Bolesti pravého spodného rebra

carla232
9. mar 2018

Ahojte baby,moja malá opička je celý čas dole hlavou v brušku..od začiatku do teraz.
Ale je šuchnutá na pravú stranu..taký menší hrbolček mi aj vidno vedla pupka celkom výrazne.
No najvýraznejšie ma bolí pravé rebro...ale jak sviňa...ako by sim do nej dostala takú riadnu päsťačku...no kopanec som necitila žiadny žeby to bolo kvôli tomu....čo myslíte? Isto tam ma dačo vopchaté...a zrovna tam má opička.malá.nohy....myslite ze je potrebné ísť k lekárovi?ked to takto moc bolí? Dnes mi tá bolesť vyráža aj do zadu zo zadnej strany to iste rebro akoby...nemôže tam mat Niečo akoby "zaseknuté"??? Že preto to tak bolí? Je potrebný lekár? Ci jje to normálne teraz?...viem ze kopance su normalne samozrejme aj to ze uz ma bábätko málo miesta ale toto ozaj bolí...hovorím fakt ako nejaka PORIADNA päsťačka do rebier...

eryykah
10. mar 2018

@carla232 no neviem mna tak prave rebro bolelo az do porodu, od cca polovice 7 meho mesiaca, nic sa s tym nedalo spravit, ku konci tehu som sa modlila nech uz sa mala pyta von, nedalo sa sediet nedalo sa stat, jedine lezat mierne prehnuta dozadu aby ten tlak trochu povolil.

liza199
10. mar 2018

@carla232 ak ti je naozaj na nevydrzanie tak skoč k dr. nech ťa pozrie, ci je všetko OK, ale myslím že odtial odides bez riešenia, musíš vydržať 😐 babo ti tam jednoducho tlači. Tiež práve sedím na posteli, lebo keď ležím tak ma neskutočne bolia rebrá.

carla232
autor
10. mar 2018

@liza199
@eryykah
Ahojte baby ďakujem aspoň ste ma upokojili...mne je lepšie keď stojím a po nejakej polhodine-hodine sa šuchne nižšie to babo..ale len o kúsoček a je to trošulilinku lepšie...ale tak viete vždy sa človek hýbe...sadne pri jedení,vstane,zas volakde sadne...takže ani poriadne nema čas kedy sa šuchnút nižšie to babo lebo akonahle sa konečne šuchne nižšie už si idem sadnúť hahahahah....strašne toto tak teda super vydržíme do pôrodu....Bože žiaden problém s malou nieje chvála bohu to len ja furt trpim...pálenie zahy neuveritelne každú chvíľu až sa mi to vracia naspäť do ust,bolesť toho rebra (tiež som pomaly v strede 7.mesiaca,takže super bude to ešte aj horšie kým príde finále),strašne ma kĺb bolí ktorý ma bolieval aj pred tehu no max raz do mesiaca...nerv sa mi dotýka kĺbu a bolí to jak sviňa a v tehu stále hlavne na večer...úžasné čo bude ešte?

hettinka
10. mar 2018

@carla232 to ale môžeš mať aj žlčník, a som mala takto syna uloženého, tiež bolesti vpravo, až do chrbta, pálenie záhy ... a po porode som bola na sono a zistili mi kamene v žlčníku.
Skús si líhať na opačnú stranu, na lavý bok.

carla232
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weba
10. mar 2018

carla232 tiež som to mala, bolesti akoby modriny, neskôr svrbenie tela , vysoké pečeňové testy, potom silné záchvaty a po pôrode zistené žlčníkové kamene....za týždeň operácia😞

dai
10. mar 2018

@carla232 ahoj ... mne tak pri vstavani ruplo nieco 2 tyzdne pred porodom - bolest nenormalna , ani nadychnut som sa nevedela... 4 tyzdne po porode som bola na rtg kedze pred porodom aj tak nikto nic uz neriesil... mam zlomene rebro , nikto nechape... doma 7 tt drobca a ja nemam zdvihat tazke predmety😉

carla232
autor
10. mar 2018

Nemyslím žeby to bol žlčník predsa to by bolelo inak...a nie rebro....aku píšem aj hore...na pravej strane mi leží malá...vidno aj hrb....ja sa le informujem či náhodou nemôže mať čosi zaseknuté pri tom rebre.
Pálenie zahy mam dlho...dokonca aj pred tehu som mala samozrejme nie tak často ako teraz.

weba
10. mar 2018

@carla232 ja som mala maličkú tiež tak uloženú, tlačila mi na pečeň...A cítila som zo začiatku len rebro... píšem len podľa príznakov, že som také mala aj ja, nehovorím že máš žlčník aj ty, môžeš mať úplne niečo iné...

carla232
autor
10. mar 2018

Chapem chápem...a nemala si také počas toho tehotenstva že raz do mesiaca si mala neskutočne kŕče? Ktoré trvali aj hodinu presedenu na wcku...a iba vtedy čosi padlo do zachoda keď akurat kŕče boli?
@weba

larosabigi
10. mar 2018

To nebude žlčník, to by to bolo strašne zle na vracanie, skôr to bude z chrbtice, tiež mám rovnaký problém ako ty, ale na pohotovosti ti nič nedajú. Mne lekárka povedala krémy od bolesti, masáž, a teplo...

carla232
autor
10. mar 2018

@larosabigi ďakujem...aspoň že je to v poriadku 🙂 tak teda trpíme ďalej 😂
Nevadí vydržíme všetko 😍

weba
10. mar 2018

@carla232 nie také som nemala...A ak by ťa začalo svrbiet telo alebo by sa ti robili červené fľaky po tele, daj si urobiť pečeňové odbery ...

weba
10. mar 2018

@larosabigi mne napríklad zle nebolo zo začiatku, všetko sa vystupňovalo posledný mesiac pred pôrodom...

larosabigi
10. mar 2018

@weba no ja mám tie bolesti na striedačku 2 roky. Zrejme mám niekde zablokovaný nerv na chrbtici. Tiež som zľakla najprv že žlčník, robili všetky vyšetrenia, sono, odbery a povedali že žlčník je ok aj pečeň, a spätne si spomínam že sa mi to začalo keď som raz nacahovala za gauč rukou a vtedy mi tam niečo pichlo.. odvtedy tieto bolesti. Hlavne keď zaspím nejako krivo na gauči tak sa bolesti stupňujú. No teraz keď som tehotná sa to vratilo, lebo mám aj prsia väčšie tak ma to bolí. A nič iné ako vydržať neostáva...

2zuzanka2
10. mar 2018

Ahoj no ja to mám už skoro 2tyzdne neskutočnú bolesť pociťujem ako by niekto pomaličky lámal rebrá,niekedy mi nepopamaha nič, trošku mi to povolí keď sa nejako poskladam a ležím na bruchu ale tak aby som malých netlacila,ked ležím na ľavej strane je to ešte horsie,lebo mi to ťahá brucho do dola,chalani obaja ležia na pravej strane najprv som si myslela že je to žlčník ale ten by ma nebolel vkuse tak dlho,ked som to spomenula dr. tak ten mi povedal že to prestane keď chalani klesnú nižšie no keď si predstavím že som len 27tt tak mám pocit že to je ešte nekonečne dlho

weba
10. mar 2018

@larosabigi býva to aj od chrbtice...tie bolesti sa podobajú a netreba ich podceňovať...Ale tebe keď robili vyšetrenia, tak vieš presne od čoho to máš...ja mám tiež problémy aj s chrbticou ale bohužiaľ aj s pečeňou a žlčníkom

melisa2018
17. jún 2018

Som v 34 tyzdni a dnes rano som zacala pociťovať taku bolest alebo skôr palenie na pravej strane dole pod rebrom, prosim z coho to moze byt? Mala by som to riesit ci je to normálne? Je to moje druhe tehotenstvo ale v prvom tehu som to nemala, preto si niesom ista ďakujem za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre