V 35. týždni nepociťujem vôbec hlad

depenipisapa
1. jún 2013

Je normálne, že vôbec nepociťujem hlad? Som v 35 tt a stačí mi zjesť za celý deň rožok a dve maličké suché minibagetky (z tesca) bez ničoho 😒 Bruško mám síce menšie ako majú ostatné tehulky ale bábo je vraj veľkostne zodpovedajúce 35 tt. Nútim sa jesť čokoľvek. Predtým som jedla stále a teraz zrazu skoro vôbec.

pasteleria
1. jún 2013

@depenipisapa
ja som velky jedak, nemozem prestat, ale predstav si, ze v tehotenstve som nejedla ani polovicu toho co normalne. dokonca som v prvych mesiacoch vyrazne schudla, bolo to aj kvoli nevolnosti. a vobec som nejedla maso-to ani kusok pocas 9 mesiacoch, hned mi bolo zle. len ovocie, kompoty, zmrzliny a ovocne zmrzliny(ktore inac bytostne nemusim). caje som tiez nemohla do seba dat...a tiez som sa bala, ci mala dostatok vyzivy 😨

depenipisapa
autor
1. jún 2013

Ja prvé tri mesiace som myslela, že to nevydržím ak to neprestane. Bývalo mi príšerne zle. Potom to prešlo a začalo mi chutiť ale hlavne sladké čo som nikdy predtým nejedla. Mäso som tiež nemohla ani cítiť ale teraz už občas zjem aj mäso 🙂 Doktor mi pozeral či má maličká dosť výživy a je to v poriadku. Ale vraj bude maličká a bude vážiť len 2,8 kg. Tak ja neviem. Príde mi to divné, že nejem hlavne teraz keď potrebujem, aby aj malinká mala výživu.

kokazm
1. jún 2013

Ja som sa práveže v 35-tom tak rozožrala, že som ešte 12 kíl dala do pôrodu. Tak ma hrešili v poradni. Aj doktor to nevydržal a povedal: "čo toľko žeriete!", to nemáte jesť 2 x tak veľa ako radia staré matere, ale 2 x tak výživné jedlá. To staré porekadlo už dávno neplatí. ........Keby ma nehreší, tak pojem omnoho viac, čo som bola stále hladná. Tak, ale zas mám svoju váhu späť 🙂 Každý máme iný problém. Hlavné je, aby boli deti zdravé. Dnešné výživové doplnky, návštevy poradne a vyšetrenia riadne napredovali a dokážu veľa usledovať vo vývine dieťaťa a tiež, či mu niečo chýba. ..... A možno by to chcelo ísť k niekomu sa najesť, lebo ťa môžu "akože" nasýtiť aj výpary z toho, čo varíš /toto mávam mimo tehotenstva non-stop a do korely tam, priberiem aj z tých výparov ako keby som to zjedla celé aj s hrncom :D/. Možno keby ideš na obed k mame a zrovna by varila niečo /na tvoje želanie/ voňavučké mňam-mňam by ti to naštartovalo chuťové poháriky :D

depenipisapa
autor
1. jún 2013

Práveže som u maminy, ktorá varí stále.. chladnička prekypuje plnosťou. Priateľ robí v zahraničí a nechcela som byť sama. A aj tak to nefunguje. Vlastne to fungovalo jedávala so mnou ... a teraz je sama 🙂 na čo sa ona hnevá, že kvôli mne priberá ale ja som zase prestala jesť

saska.t
1. jún 2013

je to docela logicke,tiez som na tom tak bola,babo uz je velke a berie priestor aj zaludku a tym padom sa nema kam roztiahnut a staci min.jedla a je plny, na internete su o tom aj clanky 😉

kattrin5
1. jún 2013

Ja som tiez vela nejedla a ani vela nepribrala, hlavne je jejest zdravo a vyvazene..ja som jedla vela salatov..skoro vobec maso..a pribrala som za cele tehu asi 8 kil

libertine
9. jún 2013

ja som to mala v 1. teh. podobne. vsetko mi tlacilo na zaludok, takze mi stacilo zjest len troska a hned som sa citila prejedena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre