Menej plodovej vody v 29. týždni

mathik84
7. sep 2015

Ahojte baby.
Dnes som bola na treťom screeningu / 29tt+2/ a zisitli mi menej plodovej vody tzv.Oligohydramn. a tiež, že mi malá zaostáva o týždeň, najmä hlavičku má menšiu a gestačne zodpovedá 28tt+1.
Orgány má v poriadku, teda sa správne vyvíja a tiež prietoky boli ok. Kontrola o 3 týždne.Tak som ostala vystrašená. Mali ste aj vy takýto problém? a ako to dopadlo? Ďakujem za odpovede.

bobulko
7. sep 2015

Ja som mala okolo 31tt sono,lebo tiez problem. Malo plodovky,ona sa ale meni. Dieta zaostavalo o dobrych desat dni. Narodilo sa len drobnejsie babatko a bez nejakych problemov. Viac ma sledovali ale aj kvoli inym veciam. Mam krasne zdrave dieta 🙂

mathik84
autor
7. sep 2015

@bobulko tak to je super, dúfam, že na kontrole ma potešia...ďakujem

seahorse27
7. sep 2015

Tyzden je nic, norma je +/- 2 tyzdne. Treba viac pit a plodova voda sa dotvori, ak tam nie je iny vaznejsi problem. Nevolali ta na kontrolu?

mathik84
autor
7. sep 2015

@seahorse27 Áno o 3 týždne kontrola.

livocka21
7. sep 2015

@mathik84 aj ja som to mala....len 3 tyzdne sa mi zda dlho....ja som mala sice rizikove, ale v tomto stadiu tehotenstva sa mi predsalen vidi 3 tyzdne vela...

mathik84
autor
8. sep 2015

@livocka21 aj ja som na rizikovom kvôli nízko položenej placente. Myslíš, že 3 týždne je vela?Doktorka ma ubezpečovala, že sa nemám vôbec trápiť nad tou plodovou vodou, tak sa snažím nato nemyslieť, ak je bábo v poriadku a hýbe sa...tak dúfam, že sa to nejako napraví.

livocka21
8. sep 2015

@mathik84 kazdopadne dr. Vie co ma robit....treba jej verit....ja som kvoli 3x MA chodila v tretom semestri kazde dva tyzdne....netrap sa tym, tie merania aj tak nie su az take presne...ak by to bolo vaznejsie, urcite by ta zavolala skor 🙂

trdielko149
8. sep 2015

Akoby si písala o mne ... žiaľ u nás to skončilo fatálne ... obličky bábätka boli úplne v poriadku? ak áno tak to nebude určite nič vážne ..ja tým všetkým žiaľ budem "postihnutá" naveky ...

mathik84
autor
8. sep 2015

@trdielko149
Tak to ma mrzí, ja som tiež pred rokom prišla o bábo, ale to ešte úplne na začiatku tehotenstva.Tak teraz je človek opatrný a bojí sa každej veci, pri ktorej sa už dvíha varovný prst. Na sone kontrolovala aj mechúr aj obličky, aj mi ich ukázala, také malé, tak neviem, snáď pracujú ok!
A tvojmu bábätku sa čo stalo?Ak sa smiem opýtať?

trdielko149
8. sep 2015

@mathik84 všetko mám napísané v mojom blogu ... mala som málo plodovej vody zistilo sa že Maximko má menšie obličky,že zaostáva v raste,že má menšiu hlavičku-to všetko súvidí s plodovkou pretože ak je málo plodovky môžu NEMUSIA vzniknúť rôzne deformácie hlavičky... až po pôrode sa zistilo že obličky sa nevyvinuli nemal v nich vyvinute tkanivo+ mal isté znaky a až teraz z genetiky sa potvrdil Potterovej syndróm,ktorý je nevyliečiteľný ... to takto v skratke v blogu mám všetky podrobnosti ... ale myslím že ak by niečo nebolo OK povedala by ti to lekárka a riešila to ...

kaviaren
8. sep 2015

Ja som mala takýto problem v 26.tyždni,babatko zaostavalo 2tyždne,nakoniec všetko dobre dopadlo,treba si davat pozor,hlavne vela pit vody.Treba vydržat a mysliet pozitivne 😉

mathik84
autor
8. sep 2015

@trdielko149
Smutné,veľmi ma to mrzí:(
Aj nám zaostáva hlavička vo vývine a tiež je pozdľžna. Ale to mi doktorka povedala, že je to preto, že jej poloha je zadočkom dole a hlavou hore a vraj vtedy sa zvykne takto hlava predĺžiť a sú to skreslené merania hlavy,že sa nemám báť. Kuknem tvoj profil.....ďakujem!

trdielko149
8. sep 2015

@mathik84 ano aj Maximko mal taky tvar hlavicky ale podla merani mu vysla scaphocephalia a 1700 g, 40 cm a narodil sa 2150 g,45 cm a lahsia diagnoza microcephalia ... babatka ked su ritkou dolu sa tazsie meraju ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre