Tehotenská nádcha v 20. týždni

cherry1981
29. apr 2019

Maminy som v 20tt a trapi ma tehotenska nadcha, od zaciatku si striekam olynth a dneska ma jedna lekarnicka doplasila, ze mi ten olynth nepreda lebo to moze babatku uskodit, ja som hotova, ved mne nic ine nos neodopcha. Co ste uzivali tie, ktore ste mali podobny problem. Dakujem.

javorinska
29. apr 2019

@cherry1981 skus sa poradit na gyn, co viem ja olynth je dost navykovy, myslim si, ze je ovela viac lepsich sprejov, ale naozaj by si to mala prebrat s gyn a lekarkov, mozno skus nieco s morskou solou alebo eukalyptom 🙂))

majloo
29. apr 2019

@cherry1981 vieš čo, tiež som pri prvom tehu mala stále spuchnutu sliznicu v nose...dávala som si morskú vodu nejakú v spreji a sem tam naparovanie nad bylinkami alebo taká tá čínska eukalyptova mastička pod nos. Olynth a podobne sú návykové. Je to nepríjemné, ale treba vydržať žiaľ.

cherry1981
autor
29. apr 2019

@majloo to sa neda dychat len ustami a mne fakt nic nos neodopcha....

cherry1981
autor
29. apr 2019

@javorinska mne gynekolog povedal ze v pohode, lepsie ako byt bez kysliku😁

jancejance
29. apr 2019

@cherry1981 skús buď morskú soľ v spreji, alebo čo mne pomohlo, tak výplachy s konvičkou Rhino Horn..

mimusa154
29. apr 2019

Ja som si davala homeopaticke kvapky,boli super-Euphorbium

bronik89
29. apr 2019

@cherry1981 tak si preplachuj nos kanvickou, nie je to prijemne a zarob si do toho slany roztok 🙂 voda a sol a kol dookola si preplachuj dva tri x denne dutiny, bude to okej 🙂

sta0
29. apr 2019

@cherry1981 ahoj, eukasol sprej od Justu si neskúšala? Buď streknúť do vzduchu, alebo ak máš upchaté dutiny, tak na vreckovku a vdychovať.

ladybug138
3. máj 2019

Aj ja mam tehotenskú nádchu snáď od začiatku tehotenstva...Dávam si Olynth, cez deň vydržím, ale na noc si ho dávam, jedna aplikácia denne určite nič nespôsobí

simonkaba
3. máj 2019

Tehotensku nadchu mam od zaciatku tehu doteraz a rozhodne mi ziadne taketo spreje nedoporucovali v tehotenstve... jedine morsku sol v spreji co mi ale nepomaha vobec, a este je dobre sa naparovat alebo robit vyplach s vincentkou

olivia_0309
3. máj 2019

@cherry1981 Ja suhlasim so @simonkaba ze ziadne spreje, ale morska voda, nadparovanie nad harmancekom, oreganom a pod. Vyborne su difuzery s prirodnymi olejmi, vyplach dutin slanou vodou alebo vincentkou a pod. Ja som sice nikdy tehotna nebola,ale robim v nemocnici a takymi nadchami a kadecim som trpela vkuse a toto jedine mi zabralo! Spreje a kvapky mi to vzdy len zhorsili, ako nachvilku pomohli a potom to bolo len horsie lebo potlacaju priznaky. Drzim prsty nech ti to prejde cim skor🙂A krasne tehulkovanie 🤰🏻

evittam
3. máj 2019

@cherry1981 Tak sa riad radami lekara a hotovo. Ja som si normálne davala nasivin. A ano treba ratat s tym,ze spreje sú návykové.

dadis
1. sep 2021

Opuchnuta sliznica v tehotenstve je normalna. Pouzivat olynth, nasivin dlhsie ako 1 tyzden nie je dobre. Sliznica potom nevie bez pouzita spreja sama odpuchnut a musi sa to riesit dlhodobou liecnou kortikoidmi. To ti fakt gynekologicka poradila olynth? 🙄🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre