neznamená, že sa automaticky pri pôrode zadusí a že dieťa otočené koncom panvovým musí byť rodené cisarákom....k prípadu vašej priateľky sa nevyjadrím...nič viac o tom neviem

aneta129
28. máj 2021

@didus12 no ako ste dopadli, otocili vám bábätko? Alebo samé sa otocilo??

didus12
autor
29. máj 2021

@aneta129 zdravim neotocilo sa babatko bola som aj na tom rucnom otacani vonkajsom a ani to sa nepodarilo nakonec som isla cisarskym

jgierdal
28. dec 2022

@marsilea23 ahoj, môžete mi na ňu dať kontakt? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre