Odtok plodovej vody a žiadne kontrakcie v 39. týždni

babyttcirl
6. feb 2021

Ahojte tehulky,

Som prvorodicka a akurat rodim na Antolskej. V noci mi odtiekla plodova voda, hospitalizovali ma a inak nic. Pwr krat sa mi stalo ze citim akoby predmenstruacnu bplest ale vždy to prešlo. Tak si tu len ležím a cakam do rána keď mi začnú vyvolavat. Doktori tvrdia ze nevadi ked je 24 hodin pokoj. Ze to je ok.. co mam ocakavat od vyvolavania?

guiseppinka
6. feb 2021

Ocakavaj akurat to, aby sa to rozbehlo. Mne pri tretom odisla voda v nedelu okolo 5 rano, maly sa narodil v pondelok poobede. Celu nedelu sa cakalo ci nezacnu kontrqkcie a nezacali.. nezaberali ani tbl az nakoniec oxytocin... Bolo to tak, ze ak nezaberie ani oxy, tak ideme cisarak. Uz na obed som mal len polievku, ze teda keby nahodou...

feb13
6. feb 2021

Super ze maju taky pristup. Mna kedysi uz po 3-4 hodinach urgovali a musela som vyslovene podpisat, ze odmietam oxitocin. Potom sa porod rozbehol sam. Skus si pospat, to niekedy pomaha viac ako pohyb. Do rana sa to este moze rozbehnut, ale dokaze pomoct aj klystir.

denden77
6. feb 2021

mozno nestihnu ako u mna 😁
po odtoku vody mi povedali, ze to na porod absolutne nevyzera a na druhy den budu vyvolavat.. rozbehlo sa to same 😁
drzim palce 🍀🍀🍀

bona69
6. feb 2021

Držím palce nech sa rozbehne, ja som ležala v 38tt kvôli tlaku a v utorok mi začala odtekať voda, otvorena som nebola, pichli niečo na vyvolanie do zadku, celú noc som mala kontrakcie asi každých 10 minút, v stredu ráno skontrolovali a nič, na 1 palec a mierne kontrakcie, nasadili antibiotiká do infuzky a čakali dalej, s tým že mi zas pichli niečo do zadku večer aby ho spustili, na tretí deň teda vo štvrtok zas nič, a ja stále s odtekajucou vodou mi pichli oxytocín a vyvolali pôrod. Skončilo sa to akútnou sekciou, podrobnosti radšej nepíšem aby som ťa nestrasila, ale všetko dobre dopadlo. Držím palce

lia_nka
6. feb 2021

Ahoj neviem ti nič poradiť ale pred chvíľou som prišla z Antolskej bola som tam na pohotovosti gynekologickej a mali super prístup tak držím palce 😊

babyttcirl
autor
6. feb 2021

@bona69 no som zvedava rano. Neviem ako bolia tie kontrakcie ale asi nič moc a moja tolerancia bolesti je mala... tak som teda zvedava.. no holt som posera😀😝 uvidime co sa tu udeje..

babyttcirl
autor
6. feb 2021

@denden77 uvidime..

babyttcirl
autor
6. feb 2021

@guiseppinka no som zvedava.. zajtra by to mali rozbehať lebo bez vody asi ťažko dlho byt predpokladam.🤔🙄

alana1
6. feb 2021

sadni na fit loptu a skac co najviac a najenergickejsie a do 4 hodin je babo na svete 🙂
mne odtiekla voda vecer o 20 hod, isla som do nemocnice, za celu noc sa to vobec nehlo, rano o 6 dr strasil ze tam bude este dva dni...tak som sadla na fit loptu a o 10 hod bol maly na svete...

stastna_mamicka
6. feb 2021

@babyttcirl držím palce. Mne voda neodtiekla .... Stratila sa v tele. 2 týždne pred pôrodom som bola bez vody drobcek mal bublinku 3cm na priemer a vraj to staci. O 2 týždne v den termínu som dostala vyvalovacku pôrod na sucho, ťažky porod 🙈 ale zjavne to nevadilo ze nemal vodu, je zdravý krasny 🙂 držím prsty

bona69
6. feb 2021

@babyttcirl tak že tri dni Max ale aj to už musíš mať potom antibiotiká kvôli zápalu z vody či čo,
@alana1 ja som chodila hore dole, po schodoch, no malý bol okolo ramena otočený pupočnou šnúrou, keby to vedeli zistiť na utz nemusela som sa tri dni trápiť a potom oni ho zachránovat

birika
6. feb 2021

mne pri prvej odtiekla vo da v noci, o jednej ma hosptalizovali...isla som teda spat ked sa nic nedialo...mala sa narodila o 13,55 na druhy den bez vyvolavacky

ruzasipova
6. feb 2021

Ja ked som prisla na pohotovost, ze mi voda odtiekla, tiez to na porod nevyzeralo. Ale dali mi klystir s tym, ze ked sa to tam vsetko uvolni, babatko klesne nizsie a porod sa rozbehne. Ten mi dali 02:30 a 07.00 bol maly na svete.

julie19
6. feb 2021

mne praskla voda v sobotu 4:20 a v nedeľu 0:55 sa mala narodila, tiež som prišla na prijem vysmiata jak lečo že asi rodím :D bolesť žiadna (hlavne že týždeň pred tým plný poslíčkov🙄) tak si ma tam nechali, pripravili ma, dali klistir, vypísali paiere, všetko.. ja stále vysmiata bez bolesti, prišla doktorka že teda nič sa nedeje, ideme čakať 24 hodín... poslali ma na izbu takže som si ešte pekne išla na obed aj na večeru a nakoniec večer o 19:00 začali vyvolávať, lebo už som mala vodu takú zeleno-žltú (odteala mi po troche) a že to nie je ok, takže vyvolali skor... tak sme to zvládli s oxitocínom a malá bola v pohode 🙂

hennyinnsbruck
6. feb 2021

Mne v stredu ráno začala doma odtekat voda.. Na obed som šla do nemocky lebo aj zátka odchádzala, v nemocke zbytok vody odtiekol.

Večer kolo 20 tej my dali vyvolavacku.
Kolo 22 hej som sla na pôrodnu sálu a trápila som sa do rána keď to ukončili akútnou sekciou pre nepostupujuci pôrod a slabé odozvy malej..
😔😔

marrilyn
6. feb 2021

@babyttcirl tiez som tak bola, v nedelu mi voda odtiekla okolo 15tej, vecer som uz bola v porodnici. Malemu sa nechcelo, ani kontrakcie, pri kazdej kontrole dr len povedala, ze vobec nenalieha hlavickou, otvorena som bola na max 1 cm. Skoncilo to cisarskym v pondelok vecer 20:35. Cakalo sa vyse 24 hodin

blizenec79
6. feb 2021

@babyttcirl Ja som mala tak isto..v noci mi odtiekla voda a utekala som do nemocky,tam ma vysetrili a zistili ze je este vysoko,ziadne kontrakcie na stipku prsta otvorena nic viac...drzali ma tak skoro 3 dni a sledovali,na ultrazvuku mnozstvo vody a na pasoch srdiecko maleho,bolo vsetko ok,uz ma nevysetrovali od spodu aby nezaniesli infekciu.a treti den ma rano uz brali na cisarak lebo sa nic nerozbehlo

alus33
6. feb 2021

Ahoj, aj mne tak zacala doma odtekat pomaly plodová voda, v nemocnici povedali ze sa bude čakať 24h a ak nič dajú vyvolavacku. Nasadli Atb intravenozne do infuzie a po 24 h mi vlozili vaginalny cipok myslim prostaglandin.. Do 10 min sa rozbehli kontrakcie, neskutočné.. Po 5 hodinách som porodila. Bol to môj druhý pôrod.
Držím palce, nech všetko dobre dopadne🍀

jexica
6. feb 2021

joj mne pri prvom odtiekla voda a nic sa nedialo tak po 24 hodinach som dostala tri vyvolavacky a stale nic a potom prisiel lekar a ked ma zbadal hovori vy mate obrovske brucho spravme cisarsky a vdakabohu za neho malY bol velky nevytlacila by som takto sme obaja v poriadku tak drzim
palce 😊

katka281
7. feb 2021

@babyttcirl ahoj, presne toto sa stalo aj mne skoro mesiac dozadu 😊 v nedelu o 3 rano mi odtiekla voda a kontrakcie nikde. V nemocnici mi robili asi kazde 2 hodiny ctg a cakali ci sa mi rozbehnu kontrakcie. Take znesitelne prisli az v nedelu podvecer. Celu noc ma to budilo a v pondelok rano ma pozreli na kolko cm som otvorena -bola som iba na 2, tak ma este chvilku nechali a o cca 14:00 mi zaviedli tabletku na vyvolanie, kt. zacala do polhodky ucinkovat ze som si uz sem tam aj pokricat musela. Maly sa narodil o 15:25....oni cakaju ci sa ti to rozbehne same, ked nie tak si myslim ze ti zavedu tabletku tak ako mne (zavadzanie neboli) - ked ti ju daju, pojde to rychlo. Neboj sa, si pod dohladom lekarov, oni vedia co robia a musis im doverovat. Kym sa ti da tak oddychuj, aby si mala silu na tlacenie. Zvladnes to, ani nevies kolko mas v sebe sily (uz ked som to zvladla ja a bez akychkolvek utlmovakov bolesti, zvladne to kazda 😄 ja mam hrozne nizky prah bolesti a tiez som posera...) drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a mala si uz vsetko za sebou 🍀🍀🍀

riamia91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambuslienka
8. feb 2021

mne odtiekla voda stvrtok v noci a rodila som sobotu v noci. V nemocnici som bola hospitalizovana, davali mi antibiotika preventivne, Cely stvrtok nic, Urobili hamlitona. kontrakcie prisli az v piatok poobede, po rannej tabletke do posvy, ale otvorena stale len na 4cm, do polnoci skusali selico, potom tresli oxytocin to som myslela, ze nezvladnem uz, ale ze teda rodim..a po kontrole doktorkou o 20min, ze stale na 4, tak bol cisarsky. Drzim palce, nech sa to rozbehne

aangie6950
1. apr 2023

@bona69 preco niektore mame taketo komplikacie? 😢 kludne mne napis do spravy, co sa ti stalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre