Tŕpnutie ruky v noci

maddiez
5. máj 2024

Ahojte, chcem sa spýtať, či aj Vám v noci trpnu ruky? Mne pravá, ale teda riadne, od lakta dole a plece ma bolí akoby zvlášť. Na tu bolesť sa zobudím a dlho trvá, pokým to prejde. Horčík užívam, ale stále to trvá. Je to normálne alebo treba k doktorovi? Poradnu mám až o 3 týzdne. Ďakujem

stanulienkat
5. máj 2024

Moze byt aj od krcnej chrbtice.

viera321
5. máj 2024

neviem, či máte tie isté tŕpnutia čo ja, ale mne ruky tŕpnu už dlho - dá sa povedať roky, nie však neprestajne, ale hlavne, keď veľa s tou rukou cez deň robím, namáham ju, /polievanie krhlami, prenášaním nejakých ťažších vecí, atď. Vtedy aj mne v noci tŕpne,hlavne pravá tiež, lebo je viac namáhaná. Aj keď Vy ste teraz tehotná, môže to byť presilením, či už od namáhania, alebo aj obyčajného háčkovania, či štrikovania. Poznám baby, čo milujú ručné práce a tie používajú masť na karpálny tunel, lebo tak sa tomu odborne hovorí. Mne pomáha, keď si ju v noci "zvesím" dolu z postele, vtedy to tŕpnutie prejde, resp. na nejaký čas odozneje.

inga93
5. máj 2024

@maddiez trpnutie v noci je skor priznakom karpalneho tunela, ale bolest ruky a pleca sucasne s trpnutim by som skor povedala, ze je z krcnej chrbtie, vlastna skusenost

luciferka93
5. máj 2024

@maddiez pridám moju skúsenosť, v prvom tehu mi tiež trpla ruka hlavne v noci, začalo to nejak v 20tt a trvalo až do pôrodu...nepomohol ani horčík ani cvičenie, žiadne maste.... Myslela som si ze je to práve karpalny tunel... Ako som porodila zmizlo to. Teraz čakám 2he tak som zvedavá ci sa to zopakuje, zatiaľ som v 15tt a nič 🙏 ale môže to máš súvis aj s tou krcnou chrbticou ☺️

stanulienkat
6. máj 2024

@luciferka93 to mohol byt tehotensky karpalny tunel.

luciferka93
6. máj 2024

@stanulienkat tak o tom som nepočula, ani Dr to neriešila, povedala ze prejde po pôrode aj tak bolo ☺️☺️

stanulienkat
6. máj 2024

@luciferka93 hej, po porode to prejde. Mala som to iste. Vraj v tehotenstve bezne.

maddiez
autor
7. máj 2024

zrejme to bude z tej chrbtice, už mi to prechadza na lopatku 😕

tuleniatko
7. máj 2024

@maddiez dajte si spravit test na boreliozu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre