Som v 37 týždni. Ako zistím, že prichádzajú konktrakcie?

ladyka8
22. dec 2011

ahojte baby, určite ste túto tému už stokrát rozoberali... nehnevajte sa že to znova začínam a prosím vás nedávajte mi linky o minulých diskusiách o tejto téme. poraďte mi vy! som prvorodička, čakám dievčatko a som v 37. týždni... už sa mi to blíži a som aj trochu nervózna, mám všelijaké pocity... chcem sa vás opýtať, ako viem že mám kontrakcie? som prvorodička, neviem si to ani predstaviť čo by som robila kebyže ma to chytí 🙂 ďakujem 🙂

gemini2
22. dec 2011

@ladyka8 hlavne sa upokoj, spoznas to. ako prve ti moze aj odtiect voda. kontrakcie su stahy maternice- su dost bolestive a smeruju od krizov k stehnam....ak su pravidelne, je cas ist na prijem... 🙂 🙂 🙂

hoogy
22. dec 2011

🙂 neboj nebude to ako v americkom filme. niektorym doma odtecie voda, niektore dostanu kontrakcie a niektore ako aj idu zbalene do nemocnice na vyvolavacku. kontrakcia je taka bolest v podbrusku silnejsia ako menstruacna a trva urcity interval a hlavne je ze sa opakuje. pravidelne a stale castejsie. hlavne zachovaj klud to je velmi dolezite pre dobry priebeh porodu. ja som ako prvorodicka porodila za 3 hodiny aj nejake tie minutky. kym mi neodtiekla plodovka tak som nemala kontrakcie a potom sa zacali caste a silne. doktor mi najprv ani nechce verit a ked som sa za hodinu otvorila z 1 cm na 8 uz veril 😀
@ladyka8

ladyka8
autor
22. dec 2011

@gemini2 a je možné že zvyknem aj teraz cítiť také sťahy, až kŕče ktoré ale trvajú len pár sekúnd? je to ako by ma niekto pichol z dačím do maternice.

ladyka8
autor
22. dec 2011

@hoogy tak to ti gratulujem že si to mala tak rýchlo a úspešne za sebou 🙂 aspoň niekomu sa darí 🙂

gemini2
22. dec 2011

@ladyka8 mozu to byt take pripravne stahy....toho sa neboj, ale ak by sa opakovali a boli silnejsie...mozno zacina porod

ladyka8
autor
22. dec 2011

@gemini2 ale nie je to nič nezvyčajné že mávam tie sťahy či?

gemini2
22. dec 2011

@ladyka8 hovorim, ak su slabucke, neopakuju sa casto a ak neodtiekla voda- nic sa nedeje.

ewka1980
22. dec 2011

@ladyka8 ,aj kamoška mala tieto sťahy....šla na pohotovsoť,a vraj to boli"len "poslíčkovia...poslali ju domov

ladyka8
autor
22. dec 2011

@ewka1980 presne to som sa chcela práve opýtať že či to nie sú len tí "poslíčkovia" 🙂

ladyka8
autor
22. dec 2011

@gemini2 takže to sú tí slávni "poslíčkovia" 🙂

ewka1980
22. dec 2011

@ladyka8 hej mylsím,že máš aj ty poslíčkov....ved keby to bolo silnejšie,to sa neboj ,to spoznáš určite 😀 keby sa bábo už pýtalo von 🙂

solinkarka
22. dec 2011

@ladyka8 neboj aj ja mam tychto poslickov a dost casto mi tvrdne brusko...myslim ze ked pridu tie ozajstne kontrakcie bude to bolestivejsie a v pravidelnych intervaloch....alebo skor oddide plodova voda alebo zatka 😉

gemini2
22. dec 2011

@ladyka8 presne tak, tvoja maternica sa pripravuje ,mne tak do dvoch tyzdnov zacal porod 🙂

hoogy
22. dec 2011

@ladyka8 tie stahy su takzvany posickovia neboj vsetko v pohode ja som to mala aj dva tyzdne. aj ja som sa potesila ze rychlo lebo aj tak som bola cely den v nemocke.

ladyka8
autor
22. dec 2011

@gemini2 tak to aby som sa začala psychicky pripravovať 🙂 termín mám 16. 1. 2012...

ladyka8
autor
22. dec 2011

@ewka1980 díky pekne 🙂

ladyka8
autor
22. dec 2011

@solinkarka kriste pane, tak ľahko sa o tom vypráva že? a keď to príde tak umrem od strachu 🙂

ewka1980
22. dec 2011

😀 za nič
@ladyka8

solinkarka
22. dec 2011

@ladyka8 ja mam TP o 5 dni skor ako ty 🙂 a az dnes ma akosi zacala chytat panika 🙂 ale neboj zvladneme to, co ine nam ostava 😀

ladyka8
autor
22. dec 2011

@solinkarka ty ale aj mňa 🙂 dneska mi je celý deň tak čudne až ma stresy chytajú musela som sem napísať a ukľudniť sa 🙂 prečo panikáriš? čo sa deje?

solinkarka
22. dec 2011

@ladyka8 dnes som mala take vyraznejsie to tvrdnutie tak som uz cakala zeby predsa uz? 😅 a ja este ani tasku nemam zablenu, hambim sa 😀 ale zajtra si to uz dam do poriadku...zajtra mam aj poradnu a CTG tak dufam ze sa dozviem nieco nove a pozitivne 😉

lennusska
22. dec 2011

@ladyka8 aj ja mám termín 16teho januára 😀 a tiež dievčatko čakáme :-P

ladyka8
autor
22. dec 2011

@lennusska gratulujem a prajem všetko dobré 🙂 a meno si aké vybrala? ja mám stále ten pocit že budem mať synčeka, neviem prečo. nechám sa prekvapiť 🙂 ale ultrazvuk ukázal slečnu 🙂)

gemini2
22. dec 2011

@ladyka8
@solinkarka kocky nebojte sa, hlavne pokoj, aby vam to skor neprislo....porod je normalna prirodzena vec...mna sestra pred prvym porodom tak vyplasila, ze som na salu sla s placom a ani z polovice to nebolo take strasne. kazdy to preziva inak a mozno prave vy to budete mat za sebou tak rychlo a hladko, ze po mesiaci si poviete: chcem rodit zas!!! 😀 😀 😀

ladyka8
autor
22. dec 2011

@gemini2 no určite :D

lennusska
22. dec 2011

@ladyka8 jj, dakujeem napodobne :D Ja mám taký istý pocit, že to bude chlapec, aj na ultrazvuku som ju dala 2X prekontrolovať či sa lekár nemohol pomýliť, ale teším sa lebo chcela som dievča 😀 Karolínku budeme mať, a ty?

ladyka8
autor
22. dec 2011

@lennusska ja som chcela tiež slečinku, teda... kebyže je to chlapček tak sa teším rovnako, veď hlavné je aby bolo dieťatko zdravučké, bude to naše či to bude dievčatko či chlapček no nie? my sme vybrali meno Emma. a kebyže sa nám predsa len narodí synček, tak bude po tatkovi Ľuboško 🙂

feb13
22. dec 2011

@ladyka8 Ahoj poviem ti aj svoju skusenost aj ked ty budes asi ten "stastnejsi" pripad ale mozno niekomu to pomoze Ja som tiez vela studovala pred prvym porodom ake su tie kontrakcie aby som ich urcite spoznala. 🙂 A vsader som citala, aj v nemocnici tak hovorili, aj na sukromnom kurze, aj tu na koniku, ze su to take ako keby menstruacne bolesti len silnejsie. A zacinaju hore pod zaludkom a siria sa smerom dole. Niekto ma aj (alebo len) bolesti v krizoch, ako aj pri menstruacii mavaju niektore zeny, a vyzaruju sa do stehna. Takze som cakala aj ja nieco taketo 🙂 ale moje kontrakcie boli uplne ine az natolko ze som ich spociatku vobec nespoznala. Ja som hornu cast brucha vobec necitila pocas celeho porodu, jedine podbrusko a tam ako keby som mala vetry tak zastavene ze mi idu prasknut creva. Taky ten pocit ze sa hned roztrhnem tam dole (co som sa na konci aj naozaj roztrhla). Vobec som nevedela pritom sediet a najhorsie to bolo na zachode lebo ten je este nizsi ako stolicka. Posledne 2-3 tyzdne pred porodom som viackrat mala taketo kontrakcie a este co je divne ze sa neopakovali v nejakych intervaloch ale trvali stale bez prestavky aj niekolko hodin kym zrazu prestali. Nevladala som nic ine robit len chodit hore-dole po izbe a predychavat a este sa ma manzel pytal ci nemam kontrakcie a ja ze no to urcite nie tie maju byt uplne ine. 😖 A pocas porodu to iste, len vtedy uz boli prestavky ale nie v pravidelnych intervaloch, az ku koncu som mala kontrakcie uplne nepravidelne. A celkovo to tak posobilo ze moja maternica vobec nevie co ma robit. 😒 Ale ja som teda nemala typicky porod. Dufam ze u teba to bude "ucebnicove" ale kazdopadne ak ti pridu take bolesti ktore ti nedovolia vykonavat bezne cinnosti a mas nutkanie ich rozchadzat a predychavat tak to su 100 percentne kontrakcie.

lianocka
22. dec 2011

@ladyka8 ako vsera ked som sa aj ja strachovala, ci to spoznam.. a veru, to nejak vycitis, ze to prislo.. tiez som nemala nejake silne bolesti, kt. by mi smerovali ku krizom.. proste, rano som sa zobudila a nasla som si ako keby krvavy hlienik.. a tak som si povedala, ze pojdem radsej do nemocnice, som sa osprchovala, rozlucila s rodicmi a manzel ma z NR viezol do TO porodnice, ja s tym, ze to este nebude porod.. cestou prisli kontrakcie,uhanal cez dediny,xixi....o 9 hod. som bola na sale, 11:20hod bola mala na svete...Porod bol pre nas krasny, fakt radi spominame.. aj ked mala bola dost velka= 3500g slo to ako po masle.. 🙂
inak, nam doktor do 8 mesiaca hovoril, ze budeme mat chlapceka, a mame dievcatko.. 🙂 drz sa a vpohodke, bude to ok

lennusska
23. dec 2011

@ladyka8 no to je pravda, hlavne aby zdravé bolo....a úplne najlepšie ked zdravé dievčatko 😝 My sme mali pre chlapčeka meno Tomáško, pre dievča sme nemali nič a dlllllllllllho sme sa ani nevedeli dohodnúť 😀 Emma je krásne meno, ale my už máme jednu v rodine a nechceli sme opakovať :/ aj Nela sa nám páčilo ale to takisto...tak sme si vymysleli Karolínku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre