Poslíčkovia alebo blížiaci sa pôrod 39+2

baskaaa21
10. apr 2021

Ahojte chcem sa spýtať, či ste to niektorá nemala podobne...

Už 4 dni mám v noci bolesti. Predvcerom to začalo o pól 11 skončilo o pól 5 ráno. Včera o 7mej večer a prestalo o pól 4. Dnes to zas začalo pred 6tou večer a trvá už 2 hodiny...
Mám 5 dni do termínu a včera som bola na pasoch + kontrola odspodu a som na 4 prsty otvorená 😬

Tie bolesti sú hlavne v brušku a v krížoch plus má boli cely spodok a vždy mi pritom stvrdne celé bruško na kameň. Intervaly vždy začnú cca každých 8 min a vie sa to vystupňovať na každé 2 minuty 😩
Nepomáha ani tepla vaňa včera som v nej bola 5x a vždy sa intervaly len skrátili no vždy som z vyčerpania zaspala nadránom. Dnes mi odišla aj zátka.

Myslite že je to už pôrod? Alebo len poslickovia?

Som z toho už unavena ubolena, snažím sa to nejak dohnať cez deň ale už ani poriadne neviem nájsť polohu a bojím sa, že keď to príde budem unavena na tlačenie 😭

Myslite, že keď to dnes neprestane mám ísť na príjem? Vedeli by tomu nejak pomôcť alebo radšej zostať doma?

jaruska_12
10. apr 2021

Ja keď som bola tak otvorená si ma tam rovno nechali v ten deň som mala kontrolu a v ten deň aj porodila 🙂

ofzuza
10. apr 2021

Posledny sa mi tiez takto dlho rozbiehal. Ale mne bolo najlepsie doma. Vzdy som si zaliezla do teplej vane, spala ked sa dalo (pri dvoch dalsich detoch), na prijem som sla az ked muz zahlasil, ze zniem ze rodim. Inak by som ostala doma este dlhsie 🙂

baskaaa21
autor
10. apr 2021

@jaruska_12 aj tomu nejak pomohli ? 🙂

baskaaa21
autor
10. apr 2021

@ofzuza no veď toto! Že ja plánujem byt čo najviac doma predsa len svoj klud, vaňa posteľ to je naj 🙈 ja sa len bojím, že neviem kedy je ten čas ísť 😃😃😃 som prvorodička aby som tam neprišla tak, že už ani epi mi nedajú 😀 alebo nedajbože, že nestihneme

ofzuza
10. apr 2021

@baskaaa21 pokial nebudes mat prekotny, tak stihnete 🙂 a bez epi zvladnes prinajhorsom. Mne nestihli dat klystir, tak mi to bolo trosku neprijemne.

julie19
10. apr 2021

Ja som toto mala týždeň 🙈 bolesti jak svina celé noci všetko mi to vyrážalo do chrbta, každých 7-5 min, po sprche neprestávalo .. lenže ja som bola opačný prípad v tom že som bola uuuplne zatvorená 🤦‍♀️ Bola som prvorodička takze do pôrodnice som bežala hneď prvú noc čo s mi toto stalo... nechali si má tam dve noci na sledovanie, robili aj záťažový test, že buď sa mi to po tom teste rozbehne samo alebo má pošlú ešte domov ... tak má poslali ešte domov a za 4 dni som tam bola zas už s odtekajucou vodou ... epidural som nedostala lebo som rodila cez víkend v noci zo sobot na nedeľu, anestéziológ tam nebol, dalo s to zvládnuť ... ja som sa neotvárala že vôbec tak ma dopovali oxitocinom a nakoniec som to dako dala ;) ... byt tebou idem, pre vlastný kľud, ty už otvorená čiastočne si, môže to mat potom veľmi rýchly rozbeh, minimálne ti spravia nejaké vyšetrenia a možno dajú niečo na bolesť že si aspoň tuto noc pospis 🤷‍♀️ Treba sa šetriť, ja som mala poslickov týždeň a tiež už som sa bála že kým to príde tak už nebudem vladat

simsalabim
10. apr 2021

@baskaaa21 ja som to takto mala viac ako tyzden - uz som bola nevyspata, unavena... v piatok rano vravim muzovi, ze uz idem do porodnice, kym tam su este vsetci lekari, ide vikend. Otvorena som bola na 3cm, krcok spotrebovany. Tak ze rodim, ostavam tam. Cely den sa nic nedialo, tak o tretej ze idu to urychlit 🤦‍♀️ Ale najprv mi pichnu epidural. Anesteziolog hmatal, hmatal na chrbte, zrazu som dostala fakt ze mega kontrakciu, cca 5 minutovu - viem, lebo boli predomnou na stene hodiny a anesteziolog trpezlivo cakal, kym to ustupi, “aby som sa mu nekrutila”. Na konci tej kontrakcie praskla plodova voda... a cele sa to rozbehlo. O hodinu bola s nami ❤️ Bola som v 42.tyzdni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre