Kontrola prietokov v 30tt?

majkamarek123
30. apr 2019

Ahojte rozmyšlam nad jednou vecou.. moj dr mi kontrolovat prietoky približne v 28tt(vtedy mam poradnu).. avšak uvažujem nad objednanim sa na ultrazvuk v 30tt u inej lekarky za priplatok 40eur.. to je ako 3D.. je niečim ina ta kontrola za priplatok ako u svojho dr? Resp. Povie,skontroluje ma ta doktorka viac ako moj? Dufam ze som sa dobre vyjadrila a pochopili ste ma😃

slavuska1506
30. apr 2019

@majkamarek123 - Ahoj. A nemyslela si 4D ultrazvuk? Mne môj Dr. klasický ultrazvuk vie prepnúť aj do 3D (a vytlačiť napr. aj foto v 3D). Ja som sa konkrétne môjho Dr. pýtala na 4D ultrazvuk a on mi nepriamo naznačil, že je to len kšeft. Ale stále rozmýšlam, že na to pôjdem 🙂

majkamarek123
autor
30. apr 2019

@slavuska1506 v 20tt ssom bola na ten 4D nelutujem tie peniaze ozaj mi povedala všetko... ale u tej lekarky sa robi aj na 30tt ja len chcem vediet či sa nejak liši ten utz ako u svojho.. moj mi robil na kazdej poradni klasicky utz. Aj na tie prietoky mi ma.robit.. len vlastne.čo sa tym kontroluje.. čo mi lepšie ona povie ako on.. ako to bolo v 20tt napr.

romana1410
30. apr 2019

Len píšeš o dvoch veciach tak teraz nechápem čo chceš ? Ultrazvuk alebo prietoky ? 🙂

majkamarek123
autor
30. apr 2019

@romana1410 prietoky .. oni sa robia ultrazvukom nie? Ja len chcem vedieť či sa mi oplati ist priplatiť 40 eur aby mi to spravila ta doktorka čo robi velke ultrazvuky.. napriek tomu že moj mi bude kontrolovať prietoky..

romana1410
30. apr 2019

@majkamarek123 nie 🙂 prietoky sú tie pasy čo sa pripínaju na bruško a 20minit cca čakáte a pozeráte ako tam skáče tá čiarka a to sú odozvy srdiečka ztahov maternice pri pôrode už kontrakcie sa tým sledujú a či bije srdiečko bábätku v poriadku 🙂 ultrazvuk je to kde má behá po brušku tou hlavicou a vidíte na monitore bábätko a tým pádom asi hovoríte o 4D keď priplácať si a na tom 4D uvidíte vlastne bábätko z každej strany či má nejaké vady napríklad rázštepy a podobne a cca ako bude vyzerať uvidíte 🙂

majkamarek123
autor
30. apr 2019

@romana1410 no toto som chcela vedieť ako sa kontroluju vlastne tie prietoky... takže ta druha doktorka mi o nič viac nepovie ako moj lekar.. na tom 4D som bola.. takze toto viem 🙂

romana1410
30. apr 2019

@majkamarek123 presne tak 🙂 pokým máte bezproblémové tehotenstvo tak prietoky sa momentálne nijako extrémne nezmenia a zmenia sa až pri pôrode nakoľko tam už uvidíte kedy prichádza kontrakcia a podobne 🙂

biokozmetika
30. apr 2019

Prietoky sa merajú cez ultrazvuk a tie pásy to je CTG záznam. Prietok v podstate znamená to aký je prísun živín bábätku a tie pásy to nemajú ako zistiť. CTG záznam zaznamenáva tep bábätka, jeho pohyby a sťahy maternice. Ak su zlé prietoky môže to mať vplyv aj na CTG (vyssi/nižší tep bábätka) ale nemusí. Riešila som to minulý týždeň a takto mi to bolo vysvetlene 🙂

romana1410
30. apr 2019

@biokozmetika tak tak ja som to trochu poplietla ale v podstate za 40€ sa nedozvie nič nové mamička pokým má bezproblémové tehotenstvo 🙂 to je podľa mna zdieranie z peňazí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre