Máte skúsenosti s predčasným pôrodom, ako to bábätko zvládalo ?

mimkka2013
15. jan 2020

Ahojte mate skusenosti s predcasnym porodom, ako to babatko zvladalo, kolko bolo v inkubatore a kedy ste mohli byt konecne spolu? Som 33+5tt

evittam
15. jan 2020

@mimkka2013 Sesternica nedávno rodila v 34tt. Nebol ani den v inkubátore, 1700g, 41cm. Normálne po 4dnoch isli domov. Vsetko ok.

ivangeline
15. jan 2020

Koniec 33t, skoro 2t v inkubátore, z toho po týždni mi ho už vyberali na kratšie časy (prevažne dojčenie). Mal 1930g, v sebe veľa magnézia, zo začiatku nechcel papať, po akútnom cisárskom ho resuscitovali...

nikpa
15. jan 2020

@mimkka2013 u nás 34+5tt, 2320g a 46cm, syn bol asi 3-4 dní v inkubátore plus ešte asi ďalší týždeň na JISke sledovaný. Potom mi ho konečne dali na izbu kde sme pobudli ešte pár dní. Keďže sám dýchal, jedol a nebol žiadny problém, do 2 týždňov po pôrode sme boli doma.

veronicka_fazula
15. jan 2020

Všetko závisí od zdravia bábätka... Ja som rodila 36tt a drobec bol 4 dní v inkubátore na kyslíku so zápalom pľúc... Domov nás pustili týždeň po pôrode

zuzap33
15. jan 2020

Každé bábätko je predsa iné. Môj 34tt, 3dni kyslík, dva týždne inkubátor, tak silná žltačka a infekcia, atb. Domov o tri týždne

danulienka78
16. jan 2020

Môj sa narodil v ten deň ukonceny 36tt. 2780g a 45cm, 4 dní bol v inkubátor, potom už so mnou na izbe, boli sme v pôrodnici 11 dní.

mon895
16. jan 2020

Moj syn sa narodil v 33+3 stihli mi pichnut kortikoidy na vyvin pluc.od zaciatku dychal sam pri narodeni mal 1810g v inkibatorr bol 14dni a nasledne este 11dni v postielke na JISke po 25tich dnoch sme.sli domov s vahou 2165g nikdy nemal ziadne zdravotne problemy (klop klop) len bezne nachladnutia. Ma 2r8m. Drzim palce ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre