Tehotenský test v 16. týždni

12. apr 2023

Dobrý večer. Od 8tt ma trápi krvacanie, problémy s maternicou atď. Je to moje tretie tehotenstvo. Prvé dve boli bez problémov. Momentálne som skoro v 17tt. Každý deň krvacam čerstvou krvou, sem tam ide aj väčšia zrazeninka. Podľa lekárov je všetko v poriadku avšak mam si sama doma sledovať hcg pomocou testov. Dnes som skúsila prvýkrát a ostala som zaskočená, keď druhá čiarka ostala veľmi slabunka. A tu je moja otázka na Vás. Ukáže vám silnú čiarku aj v pokročilom štádiu tehotenstva? Alebo je slabšia čiarka normálna? O tom, že som bola niekoľkokrát hospitalizovana ani nejdem písať, nikdy nič nezistili. Stále krvacam a už mám psychiku na dne. Ďakujem za odpovede.

autor
12. apr 2023

Test z dneška. Co si o tom myslite?

alissa1222
12. apr 2023

Dobrý deň ja som cikala na test kamarátke ktorá to išla dávať ako forik priateľovi no to je jedno a bola som myslím 24 tt a boli čiarky veľmi silne

autor
12. apr 2023

@alissa1222 veľmi pekne ďakujem za odpoveď. U lekára som bola pred vyše týždňom. Už mám pocit, že ich obťažujem. Mam prísť, ak by som sa rozkrvacala ešte viac, inak opäť len na poradňu. Test je ozaj slabý a neviem, čo si o tom myslieť. Predtým som potratila v 16tt tiež a to som krvacala o dosť viac a išli zo mna o veľa vacsie zrazeniny a takisto aj plod. Teraz som zaskočená, krvacam síce ale nie tak silno a zrazeniny tiež nič moc. Som na rizikovom, keďže plodove obaly boli mierne narušené.

zuzana212722
12. apr 2023

Skús moč kus zriediť s vodou..v tomto týždni môžeš vysoké hcg a proste to ten test nedá ..mal by byť silnejší..

autor
12. apr 2023

@zuzana212722 práveže som si ho robila teraz večer, kedy je asi po celom dni zriadený, ale ďakujem, skúsim ranný zriadiť s vodou a uvidím aký bude výsledok

terry658
12. apr 2023

Ja by som zmenila doktora. Sledovať doma hcg je blbosť. Testy nevedia určiť hodnotu. Sú orientačné. To krvácanie tiež nie je ok. Máte nasadený aspoň progesterón vo vysokých dávkach? Skúšali ste napr. zelený jačmeň alebo iný druh chlorofylu na zastavenie krvácania?
Tento prístup je celý zvláštny. Nechapem toho doktora.

autor
12. apr 2023

Tu je lepšie vidieť čiarku, prvá je rozmazaná

sella38
12. apr 2023

Ja som krvacala slabo do cca 13tt a potom od 20tt zas. Bolo to zapricinene placentou a teda nikdy mi lekar nepovedal,ze si mam sledovat hcg testom.
Drzim palce.

zuzana212722
12. apr 2023

@terry658 inak áno zvláštny prístup dr..uz si mala byť v nemocnici sledovaná plus lieky..skúšala si aj na pohotovosť ísť? Predsa iný dr možno ťa tam rovno nechajú pomôžu..

anjelicek26
12. apr 2023

Nechapem, ako je to mozne :( HCG je cele tehu pritomne v hladinach niekolkych tisic. A toto je desiatkovy test. Mal by svietit ako dialnica. Mozno len blby test, tieto su hrozne. Mrzi ma, ze mas taky stres okolo tehu.

autor
12. apr 2023

V nemocnici som bola niekoľkokrát, naposledy si mysleli, že mám zápal maternice, ale nakoniec od toho upustili, keďže stále hľadali aj inú príčinu. Tam mi prednosta povedal, že ak sa potvrdí zápal, tak ma musia celú vyčistiť. Samozrejme po vyše týždni stále nič nezistili. Placentu mam nízko, obaly sú na jednej strane akoby odlepene a áno, nechali ma takto. Lieky neberiem žiadne, vraj je to zbytočné. Neviem, čo si už mám o tomto myslieť. Bábätko bolo v poriadku zatiaľ. Takisto som mala aj hematomy a bolo mi povedané, že krvacam vďaka nim. Nechce sa mi tomu už veriť. Zrazeniny tiež nie sú úplne normálne podľa mňa. Vďaka nim ma už sanitka brala nedávno.

radanna11
12. apr 2023

A nemôžeš ísť do inej nemocnice ? Niekde čo je najbližšie od vášho mesta ? Napríklad Žilinčanky štandardne chodia do Martina lebo ho majú blízko alebo Zvolenčanky trebárs do Banskej Bystrice alebo opačne proste vieš ako myslím,že keď majú v tejto nemocnici takýto prístup zájdi inde kde to máš blízko
Veľmi držím palce

anjelicek26
12. apr 2023

Isla by som do inej nemocnice, aj keby mam ist cez pol Slovenska kvoli tomu.

autor
12. apr 2023

Ach žienky, ďakujem za odpovede.. od 12tt som zmierená už s kadeakym výsledkom, keďže to nevyzeralo už vtedy dobre. No teraz som ostala ozaj zaskočená po tomto teste. Boli sme v inej nemocnici, tam ma poslali naspäť do Ružinova, že nespadám ku nim podľa trvalého. Je to hrozne. Nehovoriac o tom, že so silným zápalom, crp veľmi vysoké, vysoké teploty a nechali ma čakať na chodbe niekoľko hodín. Po vyše týždni som išla opäť domov a odvtedy len čakám co bude. Bruško je trosku vidieť, ale aj prsia menej bolia, stále ta krv. Naozaj neviem, čo to cele znamená. Nonstop na pohotovosti a u gynekológa.

cervenaruza123
12. apr 2023

Tiez by som sla k inemu lekarovi alebo do inej nemocnice. Ale co sa tyka testov, ja som citala neraz, ze vo vyssich tyzdnoch uz nie su take silne pozitivne, uz neviem presne preco. Plus podla testov sledovat HCG je uplne nepresne, moj lekar mi to vyslovene neodporucal.

radanna11
12. apr 2023

Som prekvapená,že takýto prístup v Ružinove ja som tam rodila teraz v októbri a cez tehotenstvo bola dvakrát na pohotovsti lebo som spinila a až na pár nepríjemných doktorov sa správali veľmi ľudsky a snažili sa a to som tam prvý raz prišla už v 8tt.
Ale aj tak nenechaj sa odbiť,ja chodievam aj s detmi na pohotovost na Kramáre a vždy mi tam mudrujú prečo chodím tam keď som zo Šamorína a spadam pod Dunajskú Stredu ja vždy len poviem,že mám právo ísť na hociktorú pohotovost a vždy mi deti ošetria

zuzana212722
12. apr 2023

Začni tým že zmeníš doktora..toto je cele ten prístup..
A ze sledovať tehu testami v 17 TT fuha nie tak by som ho poslala do riti..chod aj cez pol slovenska určite existuje dr ktorý ti rad pomôže..snáď ti to dobre dopadne verím ze to na psychiku ..držím palce

whatever1
12. apr 2023

Hladina hcg by nestihla tak rychlo klesnut ak by si pred tyzdnom potratila. Mozno by ti pomohol angelsound, kupis aj na bazari za par eur. Urcite lepsie ako tehotenske testy, to pocujem prvy krat takuto “radu” a este od lekara…

anjelicek26
12. apr 2023

RH Faktor mate s muzom rovnaky? Ale to by sa snad lekar uz bol spytal.

ropucha6
12. apr 2023

Ak ta to upokoji, ja som si robila asi dva testy cisto zo zvedavosti (rovnake ako predtym) asi v 12 a 14 tyzdni a boli tiez uplne slabe. Pritom bolo vsetko okey. Inak som prekvapena, ze v Ba mas takuto skusenost, urcite zmen lekara…

terry658
12. apr 2023

@zuzana212722 to asi nepatrilo mne

natali1991
12. apr 2023

Minuly rok presne od 9tt som krvacala kazdy den cerstvou krvou a aj kusy zo mna sli a nakoniec v 18 tt odtok plodovej a v 20tt som rodila mrtvu dceru … viem ze si sa pytala nieco ine ale moja skusenost takato a sto krat hospitalizovana a dr aj tak vedeli ze to nemam sancu dotiahnut dokonca a aj tak bolo 😒ale nato ako masivne som krvacala kazdy den som to dotiahla az do 20tt co bol asi zazrak

any_soj
13. apr 2023

Podľa toho, že ti nedávajú lieky a že prednosta odporúča výškrab, ak by sa potvrdil zápal - nechodíš náhodou do Ruzinova? Lebo obe tieto veci sedia na prístup Zahumenskeho. Pre neho žiaľ dieťa do 24tt nie je dostatočným dôvodom bojovať o život, viackrát v jeho odpovediach mamičkám som si to všimla, a napríklad progesterón podávať je podľa neho zbytočné. Hormonalny profil máš v poriadku? Môj doktor má niekoľko špeciálnych drahých zahraničných školení a teda napriek tomu, že je všetko navonok ok u mňa, berie mi na každej poradni krv a tomu prisposobuje dávky, keďže som mala nižší progesterón (základný hormón čo vyživuje dieťa a zabraňuje krvácaniu) a estradiol
..

autor
13. apr 2023

@any_soj presne do Ružinova chodím a áno Zahumensky..aj konzilium zvolaval kvôli mne a stále sa tam jednotlivé názory nezhodujú. Krvacanie neprestáva, testy úplne slabe aj po zriedení moču. Nerozumiem už naozaj tomu. Tiež si mysleli, že sa plod neudrží, plus zápal maternice, crp veľmi veľmi vysoké a nič s tým nerobili, nerobia. Ani hospitalizovať ma nechceli najskôr. Uvidíme ako budeme, ale ja už neviem, čo si myslieť a čomu veriť. Najmä tie testy ma znemožňujú

autor
13. apr 2023

@any_soj všetko mam v poriadku. Aj RH faktor ako sa sa pýtala mamička vyššie mame v normálne a dve zdravé detičky doma. Nikdy nebol s ničím problém až teraz. Prístup lekárov je jeden otras. Občas na krvi (chodím každé dva dni ku obvodnej) sa jej nezdá, že buď vidí, že krvavam, alebo mam na hranici s trombozou výsledky. Preto také časté odbery a ani jej sa nezdá prístup lekárov. Neviem na com sme a poradňa o týždeň.

mirinduska
13. apr 2023

A na hematologii si bola? Nebudes mat trombofilny stav? Aby ti nasadili aspon preventivne clexane alebo fraxiparine🙈

any_soj
13. apr 2023

Skús zavolať sem. Sú to skutoční odborníci, ktorí sa snažia pomôcť, nie hľadať (pre nich) ľahké cesty. https://www.obgyn.sk/

autor
20. apr 2023

Veľmi vám ďakujem za rady žienky. V piatok som masívne krvacala, opäť pohotovosť. Na WC v práci išli zo mna kusy prúdom asi minútku. Rýchlo som utekala domov a na pohotovosť. Brali mi žiaľ len krv. Viem, že testy nie sú dobré robiť už v tomto týždni, ale keďže som doma mala ešte, tak prikladám foto z dneska. Aj som sa dočítala, že sa hcg ustáli a začne klesať a až do pôrodu sa drží na určitej hladine. No môj test je teda naozaj slabý. Hcg z krvi som mala o trosku menej ako predtým na odbere. Odvtedy len špiním. Už som zmierenia s tým, že to nebude dobre. Ultrazvuk opäť až v utorok. Ďakujem ešte raz

zenulkaaa
24. apr 2023

Tak ono hcg po 12.tyzdni v tele klesa. Ale ked pises o tych zrazeninach… uff.. daj vediet ako si dopadla

erickatt
24. apr 2023

Normalne ich zažalovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre