Tvar brucha v 25. týždni

24. aug 2022

Ahojte , chcela by som vás poprosiť o radu . Je podľa vás v poriadku mat takýto tvar brucha ? Práve som začala 25ty týždeň , mám strašne akoby von vytlačený žalúdok , potom priehlbina a potom brucho . Nie je to na pohľad pekne , o to mi však nejde len o to, či je s malou všetko v poriadku ? Pohyby cítim ale strašne nízko , takmer až ako začína ochlpenie 🤫 moj doktor to nekomentuje , spraví len gravidometriu ( sto rokov za opicami) ani ultrazvuk mi nerobí . Na morfo bolo všetko ok další ultrazvuk mám však až ten v 30 tom týždni za mesiac . Prikladám fotku . Ďakujem vám už len za pozretie a ospravedlňujem sa za prípadný “spam” som prvorodička a nemám s kým veľmi tieto veci riešiť , jedine moja mama mi povedala že je to “cudný tvar” 🥺

alenka1501
24. aug 2022

prepáč nič v zlom, ale prečo si preboha u gynekológa ktorý nie je ani schopný spraviť ti ultrazvuk? Šla by som k inému odborníkovi

autor
24. aug 2022

@alenka1501 pretože vraj stačia 3 za celé tehotenstvo a tie som aj mala 12 tt, 21 tt a ešte 30 tt u odborníkov . Ale neboj sa keby som vedela aké to bude už tam niesom . Alw hlavne som sa pýtala na tvar brucha

nevenka
24. aug 2022

@alenka1501 no lebo standardne sa robia 3 ultrazvuky, max. 4, ak pocitas aj ten prvy na potvrdenie tehotenstva. Robi sa v 12, 20, v 30 tt., cakam 4. Dieta a viac ich fakt nemam a vsetko je ok. Poistovna preplaca tieto 3 ultrazvuky, ak chce mqmicka, moze ist niekam na 3/4D a zaplatit si to. V pripade problemov mi samozrejme ultrazvuk robi. Tretie a stvrte dieta citim tirz velmi nizko, ale podla doktora je to ok, nie je nizko, je to len moj pocit. Ti3z ma kopka niekde az nad ochlpenim.

ropucha6
24. aug 2022

Ja som tiez 25tt 🙂 ten “vrch” to si predtym tak nemala? Ja mam vypucene len brucho ako je pupok. Ale tiez som este nerodila, mozno to uz niekto videl. Inak tie pohyby su asi okey, tiez ich citim nizko.

alenka1501
24. aug 2022

@nevenka ja viem že iba 3...v prípade problémov spraví aj mimo keď treba. Gravidometria a robila predtým než sa ultrazvuk vynašiel. Preto ma prekvapuje že to ešte niekto vôbec robí.

miankass
24. aug 2022

Je to v poriadku , babatko je len poskladane tak ako mu je prijemne.

anavixy
24. aug 2022

Každé bruško je iné, z tvaru brucha sa nedá určiť, či je niečo zle. Dieta ma len o trochu viac ako pol kila, este nie je v celom bruchu, je jedno kde kope, hlavne ze sa hybe. To je fakt len o vzhľade, určite sa to ešte upraví do ukážkového okrúhleho tvaru 🙂 na dotyk je hore aj dole rovnake? Nie je hore maksie?
Co sa tyka usg, skutocne stacia 3, aj by sa “mali” robit len tri. Sú ženy, čo odmietajú usg vysetrenia pocas tehotenstva, kvoli skodeniu plodu, to si neviem predstavit. Ja ani neviem kolkokrat som bola na sone (robim v pôrodnici), ale menej, nez mi ponukali 😀 no rozhodne ovela viac nez bezne, uplne vas chapem, no gynekologa mozete zmenit kludne aj teraz 🙏

lucylliana
24. aug 2022

A máš ho tak stále ? Nebolieva ťa chrbát ? Lebo toto je typické mať takéto bruško ak ma bábätko zadné postavenie . Alebo ak je bábätko KP

nikusik1995
25. aug 2022

Na tvar bruska ti nepomozem ja mam klasicky pekne vypukle sim v 23tt a tiež prvorodicka. A na tie pohyby tiez ich mam až tak dole a doktorka mi vždy kontroluje krcok ale tiež nič nato nepovie extra akurát že mi nepomoze stym ako je otočené male. Tie ultrazvuku nechapem asi u každého inal mne doktorka robi na každej jednej poradni dáva aj fotky a nepýta nic plus uz som bola aj na tom druhom platenom screeningu a čaká ma tiež platený 3ti v októbri.

vierkainka
26. aug 2022

@lucylliana co to znamená to KP prosim ?

zuzsat
26. aug 2022

@vierkainka koncom.panvovym cize.prdelkou dole

vierkainka
27. aug 2022

@zuzsat ďakujem 🙂🙂🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucylliana
27. aug 2022

@vierkainka KP znamená že je bábätko uložené koncom palcovým takže na pôrodné cesty ti nalieha jeho zadoček a nie hlavička

vierkainka
27. aug 2022

@lucylliana ďakujem 🌻🙂

dominika0808
19. okt 2022

Ahoj ja akurat tiez zacinam 25 tt a tiez nemam ukazkovy tvar bruska tiez sa mi zda ze mam kus priehlbinku v strede.. a ako to dopadlo? Vidim ze si to pisala uz pred par mesiacmi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre