Zistenie opitzovho syndrómu a odber plodovej vody.

spajki
10. jan 2020

Dobrý deň stretla sa niektorá z vás s opitzovym syndromom??Z krvi mi vyšli zle vysledky podstúpila som odber plodovej vody včera mi volali o výsledky že mám nejake vyššie hodnoty...všetky genetické soná mam v poriadku bola som u dvoch najlepších lekarov v meste obaja vylúčili ochorenie som v 23tt.Už som z toho zúfala v utorok idem pre výsledky z plodovej vody plus na sono do nemocnice

donya
10. jan 2020

@spajki ahoj kamarátke tiež vyšli zlé výsledky na tento syndróm, nakoniec má zdravého chlapčeka.

spajki
autor
10. jan 2020

@donya ďakujem za odpoveď uvidim čo mi povedia v utorok

nananah
10. jan 2020

@spajki Mne tie zysli zle tripple testy na tento syndróm 1:250 podstúpila som trisomy testy ešte nemám výsledky ja by som odber plodovej vody nepodstúpila.

spajki
autor
10. jan 2020

@nananah ja som podstupila a mam este vacsi strach ci bude male zdrave alebo nie

spajki
autor
10. jan 2020

@spajki a tiež vam na genetickom sone povedali ze je vsetko v poriadku

nattulka
10. jan 2020

@spajki Mne tiez dnes volala dr ze je podozrenie na toto ochorenie...😥 v utorok mam genetiku a v stredu odporuca amnio...ake si mala prosim ta riziko? Ja mam 1:55 :(

gabulienka623
10. jan 2020

Ja som mala.riziko tohto syndrómu 1:50, amnio som odmietla, dcérka je zdravá už má 3 roky, inak 3 rôzni gynekológovia mi na morfo sone potvrdili že je ok

spajki
autor
10. jan 2020

@gabulienka623 ďakujem za odpoveď človek uz nevie akym vyšetreniam má veriť

spajki
autor
10. jan 2020

@nattulka ja som mala 1:11 cize dost velke riziko dvaja doktori mi vylučili syndrom na genetickom sone len ale z plodovej vody mam nejake vyssie hodnoty viac budem vediet v utorok

gabulienka623
10. jan 2020

@spajki drzim palce! Verím že bude všetko v poriadku, ak na morfo sone nič nenašli

spajki
autor
10. jan 2020

@gabulienka623 nie nič nenašli vôbec

nattulka
10. jan 2020

@spajki vdaka, u koho si prosim bola na sona?
Tiez si mala znizenu tu hodnotu uE3? Nepamats si hodnotu?
Ja citam ze znizenie tej hodnoty mozu sposobivar aj kozne choroby ktore sa dedia po mojom ocovi a ten ma pokozku v zlom stave 🙈ja mam tiez atoppicky ekzem

spajki
autor
10. jan 2020

@nattulka bola som u Babiaka a u Visnovskeho hodnoty vobec neviem

nattulka
10. jan 2020

@spajki vdaka 🙂

nattulka
10. jan 2020

@spajki drzim silno silno palce, nech je to ok ❤

spajki
autor
10. jan 2020

@nattulka ďakujem krásne

nattulka
14. jan 2020

@spajki ahoj, ako ste dopadli? 🙂

spajki
autor
15. jan 2020

@nattulka ahoj drobček je uplne zdravý som veľmi šťastná všetky moje stresy boli uplne zbytočné...konečne si môžem užívať tehotenstvo

nattulka
15. jan 2020

@spajki ooooch strasne sa tesim 🙏🙏🙏🙏❤❤❤

nattulka
15. jan 2020

@spajki my sme vcera boli na genetike...a dnes ideme na odbery krvi na to ci nie sme prenasaci...vraj ak sa to tymto vyluci, sme ok..vam toto nerobili vobec?
Joj ale strasne ma potesila tvoja sprava...dr u kt sme vcera boli hovoril ze za cely cas jeho posobenie (mal okolo 60-70r) sa im slos potvrdil raz a aj to bolii ti rodicia pribuzni...🙈 nechapem na co ro testuju a stresuju nas

spajki
autor
15. jan 2020

@nattulka presne tieto všetky vyšetrenia sú len zbytočné stresy..nám tiež navrhla genetička odber krvi že ak ešte budeme chcieť potomka až vieme kto je prenášač ale zatiaľ to nejdem riešiť keďže po tychto stresoch ďalšie dieťa plánovať nebudeme...som rada že je všetko ok to je najhlavnejšie...už to len šťastlivo porodiť a vychovať...mne genetička povedala že niekto z nás dvoch je prenášač ale malinky je zdravý...keď naše dieťa vyrastie a najde si partnerku ktorej rodičia su tiež prenášači tak že vtedy by sa im narodilo take chore dieťa s tým syndromom ťažko sa to vysvetluje takto po pisaní ale že to je velmi nizka pravdepodobnosť

nattulka
15. jan 2020

@spajki ano, pozerala som si ako sa to prenasa..je sanca 1:4 ze sa to prenesie ak su obaja rodicia prenasaci...musela si ist na amnio aj ked zistili ze jeden z vas prenasac nie je?

spajki
autor
15. jan 2020

@nattulka na amnio som isla z vlastnej vôle a len pre svoj pocit ze drobec je ok

nattulka
15. jan 2020

@spajki uplne chapem !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre