Tvrdnutie brucha v 3. trimestri

6. jan 2023

Ahojte som v 35.3tt. A casto mám bolesti ale prestanú.
A často mi tvrdne brucho myslite ze porodim skorsie ?
Maly ste to tak ak vy bojim sa termin mam 7.2.

autor
6. jan 2023

Mam zlu klavesnicu prepáčte

vahcaac
6. jan 2023

Nie, nemyslím si to. Na konci tehotenstva bežne. Ja som prenášala 🙂

zuzi_747
6. jan 2023

Och, tieto reči keď počujem tak sa mi dvíha žalúdok. Ako môže niekto vedieť kedy porodiš? Ja som momentálne 38tt a ani by ma nenapadlo stále rozmýšľať nad tým kedy porodim a ci to bude skôr. Prídem do čakárne k lekárke a tam to isté, každá jedna žena len trepe ako ma nízko všetko, ako je už otvorena na špičku a neviem čo všetko a že si myslí že to nevydrží do termínu, že pôjde skôr. Len potom sú tieto ženy prekvapene keď prenášajú. Veď keď mám stanovený nejaký termín držím sa ho, pokiaľ bude skôr, tak bude skôr , veci treba mať pripravené aj tak už aspoň mesiac pred termínom. Ani jedna tu nie sme jasnovidka aby sme ti povedali ci to bude skôr alebo neskôr. Prvého som rodila presne v deň termínu, dovtedy žiadne bolesti, žiadne problémy, ráno na kontrole som mala všetko ešte veľmi vysoko, tuhé, že mám prísť o týždeň a ešte v ten deň večer som šla rodiť. Do troch hodín bol malý vonku. Teraz mam tvrdnutie brucha, čo som pri prvom nemala, ze vraj všetko nízko ale nespolieham sa na to ze to bude skôr alebo nemyslím na to kedy to bude. Využi aj keď náročný čas užitočne, dochystaj posledné veci, uprac, spi, čítaj knihy, pozri TV a uvidíš ako ti to rýchlo prejde. Keď bude bábätko na svete ešte budeš chcieť vrátiť čas, ako bolo super keď bol v brušku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre