Som v 41. týždni a na pôrod to ešte nevyzerá

14. mar 2024

Ahojte mamičky, dnes som bola k dr. Prezrel má, že na pôrod to ešte nevyzerá malí ešte není v pôrodných cestách.a ani otvorená niesom. Bolesti mám každý deň pod bruško kríze brucho mi tvrdne . Maly ste niektorá takto podobne a pôrod sa vám rozbehol rýchlo , alebo vám museli vyvolávať. Čakám tretie dieťatko a prvé dve som išla presne na termín . V sobotu mám termín tak čakám kým sa to rozbehne nerada by som musela ísť do nemocnice na vyvolávanie.

lucia13022023
14. mar 2024

Ja som to tak mala. 17.2 bola kontrola, všetko zavreté, dostala som papier do nemocnice na 20.2. Bola som 5 dní po termíne.
Prišla som, vyšetrili ma, bola som vtedy na 2,5cm, v ten deň vever mi odtiekla voda, kontrakcie nastúpili až okolo druhej ráno a o 5:30 sa narodil malý. Bez vyvolávania. Držím palce ☺️

ailiba
14. mar 2024

Bolesti vyzeraju slubne. Ja som bola v piatok na kontrole a uplne zavreta, proste nic a kontrakcie zacali v sobotu o polnoci a v nedelu som porodila. Takze moze sa to rozbehnut rychlo, najma ked budes mat 3. babo. Drzim palce, tento zaver je narocny.

tehotna40
14. mar 2024

Mne povedali na kontrole ze a pôrod to vôbec nevyzerá ze sa vidíme na ďalšej kontrole, vystúpila som z auta pri dome a odtiekla mi voda 😀 držím palce a veľa zdravia obom

autor
14. mar 2024

@lucia13022023 tak dúfam aj ja že to bude bez vyvolávania a ďakujem 🙂

autor
14. mar 2024

@ailiba Ďakujem 🙂

autor
14. mar 2024

@tehotna40 no tak to si mala dobre 🙂 len dúfam že všetko prebehne v poriadku nech som už doma s bábätkom 🙂 a ďakujem

cookie29
14. mar 2024

piatok kontrola, na porod to nevyzeralo ani najmenej. V nedelu rano mi praskla plodovka... (41+3)

maryetta
14. mar 2024

Do soboty ešte čas. Aj dnešok ešte nie je na konci.
Mne tak pri prvom povedal ze na porod to nevyzera a vecer mi odtiekla voda.
Dalsie sice boli v termine vyvolavane ale… tiez to na porod nevyzera a za 2-3hodky boli na svete.

sofia1979
14. mar 2024

No áno ja aj kontrakcie no pôrod nepostupoval malá bola v panve zaseknutá čiže sekcia v 42tt

autor
14. mar 2024

@sofia1979 tak to mi je ľúto 😔

martamasarova
14. mar 2024

Mne pomohla vaňa teplej vody, o par hodin bola malá na svete 🙂 tiež tretí pôrod🙂

baillie
14. mar 2024

Piaty porod 5 dni po termine, otvorena na 3 bez bolesti nic na porod nevyzeralo, dosla som domov, v tom zacali pravidelne kontrakcie a v ten vecer som rodila... Ono sa to fakt neraz zmeni do psr hodin ten nalez a situacia 🙂

sofia1979
14. mar 2024

Našťastie to dobre dopadlo len to trápenie vyvolávanie bolesti a nič hrôza. Drž sa ono to môže prísť veľmi rýchlo ak klesne dole už to pôjde

bluehorsee
14. mar 2024

Súhlasím s martamasarova. Daj si teply kúpeľ, ten dokáže zázraky. Navyše neraz sa pôrod spustil po pár hodinách práve po vyšetrení u gynekologa
Neboj nic, už si na konci❤️držím ti palce

autor
15. mar 2024

@baillie ,
@sofia1979 ,
@bluehorsee . Ďakujem, tak sa bojím a okrem toho druhý deň sa liečim na mykózu bojím sa že stým pôrodim a ublížim nejako bábätku 😔 doktor mi predpísať poliglinax na vkladanie večer, a Canesten masť si robím strašne ma pošva stipe. Tak radcej by som ešte týždeň prenášala nech sa vyliečim.

bluehorsee
18. mar 2024

Ahoj, tak ako sa máš?

autor
18. mar 2024

@bluehorsee Ahoj , tak ja to už mám za sebou. V sobotu som mala bolesti do nemocnici som vyrazila o 15:00 a malí sa narodil o 19:00 zvládli sme to výborné ✊ takže presne na termín sa narodil a chvála Bohu sme v poriadku obaja 🙂

bluehorsee
21. mar 2024

Tak to je krásna správa. Zo ❤️ blahoželám a teším sa s tebou, že si to tak parádne zvládla. Maličké mu prajem krásny život plný šťastia a lásky!!! A tebe rýchle zotavenie a sladké maminkovanie🤗

autor
22. mar 2024

@bluehorsee jeeej ďakujem krásne ♥️

ailiba
22. mar 2024

To je super, gratulujem😍

autor
22. mar 2024

@ailiba Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre