Ľanové semienka pred pôrodom

atislava9
4. jan 2019

Ahojte maminky

Prosím vás, chcem začať užívať ľanové semienka pre ľahší porod - ako a kedy ich správne užívať? Čítala som rozne diskusie, ale každý píše niečo iné. 🤷‍♀️

queenofdisaster_7
4. jan 2019

@atislava9 ja som ráno zaliala horúcou vodou večer vypila

marienka1989
4. jan 2019

Z vlastnej skúsenosti ti napíšem, že to nepomáha....teda aspoň mne to vôbec nepomohlo....užívala som ich pred tretím pôrodom a teda ľahší nebol ako tie dva predošlé....žula som ich také surové, alebo som si ich zalievala (toto bolo teda riadne nechutné, spraví sa ti kolo nich taká rôsolovitá vrstva a to treba vypiť, fuj, ešte teraz ma striasa, keď si na to pomyslím). Pila som aj čaj z ostružiny malinovej, a ani to mi neprinieslo ľahší pôrod. Skrátka, pre taký "placeboefekt" to možno dobré je, ale hlavne sa treba na pôrod psychicky pripraviť a myslieť pozitívne 🙂 prajem Ti ľahký pôrod, na ktorý budeš s úsmevom spomínať, či už budeš užívať ľanové semienka, alebo nie 😉

queenofdisaster_7
4. jan 2019

@marienka1989 na myslím že mne to pomohlo😂

marienka1989
4. jan 2019

@queenofdisaster_7 pomohlo? nevravím, že to nie je možné, no asi nie u každého....ale zakladateľke témy teda prajem, nech to pomôže ako aj Tebe 😉

sarinka2012
4. jan 2019

@atislava9 Ahoj ja som užívala od 33tt denne ľanové semienka a čaj z malinníka som pila, proste denne, semienka do jogurtu a čajik ako som mala chuť a ťažko sa mi to sudi či pomohlo zrovna toto ale teda malá bola na 2 zatlačenia vonku 🙂 ale čo bolo aj písané o čajiku z malinníka že ulahčuje samotný porod ale dlho sa rozbieha tak to žial platilo tiež, 48 hodin som sa otvara a krvácala a mala kontrakcie, nič čo by sa nedalo prežiť a potom ked prislo 9 cm tak mala bola za 30 sekund vonku, to mi za to stálo 🙂 ale ako píšem neviem porovnať či pomohlo práve toto a aké by to bolo bez toho 🙂

anett52
4. jan 2019

Ja ich tiez uzivam asi od 28 tt pravidelne kazde rano. Obcas zabudnem, nestihnem, ale to je malokedy. Myslim pozitivne a dufam ze to vyznam ma. Ci k lahsiemu porodu to neviem, skor je to zdroj dobrej vyzivy, lanove semiacka obsahuju omega-3-mastne kyseliny, pomahaju k lahsiemu vyprazdnovaniu, co je dobre aj pri hemoroidoch. Je vsak dolezite ich konzumovat uz pomlete, resp. mierne narusene (v mlynceku na kavu ich pomelies), nerobit to dopredu do zasoby, ani si nekupovat uz pomlete. Robit si ich vzdy cerstve a vypit za tym vela vody, aby nemali opacny efekt, ze ta zapecu.
Lanove semicka sami o sebe urcite nepomozu (ale ani nic nepokazia), ja napriklad sa snazim zdravsie stravovat, vylucujem zo stravy obilniny a pridany cukor. Med a agave tiez, cukor totiz oslabuje vsetky tkaniva v tele a je vacsia pravdepodobnost, ze pri a po porode budes menej krvacat, menej sa natrhnes, ak vobec. Viem ze je tazke vzdat sa oblubenych sladkosti a dezertov, mne to za to stoji, keby sa to aj hned pocas porodu neukazalo. Ale babatko z toho tiez nema ziadne vyhody, takze vzdat sa vlastne vsetkych "bielych" potravin neuskodi 🙂 A tu chvilu to vydrzi kazda maminka

principessadidio
9. feb 2019

Na to,aby telo dokazalo vyuzit vsetko dobre z lan.semiacok si ich treba tesne pred uzitim namliet na mlynceku na kavu. Existuju hnede a zlate,jedny su bohate na omega 3,druhe na omega 6,preto je dobre ich zmiesat a namliet tak oba druhy a uzivat. My ich doma uzivame denne,v jedle (na kasi/v polievke),nimi sa nic pokazit neda hoci ich bude zena uzivat skor. Porod by mali ulahcit v tom,ze vytvaraju "klzke" prostredie a pomahaju babatku dostat sa rychlejsie von (vseobecne v tele vytvaraju akesi mazivo - ludia,ktorych bolia klby by ich mali pravidelne uzivat)...tym.ze sa pomelu,uvolnia sa oleje ktore obsahuju a telo ma z toho ovela vacsi uzitok akoby sa len namocili a zjedli 🙂 no a urcite to svoj vyznam v tele pri porode ma,ale je to len dalsia z casti pripravy na porod, ktoru zena pre seba a pre babatko moze urobit...🙂 Priprava sa sklada urcite z viacerych casti 🙂 inak lan.semiacka su velmi prospesne,treba uzivat aj pocas kojenia,babatku len poomozu vo vyprazdnovani

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre