Menšie bábätko v 37. týždni

willy148
25. feb 2021

Ahojte, bola som dnes na kontrole a doktor mi povedal, že bábätko je o cca týždeň menšie ako by malo byť. Podľa “tabuliek” by malo mať okolo 2800g, ale má cca 2300g (aj minulý týždeň malo len cca 2200g, takže sme veľmi nepribrali). Je to podľa vás v poriadku? Inak výsledky všetko v poriadku. Ďakujem

julie19
25. feb 2021

Mne povedala doktorka na poradni cca v 35 tt že babo je menšie že hádam do pôrodu tie 3 kilá dá, ešte sa má pýtala či dosť jem či nedrzim nejakú diétu ... v 38 tt som bola v pôrodnici so silnými poslickami a tam sa ma doktorka pýtala že to kto mi robil sono že určite nie je taká mala že ona namerala 3900g 😱 potom som sa bála či take dieťa vôbec porodim pred pôrodom o týždeň neskôr jej namerali 4050g a mne merali panvu či prejde🤦‍♀️ a nakoniec sa mala narodila s 3490g .... takže sono a meranie hmotnosti babatka to rataj len plus minus ... mne sa sekli o pol kila par hodin pred porodom ... ono čím je babo vacsie tým horsie sa meria takže neboj sa, vsetko bude ako má byt... potom daj vediet ked sa narodí kolko malo realne 😅🤣

ckatka
25. feb 2021

@willy148 mne sa drobec narodil začiatkom 38tt a mal 3500g. Kamoške sa narodil v 36tt a mal necelé dve kilá. Takže je to individuálne...odhady váhy sú dosť nepresne plus mínus aj pol kila. Netrapila by som sa tým, aj tak nič nevyriešiš. Pokým sa ma babo inak dobre, hýbe sa a monitor je okej...netráp sa a užívaj posledné chvíle s bruškom.

titla
25. feb 2021

@willy148 Ono v tomto stadiu tehotenstva tu vahu babetka uz viac menej odhaduju. Mna v 37tt na sone doktorka naplasila, ze syna je velky a v termine bude mat urcite cez 4kg. Narodil sa 38+5tt a mal 3200g.

lienka.7
25. feb 2021

@willy148 na tabulky nehlad... deticky sa rodia s roznou vahou... moja mala 3320g. a este rano pred porodom na sone mi vraveli ze ledva 3000g bude mat sa zda... cize no stress 👌👌👌
Uzivaj si poslednu fazu a majkajte sa spolu, o chvilku uz budes mat malicke v naruci a vsetko dobehne 😊😊😊

cookie29
25. feb 2021

tam je prilis velka chybova odchylka... vahu len "pocitaju"... ja uz som tu pisala viackrat, moja doktorka pri uzv mi povedala, ze druhe dietatko bude mensie nez prve, aspon o kilo. A nahodou som nasla vysledky z ultrazvuku velkeho. robene v ten isty den s odstupom 4 rokov, co sa tyka terminu cca 2 dnovy rozdiel a ako cez kopirak vsetky miery aj odhadovana vaha. Takze na zaklade tych istych dat, ta ista doktorka a odhadla taky rozdiel... a nikto neberie do uvahy vasu morfologiu. U nas v rodine sme okolo 180-200cm vyska. Kamaratka ma 150cm ale pocitaju rovnako...

vevesh
25. feb 2021

Zalezi, aka profi je lekarka s ultrazvukom. Ak je velmi profi a miery su +/- par gramov presne, tak by ju malo zajimat, preco to dieta vazi tak malo a zvycajne posielaju dalej na presetrenie, ci je vsetko ok. Ak to bola iba hrubo merana a odhadovana vaha, tak sa nic nedeje, kedze dieta moze v skutocbosti kludne vazit aj 3000g.

nikki28
25. feb 2021

Presne ako už bolo napísané, v tomto štádiu už len odhadujú, mne tvrdila doktorka, že malý má v 37tt 2700g, o dva týždne mi v pôrodnici odhadli okolo 4kg a malý sa narodil 3840g 🙂

majamat
25. feb 2021

ako pisu baby, je to vlemi nepresne, 2200g je v tomto tt hranicna hodnota SGA. to znamena, ze dieta je mensie,a ko by malo byt v tomto tt. no kedvezmeme do uvahy nepresnost merania, uz keby malo o 100g viac, uz by bolo v norme., prsne stredna hodnota je 3000g a horna asi 3800g.

majamat
25. feb 2021

tu je to teda rozdelene aj podla pohlavia. pre chlapcov je to 2270g

danieli
25. feb 2021

Moje decka sa narodili jedno 37/2 2 000 g chlapec a druhe 36 tt 2 200 g dievca, kazdy sme iny, zdrave su vsetko dobehli, nevraskavela by som, ale tesila sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre