Plazentainsuffizienz

nadaa1
1. feb 2018

Ahojte dnes som bola u dr. A dal mi takú diagnózu plazentainsuffizienz. Neviem čo to je ani on nieje istý či to mám tak ma poslal na kluniku na vyšetrenie. Bola som na počuvanie srdiečka a 1 x bolo baby v pokojo jak preto sa mu to nezdalo a dnes som bola ešte raz na počuvanie srdiečka a dnes povedal že je to lepšie že sa viac hýbalo ale nieje to ono a na základe toho mi dal takú diagnózu neviem ako to zistil keď tam počúva ten prístroj len srdce máte niektorá skúsenosť ?? Bojím ssa

senta_sofia
1. feb 2018

@nadaa1 neviem kolky si tyzden tehotenstva, doslova nedostatocnost placenty, otazne je ci je uz moc zrela alebo su zle prietoky, ci nedostatocne vyzivuje babatko, to je otazka na lekara, ze v com konkretne vidi problem

nadaa1
autor
1. feb 2018

@senta_sofia 31 týždeň a to mi nepovedal že čo presne že mám ísť na kliniku na kontrolu

nadaa1
autor
1. feb 2018

@senta_sofia a aká je príčina toho ?? Čím je spôsobená nedostatičnosť placenty ? Môže byť že ha málo jem alebo nedávam dostatok vitamínov ?

gretocka
1. feb 2018

nie som sice lekar, ale domnievam sa, ze nedostatocnost placenty nemozes ovplyvnit ani malo jedlom ani nedostatkom vitaminov, lebo to by nedonosila dieta ziadna chudobna baba, ci dokonca bezdomovkyna, fetacka a podobne....
Nedostatocnost placenty je sposobena proste jej ulozenim a napojenim. Nestresuj sa vopred, ak mas pred sebou dalsie vysetrenia, urcite sa dozvies viac. kazdopadne v tej druhej teme, ktoru si zalozila o cviceni by som bola opatrna aspon zatial, kym nebudes mat vysledky dalsich vysetreni...
Ja som tiez bola vzdy vyznavackou teorie, ze tehotenstvo nie je choroba. Pri prvom synovi som po nastupe na matersku - v 35. tyzdni behala po rebriku a upratovala a nasledujuci den mi odtiekla voda a predcasne som porodila. Pri druhom dietati som od 30 tyzdna uz bola opatrnejsia, donosila som az takmer do terminu a treti porod bol zas na prelome predcasneho v 37 tyzdni. Diagnostikovana infekcia ktora spustila porod.
Takze stravuj sa zdravo, primerane sa hyb a zvysok uz je mimo tvojho pricinenia...

senta_sofia
2. feb 2018

@nadaa1 je to organ, tazko povedat, co je pricinou u teba, su zeny, co prenasaju a po porode maju placentu vo velmi dobrom stave a su zeny, co im zacne strajkovat v polke tehotenstva. Budu ta sledovat, ci babo pribera a ci sa stav placenty zhorsuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre