Ako zistím, či je bábätko hlavičkou dolu?

da_n_ka
24. jan 2014

Vie mi niekto povedat ako zistim ja sama ci je babo hlavickou dolu??

miskacharly
24. jan 2014

Ked je hlavickou dolu,tak citis ako ta kope do rebra.a tam dole citis pohyby hlavicky,nie kopance,ale len pohyby a tlak.aspon ja som to tak citila

veriiii
24. jan 2014

@da_n_ka ja som to citila tak,ze som stikutanie citila tam dolu, moja mala bola otocena dolu hlavkou uz okolo 24 tt ale potom sa otocila spat po case..

da_n_ka
autor
24. jan 2014

@veriiii he he stikutanie citim dolu, ved cely cas bol hlavkou dolu, len teraz sa pretocil

sade88
24. jan 2014

takze ked stikuta dola je hlavkou dole ci ako? lebo ja uz neviem kopance citim aj hore aj dole ale stikuta zasadne dole

miskacharly
24. jan 2014

@sade88 ked bol moj dole hlavou,tak ma kopal do rebra a bolelo to dost.aj mi tlacil rebro.tak som vedela, ze to je nohami,lebo rucicky nema take silne a nadhlavu si ich nevie dat.

veriiii
24. jan 2014

@sade88 no,mne to tak povedala porodna sestra,ja som citila take cudne steglenie a ona,ze to je stikutanie a ze je hlavkou dolu...

sense
24. jan 2014

zle sa mi sedelo akoby mala stale nohu medzi rebrami....a tiez ked stikutala...

sade88
24. jan 2014

no tak ten moj ma asi silne aj rucky aj nozky takze neviem ako je otoceny...

cerez
24. jan 2014

Moju prvorodenú som mala celú dobu hlavičkou hore, tak som cítila neskutočné kopance akoby do krčka maternice. Normálne ma na niekoľko sekúnd paralizovala. Nohy v kolenách sa mi podlamovali. A veľká hrča na ľavej strne pri rebre. Syn bol hlavičkou dole, kopance do rebier a šteklenie v spodnej časti bruška.

maribell
24. jan 2014

ja som to zistila podla toho ze dovtedy boli kopance vidiet dole alebo v urovni pupku 🙂 ale jak sa otocil tak kopance som videla pod rebrami alebo citila v zlcniku 😀 nic prijemne

adulikka
24. jan 2014

@da_n_ka ja mala obidvoch chlapcov hore hlavičkou , tak som cítila pod žalúdkom hlavičku .necítila hore žiadny pohyb..len taký jemný a vydute miesto.ktoré hladkala .

sense
25. jan 2014

a este kym bola nohami dole a kopla mi do mechura taksom musela okamzite na zachod inak by som sa pocikala, a ked uz bola hlavickou dole taketo silne nutkania som nemala...

daandra
25. jan 2014

@da_n_ka ja som citila kopanie pod rebrom (v den, ked som bola na usg)..tak som sa tesila, ze je uz hlavickou dole..no a na ultrazvuku mi dr povedala, ze hlavicka je hore a aj nozicka je hore pri hlave, takze niekedy asi tazko posudit..ked sa vie babo tak vselijako poskladat..🙂

dasenka1203
25. jan 2014

ja citim kopance do rebier, branice aj pecene, dakedy mi vyduje brucho do strany - citim ze tam bude chrbatik zadocek a na opacnej strane si veselo kopka, boxovanie ruciek niekde medzi podbruskom a pupkom ale ovela slabsie ako kopanie 🙂 , take steklenie mrvenie a stikutanie tiez pravidelne dole v podbrusku, a velmi casto ked vstanem zo sedu, lahu tak mi tlaci hlavicka na mechur takze hned musim ist "uvolnit" 🙂

lian565
23. mar 2014

Ja si nie som ista ci je v spravnej polohe dole hlavickou casto chodim nawc a ked nejdem tak mam krce a ani to nezistim pretoze tu v Dansku nerobia sono len 5 mesiaci tehu ://

eryykah
23. mar 2014

tiez by ma zaujimalo ak je to otocene, bohuzial nie som schopna to zistit, na usg v cca 29 tyzdni mi povedali,ze je otocene hlavickou hore, co bolo aj zretelne ked sa vystrelo v bruchu tak bola zretelna oblina a ked kopkalo tak som citila nozicky niekde na bokoch. Minuly tyzden som bola na kontrole, midwife sa snazila nahmatat hlavicku to sa jej nepodarilo, rovnako zadocek taktiez nic tak skonstatovala,ze asi je otocene. Inak ma zarazilo,ze teda neposlala na usg aby zistila ci je to skutocne tak.
Tak sa snazim si nahovorit ze je asi otocene v spravnej polohe: z dovodu castejsieho nutkania na mocenie, ked sa hybe tak nejak mi triafa mechut alebo tlaci hlavickou takze na wc musim okamzite, taraz ako babo zosilnelo citim v hornej casti pod branicou malicku vypuklinu co by mohla byt nozicka alebo pata, posledne tyzdne ma neskutocne bolia rebra na pravej strane, nemozem lezat ani sediet res. len par minut najlepsie sa mi stoji... nakolko tlak aj moc je vraj ok, tak asi tlaci nozickami na tu stranu, divne je ze ma to boli len na jednej strane 😠

jankau88
19. okt 2020

Ja som v 33tt a maly je stále otočený dole zadkom. Je tam nejako zakliesneny. Nožičky a ručičky ma pri hlave. Gynekologicka sa smiala ze ako to sa vedia tie deti poskladať. Niekedy cítim dole steklenie, ja tomu vravim ze bublifuk si púšťa.... je to to stikutanie. Dufam ze sa mi do poslednej poradne ešte pretočí. Som z neho zúfalá. S celým tehotenstvom sú nejaké problémy. Ale malý je chvála Bohu zdravý.. tak snad aspon pôrod by mi mohol dopriať prirodzený. Ale je to už posledné tehotenstvo(aspon je to v plane) tak si ho budem najviac pamätať😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre