Svrbenie celého tela

vasjar
19. nov 2022

Ahojte, veľmi ma svrbí celé telo, obzvlášť na krku, a pod prsiami, potom ruky, ale to tak, ze až do krvi.
Na krku mam až vyrážky z toho, doktorka mi vzala vzorku krvi ci náhodou to nie sú problémy s pečeňou ale je všetko ôk.
Neviem už co mam robiť.
Mate to niektorá z vás?

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vasjar
autor
19. nov 2022

@deadlylucy ale toto ma pred tehu nesvrbelo, zaujímavé že to twraz zacalo

lenkakravcova
19. nov 2022

@vasjar Si tehotná?
Mne sa to začalo v 5.mesiaci tehotenstva. Pečeňové testy v norme. Nakoniec to boli a sú obličky. Keď pijem menej než 4l vody denne, svrbí ma cele telo hrozne.

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vasjar
autor
19. nov 2022

@lenkakravcova 4l?? 😯

angelous1991
19. nov 2022

Kamarátka mala z toho v tehu dost veľké problémy až musela ležať v nemocnici bolo to vážne . Strašne jej tlačilo dieťa na pečeň .

vasjar
autor
19. nov 2022

@chiaraaaa no skôr to sladké, ale nejem to v takom veľkom množstve až.

vasjar
autor
19. nov 2022

@angelous1991 ale ona mala teda problém s pečeňou?

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
19. nov 2022

@vasjar Hej. No.. Od rána do večera pijem 😀 už som si na to vyčlenila 0,5l poháre (žeby som to spocitala približne vždy). Keď sa zabudnem alebo cestujeme a vypijem napr len 2l, tak je to strašné. Mam chuť si vyškriabať stehná, ruky, záhyby na tele.. Vraj to spôsobuje kreatín, ak obličky počas tehotenstva nestíhajú (a ak je pečeň v poriadku). Jediná pomoc je pitie väčšieho množstva vody, aby sa viac vyplavoval.
A teda keď zjem niečo slané alebo viac sladkého - čo je práve tiež záťaž na obličky, tak vtedy sa to automaticky zhoršuje. Skus zjesť chipsy. Keď sa ti to zhorší, tak je to ono.

vasjar
autor
19. nov 2022

@lenkakravcova och jeeemine, v ktorom si mesiaci? Akoze keď budem toľko piť tak v noci sa "nedošikam" 😁😁

angelous1991
19. nov 2022

@vasjar hej len počas tehu

lenkakravcova
19. nov 2022

@vasjar začínam ôsmy. 😀 A hej no, je to zábava. V noci chodím 2x na wc stále + hneď zase aj pijem (lebo inak ma ráno koža svrbí).
Dr si najprv myslela, že to môže byť tá pečeň, ale nebola. Potom ze ci to nie je avivážou - nič sa nezmenilo ani keď som prala s čistým mydlom.. Potom si myslela, že či to nemôže byť nejaká alergia, takže som skúšala kadečo. Nakoniec mi urobila tie testy na kreatín a ten nebol v norme.. Som teraz 3.tí krát tehotná. Ale iba prvý krát to mam takto brutal svrbiaco. 😕😀

lizwer
19. nov 2022

@angelous1991 Ja som mala presne tento istý problém.

anavixy
19. nov 2022

Hlavne pokozku dobre hydratovat kvalitnou kozmetikou, ale aj telo zvnutra 🙂

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkasaurus
20. nov 2022

@vasjar ja som mala takto tehotensku hepatopatiu, tak bacha na to..

comika
20. nov 2022

@vasjar a cukor ti kontrolovali?

karollka21
20. nov 2022

@anavixy pri tomto žiadna kozmetika nepomôže, tiež som tým v tehotenstve trpela, prešlo to až pôrodom. Doskriabana som bola do krvi, príčina neznáma, dávali mi dithiaden na zmiernenie, lebo nič mi nepomáhalo

vasjar
autor
21. nov 2022

@karollka21 dithiaden sa môže v tehotenstve? Neboli ste po ňom ospala?

vasjar
autor
21. nov 2022

@comika ešte mi nerobili

comika
21. nov 2022

@vasjar Lebo svrbenie tela je jeden z priznakov cukrovky

karollka21
21. nov 2022

@vasjar ja som tiez bola mierne v strese, ale vraj je to ok. A popravde, v tych stavoch mi to vtedy bolo uz uplne jedno, to svrbenie bolo priserne, bola som doskriabana do krvi. A dcera je uplne v poriadku 🙂 Mna dithiaden neuspava, ale na kazdeho inak posobi, moze sa stat, ze je clovek potom ospaly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre