Placenta uložená vzadu

18. sep 2020

Ženy ja sa chcem iba uistiť ze aký je rozdiel keď je placenta v zadu alebo v predu?
Viem ze ak by bola nízko je problém ale ja sa pýtam iba na. V zadu. Alebo v predu. Lebo v knižke mam napissne že placenta v zadu.. Tak.ja iba co to obnasa čítala som. Ze väčšina žien s placentou v zadu majú malé bruško je to tak?

hailey1
18. sep 2020

Ziaden problem to nie je 🙂

barus26
18. sep 2020

vzdadu je super, tak má byt oficiálne 😂vpredu tiež nie je problém, ja mám napr. v predu a rozdiel je len v tom že môžeš neskôr citit pohyby alebo slabšie, lebo to musí ešte prejsť až cez tu placentu. Pripadne mne konkrétne aj ta placenta zavadzia takze napríklad keď mi na 4D chceli spraviť foto tváričky tak placenta zavádzala a tienila

ikonica
18. sep 2020

Nemyslim ze poloha placenty ma suvis s velkostou bruska... Akurat ked je vpredu, mozes neskor citit pohyby...

majamat
18. sep 2020

ja som mala vzdadu a male brusko som teda vobec nemala. ked som isla na prijem, sestricka sa ma pytala, ci cakam dvojicky 😀

34michaela
19. sep 2020

V prvých dvoch tehotenstvach som mala placentu v zadu, pohyby som cítila riadne a silné, aj brusiska som mala veľké a teraz 3 tie mám placentu v predu a teda rozdiel v tom, že pohyby cítim slabšie dosť a to som už v 28tt a bruško skoro žiadne 😁. Takže u mňa rozdiel v tomto

lejluska
19. sep 2020

Ja som mala pri prvom v predu placentu, tiež pohyby som cítila slabo, celé tehotenstvo...pri druhom bola placenta vzadu to bolo super, kopancov som si užila viac než dosť...teraz mám tu najhoršiu variantu placenty - placenta praevia centralis... pri prvých dvoch to bolo všetko ok..

sisa183
19. sep 2020

Ja mám placentu vpredu, som 33tt s pohyby sú občas aj bolestivé hlavne okolie rebier s na boku. Treba dbať viac na to aby si si nebuchla brusko alebo tak 😊

barus26
19. sep 2020

@sisa183 ja som 25tt a citim pohyby tiež tak že niekedy to je nepríjemne aj keď mám placentu vpredu. Na mna to teda tiež neplatí 😂

sisa183
19. sep 2020

@barus26 Moja mala je k tímu ešte akčná cely deň takze mám pocit že kope nonstop nomrmalne dnes má boli kúsok pod rebrami na dotyk 😅Dúfam že po pôrode nebude taká akčná lebo budeme mat čo robiť 😅💗

barus26
19. sep 2020

@sisa183 moja tiež, nebolo to tak ale posledný týždeň mi tiež dáva zabrať, mám pocit že ani nespí 😂 a aj v noci kopance .. veru keď take budú budeme mat čo robiť 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre