Som v 25/0. týždni. Je to prebiehajúci 26. týždeň?

miankass
10. sep 2021

Ahojte, mam otázočku dnes som v 25/0tt je to prebiehajúci 26tt? Ak tomu dobre chápem? Čiže keď sa ma niekto opýta v ktorom som týždni tak som v 25? Alebo v 26? Mam to trosku pomýlené ďakujem vám pekne za pomoc 💜

bagre
10. sep 2021

@miankass doktorov zaujímal buď už ukončený alebo potom presný týždeň. A okoliu to hádam môže byť jedno ktorý týždeň to je 😉 to nik nerieši

miankass
autor
10. sep 2021

@bagre ďakujem za pomoc, ale to veľmi nebola odpoveď na ktorú som sa pýtala. Mňa to zaujíma viac zrejme ako moje okolie, ale áno napísala som tam keby sa náhodou niekto pýtal lebo nechce sa mi rozpisovať dôvod toho prečo ma to zaujíma ale keď už sme pri tom tak preto lebo chcem vedieť na koľko je dieťatko vyvinuté a keby náhodou sa stalo ze predčasne porodím co si ani nechcem predstaviť tak ci je to bráne tak ze je už akoby vyvinuté na 26tyzden alebo ešte len na 25tyzden.

nika23t
10. sep 2021

@miankass ukončený 25 tt, prebiehajúci 26 tt 😊 Takže si v 26 tt.

miankass
autor
10. sep 2021

@nika23t ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙏♥️

bagre
10. sep 2021

@miankass ak by išlo o predčasný pôrod berie sa do úvahy ukončený... ak chceš pozerať vývoj bábätka tak už 3-4 dni hore dole je jedno. Proste ty reálne nevieš, čo sa deje v tvojom vnútri... a tie + -3 dni už rolu nezohrajú.

miankass
autor
10. sep 2021

@bagre ďakujem 🙏

bagre
10. sep 2021

@miankass ako ak by sa niečo zlé udialo, tak jasné, že každý jeden deň v brušku je dobrý, ale pokiaľ ide o také porovnávanie tak to sa nedá. Ani doktori to nevedia celkom presne určiť keď kukajú na sono, hlavne pokiaľ ide o váhu... V hornom príspevku to nebolo celkom presne definované a je rozdiel len tak chcieť vedieť že kde ste a iné to je, ak by bolo treba rodiť... držím palce nech sa nič zlé nestane ❤

miankass
autor
10. sep 2021

@bagre ďakujeme krásne, ♥️♥️♥️♥️

ailiba
10. sep 2021

@miankass 25+0tt, je ukončený 25 týždeň, 25+1 je už 26 týždeň tehotenstva.
Do 25.tyzdna patri: 24+1tt, 24+2tt, 24+3tt, 24+4tt, 24+5tt, 24+6tt a 25+0tt....potom už je 25+1tt a to je už 26.tyzden

ailiba
10. sep 2021

@miankass ale chápem ta, lebo ja som bola taka istá... V tomto štádiu som už počítala dní... Od 23tt je už šanca na prežitie a od 28.tt vie dieťatko samostatné dýchať... Takže, už to máš dobre, šanca na prežitie je pomerne velka👍...

zanetakovacsova
10. sep 2021

@miankass máš ukončený 25tt od zajtra to bude prebiehajúci 26tt

lilope
10. sep 2021

@miankass ja som si to zafixovala ako počítanie storočí ak ti to pomôže 😀
25+x je už prebiehajúci ďalší týždeň, čiže 26. týždeň. Tú 0 by som neriešila či je to technicky ešte 25 alebo už 26, keďže sa to preklopí polnocou a aj tak je to počítanie len orientačné.

miankass
autor
10. sep 2021

@ailiba ďakujem, veľmi krásne. 💜💜💜🙏🙏🙏

miankass
autor
10. sep 2021

Ďakujem vám baby za pomoc. Každej jednej 💜💜

gabu_lienka
10. sep 2021

@miankass ako uz niekto vyssie pisal, pri predcasnom porode sa berie do uvahy ukonceny tyzden (ja som mala 34.) prisla som na to az na prijme v porodnici 😃 uplne ta chapem, pocitala som kazducky den od 30DC, ako tak som sa ukludnila a trosku si vydychla v 30.tt. Drzim palce aby ti to rychlo zbehlo ☺️

miankass
autor
11. sep 2021

@gabu_lienka ďakujem Gabika 💜💜

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre