3.trimester a novalgin?

alihutnikova
31. dec 2018

Dobry den som v 3.trimestri tehotenstva vzala som novalgin kvoli silnej bolesti hlavy len som chcela vediet ci to moze uskodit plodu viem ze uz je neskoro no bojim sa
Mate skusenosti ?

lucyluv
31. dec 2018

Skopirovala som odpoved od Dr. Na podobnu otazku
Metamizol (Novalgin) sa považuje za liek druhej voľby v liečbe proti bolest u tehotných žien, na prvom mieste je paracetamol. Novalgin je kontraindikovaný v treťom trimestri. Opatrnosť pri užívaní treba dávať u pacientok, ktoré sa liečia sa astmu, u alergičiek alebo u atopických pacientok, keďže niekedy po podaní môže vzniknúť alergická reakcia. Paracetamol sa môže užívať počas celého tehotenstva a metamizol teda v prvých dvoch trimestroch.

malinajahoda
31. dec 2018

@alihutnikova ja som sa priamo neurologičky pýtala a povedala, že Paralen, Panadol.

dzulli1980
31. dec 2018

Nemyslím si, že by 1 tabletka narobila nejakú brutálnu šarapatu ... no nabudúce keď už tak naozaj, ako radia kočky vyššie, len lieky s obsahom paracetamolu.
@alihutnikova

okataivana
31. dec 2018

@alihutnikova neboj sa ja som pri synovi mala podobny stav a tiez som dala novalgin, a vsetko v poriadku.... vela zdravia a malo migrén
vsetko dobre do noveho roka

mata.g
31. dec 2018

@alihutnikova ja som si dala novalgin asi 2x v živote a druhý krát silná alergicka reakcia.. takže nabudúce si zober radšej Paralen, ten je bezpečnejší

alihutnikova
autor
1. jan 2019

Dakujem Vam za odpovede

alihutnikova
autor
1. jan 2019

@okataivana dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre