Som v 19 týždni a mám bolesti v podbrušku

jana208
5. jan 2012

Ahojte, chcem sa poradiť. Som v 19 tt a 3 dni mám bolesti v podbrušku, sú to také bolesti, ktoré mám stále a ešte napr. pri chôdzi hore schodmi sa stupňujú, alebo pri dlhšom sedení, alebo pri námahe, alebo pri močení /no pri močení ma nepáli, takže močový mechúr to nie je, lebo to je už iná bolesť - ja pociťujem pri močení taký ako tlak/. Chcem sa spýtať, či mala niektorá taký problém, od čoho by to asi mohlo byť. Som prvýkrát tehotná a neviem čo mám robiť, či ísť k lekárovi, či čo. Už mám strach vôbec zakašľať, alebo zasmiať sa, lebo bolesť sa stupňuje.
A mám ešte jednu otázku. Necítim vôbec pohyby bábätka. Viem, že ešte nemusím cítiť, ale už by som tak chcela. Ďakujem za odpoveď.

astonka
5. jan 2012

@jana208 určite by som šla k lekarovi...nemože to byt tvrdnutie bruška?? ja som ho sice nemala ale švagrina to tiež nejako tak opisovala...držim palce

nikolet_89
5. jan 2012

@jana208 nemusi to byt nic a moze...ale skor si myslim, ze sa ti len roztahuje maternica, ak su tie bolesti akoby si mala menstruaciu tak to moze byt ono...spomen to lekarovi, urcite ti predpise magnezium a uplne najlepsie by bolo, keby si za nim zasla hned zajtra, alebo zbehni na pohotovost pre istotu lebo nemusi to byt tym radsej zbytocne ist ako nieco zanedbat a neboj pohyby ucitis 🙂 ja som citila az okolo 22tt 🙂

zzzz128
5. jan 2012

@jana208 Ahoj,to je normálne,v tehotenstve stále niečo tlačí,pichá 🙂 Aj pri tom kašli,alebo keď vstaneš prudšie,je to normálne.Skús sa pre istotu opýtať lekára keď pôjdeš do poradne. A tie pohyby,možno aj cítiš,len keď človek niečo robí tak to nepostehne 🙂 Neboj,čoskoro sa zosilnia a povieš si,že si to cítila už skôr 🙂

anulienka_nr
5. jan 2012

@jana208 Ahoj Jani, čo sa týka pohybov asi je ťažké ich rozpoznať kedže ich ešte necítiš intenzívne.Ja som tiež tehotná prvý krát a tiež pohyby ako také zatiaľ necítim, ale stalo sa mi že keď som si ľahla a pozorovala som si bruško, videla som na ňomv určitých miestach také jemnučké chvenie, podotýkam videla ale veľmi necítila,nie je to ale počas celého dňa ,takže musíš sa asi trošku sledovať aby sa Ti podarilo to vidieť. (je to len také motýlikovanie 🙂). Ale je to veľmi individuálne,môžeš cítiť pohyby trošku neskôr, môžeš mať viac plodovej vody ktorá má tlmivý efekt, môžeš mať pokojnejšie bábo a hlavne si prvorodička atď.

anulienka_nr
5. jan 2012

@jana208 k tým bolestiam, mňa tiež sem tam bolí v podbrušku, nesmiem nosiť nič ťažké,dokonca ani 3l mlieka nie, včera som išla trošku rýchlejšie po schodoch a myslela som že asi porodím.NIe sú to ale bolesti podobné menštruačným ani žiadne sťahy maternice,tak si myslím že je to hádam ok, predsa len maternica stále pracuje a rastie..🙂

naty1987
5. jan 2012

@jana208 19+3tt cize uz si 20tt 🙂 a ta bolest moze byt preto lebo mas drobceka dost nicko a moze ta tlacit isto by som sla k dr. nech sa na teba pozrie zrejme ti da magne B6 asi ako vsetkym tehulkam a kludovy rezim vela lezat a malo chodit a ked bolest neprejde pojdes asi do nemocky
a k pohybom vobec sa koli tomu nestresuj mozes mast placentu v predu a preto este nemusis citit pohyby mas este 2tyzdne casu 😉

anulienka_nr
5. jan 2012

@naty1987 keby bolo babo alebo placenta nízko mal by to Dr. vidieť na sone, či ne?

anulienka_nr
5. jan 2012

@naty1987 mne sono robili v 16 týždni a uloženie bába a placenty kontrolovali...

anjelicek26
5. jan 2012

@anulienka_nr - no na sone to lekar videl a aj zapisal do karty, kde je ulozena, staci si to precitat. Ak je nizko ci vpredu, pohyby budes citit neskor. Ak je vzadu, tak mas sancu ich citit skoro (ja u malej zaciatok 15.tt a u maleho koniec 13.tt). Ak je vpredu, tak veru aj do 22.tyzdna moze byt citit len slabucke mrvenie.

Pocity, co popisujes je roztahovanie maternice a zvysovanie tlaku - vahou dietata - na mechur. O par dni to prejde, ale bude sa to narazovo vracat, holt tehotenstvo neni len prechadzka ruzovou zahradou. Oddychuj, relaxuj, viac sa spravit neda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre