Aký mám skutočný termín pôrodu?

anib
6. jan 2012

Ahojte, chcem Vás poprosiť o info, keďže už mám v tom totálny zmätok: Podľa tehu knižky mám vraj zlé všetky termíny pôrodu, nechce sa mi tomu veriť, má niekto z Vás ten ružový gynek.kalendárik a vie mi poradiť? Prvý a zlý TP bol udaný podľa ms - tú som poslednú mala 13.3.2011 - TP vychádzal na 17.12.2011, ale viem,že ten jediný bol zlý,pretože som mala neprav.cyklus,keďže som kojila malú.
Totiž 22.06.2011 mám podľa ultrazvuku písaný 13/1 tt - tj. záver TP 27.12.2011, podľa ultrazvuku z 24.10.2011 som bola v 31/0 tt a záver TP: 26.12.2011, ale dr mi tvrdí,že vraj jemu podľa toho ruž.kalendára vychádza termin pôrodu na 2.1.2012! Čo je na tom pravdy??? Môžu sa mýliť oba zápisy dátumov v tehu knižke? Keď som to tak rátala mala by som byť dnes v 41/3 tt, no podľa neho len 40/3, čo Vy nato? Ďakujem

evuska32
6. jan 2012

ahoj, ja mám také informácie, že najspoľahlivejší termín je z prvého sona 10-13 tt. Dovtedy sa vraj všetky bábätká vyvíjajú rovnako či je to chlapček či dievčatko. Aspoň mne to podľa toho sadlo pri oboch deťoch 😉

anjelicek26
6. jan 2012

No riadila by som sa ultrazvukom z 13.tehotenskeho tyzdna. Vseobecne cim skorsi ultrazvuk, tym menej odchyliek podla rastu. Lebo potom uz babatka rastu individualne aj podla velkosti rodicov, predispozicii a podobne, neda sa na to spoliehat. . Takze ak ti v 13.tyzdni pisali datum 27.12. tak by som sa toho drzala.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anicka1981
6. jan 2012

mne vyslo presne na termin vypocitany pocitacom na sone v 12tt, ako pise piacere, porod bol spontanny, nie umelo vyvolavany 😉

radkanika
30. júl 2013

Ja sa presne tým teraz zaoberám...lekárka mi podľa poslednej MS určila termín 1.9., podľa ultrazvuku v 13tt mi určili termín 25.8., keď som bola neskôr ešte na dvoch ultrazvukoch, lekár vždy potvrdil,ze plod zodpovedá termínu, ktorý on určil. Moja lekárka však tento termín neakceptuje, pre ňu je dôležitý stanovený ňou v septembri. Trosku mám problem s tým, ze podľa nej MÁM brat magnezium 3x2 denne do 38tt, lenže podľa ultrazvuku by to bol uz 39tt...sm z toho mimo,čím sa riadiť. Radšej by som porodila trosku skôr ako neskoro,desim sa prenasania.Myslim, ze bábätku by to menej uskodilo, než keby sa niečo stalo prenasanim (zakalena voda atd)...

skorinkas
30. júl 2013

Ahoj radkanika. som na tom podobne. AJ ja mám 3termíny pôrodu a doktorka si hudie svoje.kašlem na ňu. Ja mám brať Mg3x1, no ja sa cítim dobre a nemienim to tak brať. Jednoducho beriem jednu až dve denne. skús aj ty znižovať dávku, ak ti to nebude vadiť a bude ti fajn, tak načo to tak brať. 3x2 je dosť vysoká dávka. Ja som ležala v nemocnici a bola tam baba,čo to takto brala a keď jej raz zabudli dať, tak mala absťák. No a sama uvidíš, že ako ti bude a či to fakt potrebuješ brať tak veľa. Inak od 38tt je dieťatko pokladané za donosené, tak by sa nič nestalo,keby si aj skôr rodila. Veľa šťastia 😉

marika1112
11. nov 2014

Ahoj dievčatá, viem ze táto diskusia je uz stará no možno sa mi este niekto ozve;)?mam trosku strach nakoľko uz mam 3 termíny porodu;(najprv mi to nesedelo o 2 tyzdne a teraz uz iba tyzden... Viem ze som mala posunutú ovu o tyzden .... No ale myslite ze ten druhý tyzden to mohlo byt tým ze plod bol trosku mensi??? Su babatka v brusku rovnako velke??myslim do toho 12tt??? Viem ze od 2 trimestra sa tým uz riadit neda.... Mam v tom uz taký chaoz a trosku sa aj bojim kedy to vlastne pride:(((

evittam
11. nov 2014

@marika1112 Ahoj, a v ktorom si teraz tt.? Veď to nie je taká katastrofa mať 3 termíny. Ja som mala pri obidvoch pôrodoch 2. A aké máš vlastne termíny? A vieš kedy si mala poslednú menštruáciu-prvý deň? A jasné, že nie sú bábätká v brušku rovnako veľké 🙂 Napíš prípadne IP.

laylag
24. nov 2014

Nasa mala sa narodila presne v den vypocitany podla datumu poslednej menstruacie.dr hovorila, ze sa mame drzat tohto terminu a nie terminu,ktory vysiel podla soba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre