Predčasný odtok plodovej vody v 23. týždni

nikol889988
12. sep 2020

Ahojte zeny . Som na zaciatku 23tt a zistila som ze mi po troske odteka plodova voda. Uz asi mesiac pozorujem mokre nohavicky tak somsi zohnala temesvaryho roztok atest bol pozitivny. Lezim v nemocnici od vcera a zatial vsetky vlozky co mi skontrolovali tiez pozitivne. Dostala som atb do zily a magnezko. Na sone mi povedali ze vody je pomenej ale je tam. Strasne sa bojim vychytala som akurat doktorku ktora mi hovorila furt o potrate a predsacnom porode a ako moje babo este nezachrania lebo az od 24tt sa da. Som zufala lezim a cakam co sa bude diat dalej. Naozaj sa velmi bojim keby ten roztok nekupim ani o tom neviem pred tyzdnom na poradni vsetko v poriadku. Len placem a placem nase vyzuzene duevcatko furt kopka a dufam ze vydrzi co najhdlsie. Prosim povzbute ma povedzte ze to hude dobre. Ja som psychycky na dne .

zuzka565
12. sep 2020

Nemám skúsenosť s odtokom plodovej vody. Nemôžeš mať stres musíš sa ukludnit lebo stres najviac škodí. Viem hovorí sa to ľahko. Ale pokus sa o to. Začni myslieť pozitívne. Budem sa modliť aby ti to dobre dopadlo. Držím palce

alikal
12. sep 2020

skusenost nemam, ale posielam vela sily pre malinku aby tam este vydrzala a aby vsetko dobre dopadlo. pevne verim ze to bude mat stastny koniec ❤️

evkakozickova
12. sep 2020

@nikol889988 ani ja nemám s niečím takým skúsenosť,no pevne verím že malička to zvládne že ešte vydrží. Hlavne sa nestresuj, držím vám palce,veľa síl prajem.❣️❣️

metuzalem
12. sep 2020

@nikol889988 podarilo sa zastavit alebo zmierniť odtok plodovej vody? Lekári urcite urobia všetko co sa da, budete pod dohľadom. V dnešnej dobe je uz lekárska technika vyspelá. Šanca tu je, takze sa neboj...verim ze budete v poriadku.

pininka1
12. sep 2020

Ak neodtecie cela, tak ona sa bude doplnat ale treba to samozrejme sledovat. Mojej znamej komplet odtiekla v 28tt a ma krasneho chlapceka.

pukanec123
12. sep 2020

@nikol889988 ahoj, predovšetkým drzim Vám veľmi veľmi palce 🍀🍀🍀 Vo veľa prípadoch predčasný odtok plodovej vody nemusí hneď znamenať potrat alebo predčasný pôrod. Samozrejme závisí od príčiny prečo sa to stalo, ale existuje taká vec, vola sa to amniopatch, skús si vygooglit... v skratke oni vedia ten plodový obal kde je dierka a odkiaľ vyteká plodovka zalepit. Plodová voda sa priebežne dopĺňa, takze ak by sa to podarilo, tak bábätku bude plodovka doplnená. Poznám jednu kocku, ktorej sa to stalo, a predstav si, donosila do termínu nakoniec. Veľa veľa šťastia 🍀

vaneska
12. sep 2020

@nikol889988 s odtokom vody skusenost nemam ale som matka predcasniatka narodeneho v 28tt (710g a 29cm). Mala je zdrava cize musis verit. Stres a plac babatku ale neprospievaju, aj ked je to tazke, skus sa ukludnit. Skus zistit ci by si nebola vhodnou kandidatkou na amniopatch. Robi to jeden lekar v Bratislave. Pripadne sa pridaj do skupiny Predčasniatka a tam sa spytaj. Su tam urcite mamicky ktore a odtokom vody nakoniec porodili vo vyssom tyzdni.

Clanok som na nahodu z googla skopcila:
https://zdravie.pluska.sk/rodina-a-tehotenstvo/...
A link na skupinu ak v nej este nie si:
https://www.modrykonik.sk/group/2007/

Drzim palce ❤️

090255
12. sep 2020

Mne postupne odtekala ale to už v 38tt čiže aj keby odtečie celá už by to bolo ok. A tiež som bola v nemocnici čakali co bude ale tak voda postupne odtekala ale sa aj obnovovala. A nakoniec o pár dní vyvolali. Ale tak dúfam ze to tvoje ešte vydrží 🙂

ljzozv
12. sep 2020

Mam skusenost s prijmom podobneho charakteru. Sestricka naco vyplnate papiere, to je potrat a musi byt pacientka prevezena do krajskej nemocnice. V tej dobe som tomu nechapala a Nevedela ani ako.reagovat. Toto som.mimochodom pocuvala casto s tym prevozom... Az mi raz starsia sestricka konecne vysvetlila dovod, potom som uz bola kludnejsia.
Radu mam len jednu. Modlitbu. Narodi sa v poriadku, nacas, zdrave a v spravnom okamihu. Toto som si hovorila niekolko mesiacov v nemocnici. Musis sa ukludnit ak to ide. Skutocne to tvoje babo v brusku potrebuje. Vsetko citi. Si pod dohladom, tak musis im verit a aj tvojej malej, ze to zvladne. A Ty tiež. Drzim palceky

janasz06
12. sep 2020

Ahoj tiez nemam skusenost no drzim sipno palce ❤.
Naozaj sa potrebujes uklud it dychaj nalad sa na babatko a rozpravaj sa s nim ako ho lubis a ako to spolu vsetko zvladnete.Ved sama vies co mas na srdci.Drzim Ti maminka palce a hlavne okolo seba dobrych lekarov

pele
12. sep 2020

Ahoj, ked ti len odtecie voda, to az tak nevadi, je nas tu niekolko, co sme to tak mali. Dolezite je neporodit hned po tom. Babatka naozaj zachranuju az od 24 tt, je to hrozne. Mne zacala odtekat 22+4 tt a ani ma neprelozili na porodnicu do 24 tt, ani kortikoidy nepichli skor. Akurat jedna dr povedala, ze by zvazili zachranu, ak by bolo babo zivotaschopne a malo nad 500 g, aj skor ako v 24 tt. Viem si predstavit, ako sa citis. Viem ti dat len nadej, ze vela zien neporodi hned a ked potiahnes este par tyzdnov, moze sa skoncit tvoj pribeh dobre. Plus ako citam, este mas dost vody, mozno sa to aj zastavi. Drz sa. Ja mam dietatko v poriadku (narodil sa po 6 tyzdnoch bez vody).

nikpa
12. sep 2020

@nikol889988 hlavne sa nestresuj a neplač. A tej doktorku ktorá ti vravi, že tvoje bábo nezachránia by som jej povedala nech si take reči nechá pre seba lebo nie je sibyla. Tak poprve, môžeš takto kľudne donosit aj do 40tt, po druhé aj keby si porodila predčasne nikto nevie kedy presne, dnes zachraňujú detičky ktorým by v minulosti nedali žiadnu nádej a nakoniec vedú plnohodnotny život a po tretie nastuduj si nieco o amniopatchu, na Slovensku ho robí priekopník v tejto metóde, pôsobí v BA, Dr. Ferianec. Držím vám obom palce 💛💙

https://zdravie.pluska.sk/rodina-a-tehotenstvo/...

rubinka
12. sep 2020

@nikol889988 - potrebuješ hlavne kľud fyzický i psychicky, nemyslí na slová tej lekárky. Mne trošku odtiekla v 12.tt. Teraz som už v 25 tt viem je to stresujúce, rátať každý týždeň navyše no to je to čo nesmieš robiť. Myslieť na najhoršie. Vody máš dosť ona sa dopĺňa. Kľud. Myslím že pokiaľ pracuješ šla by som na PN ak nepracuješ tak doma ležať koľko sa len dá. Nič nedvihat, nič s mužom intímne nemať. Šetriť sa maximálne.

robin30
12. sep 2020

Ja som to mala pri prvej okolo 26tt vydrazla do 36tt dva tyzdne som lezala v nemocnici,dnes ma baba 178cm 20rokov a prijali ju na pravo do brna nic neboj vsetko bude ok len sa ukludni stres ti nepomoze a tu pizdu doktorku posli expresom tam kde slnko nesvieti 😉

nikol889988
autor
12. sep 2020

baby ako ste to vydrzali... ja sa neviem upokojit len placen placem a placem nespala som celu noc nedokazem nic zjest... na nic ine sa sustredit... ako to mam zastavit

rubinka
12. sep 2020

@nikol889988 - mne pomohla len viera v Boha. Bez nej by som to ťažko zvládla

nikol889988
autor
12. sep 2020

@rubinka ked ti odtiekla voda tak nejak viac a naraz ci ako mne kazdu chvilu mokre gatky... a same sa ti to zastavilo?

rubinka
12. sep 2020

@nikol889988 - no nebolo to masívne ja som aj krvácala a ležala kvôli tomu v nemocnici. Mne sa zastavilo samé. Ja som sa modlila inak by som zosalela

janasz06
12. sep 2020

@nikol889988 ja som nebola v takej situacii,ale ako by som robila ja je,ze by som si povedala plac nepomoze babatku ani to,ze nejem a uz vobec nie,ze nespim.Celej tejto situacii to moje spravanie neulahcuje takze co mi pomoze?Fakt sa uvolnit vela dychaj .Rataj si nadych vydych 5s a tak skratka relaxacne dychanie.Viem,ze je to asi velmi tazke a fakt narocne len pozri stres nepomoze.Drzim Vam palce velmi moc

nikol889988
autor
12. sep 2020

baby dalsi test uz bol negativny.. neviem ci sa tesit alebo co si mysliet ... ci sa to zalepilo alebo co to bolo

kayyaa
12. sep 2020

@nikol889988 moja kamaratka bola v podobnej situacii...v 20tt jej zacala po troskach odtekat voda...lekari hned, ze potrat🙊😬 lezala v nemocnici, s vylozenymi nohami, a potiahla to do 30tt, kedy porodila a dnes ma iz 7rocnu zdravu dcerku😊 drz sa, verim ze to vsetko dobre dopadne🙏❤

cecilia29
12. sep 2020

@nikol889988 v BA sa robi aj nejake "zalepenie " diery v plodovom obale. Tu na MK pisala mamicka svoj pribeh ako jej odtiekla voda v 16tt a nevzdavala sa a potiahli do 26tt. Mala myslim minimum vody a dr odporucal potrat.Ma krasne dievcatko. Drzim prsty a modlim sa. Kvoli malej sa snaz upokojit.

rubinka
12. sep 2020

@nikol889988 - výborne, samozrejme začni sa tešiť a myslieť pozitívne. To ako sa psychicky nastaviš je veľmi dôležité.

qetka
12. sep 2020

hlavne nestresuj, neplac, mysli pozitivne, oddychuj. Povedz si, ze to date a date to. Uz si v celkom peknom tyzdni, tak zatni zuby a vydrzte. Rozpravaj sa s babatkom a bud stastna, ze je v poriadku, ked kopka, je jej dobre 🙂 Voda tam je a bude jej viac, lebo sa urobi nova. Boli tu aj horsie pribehy, ktore skoncili stastne. Drz sa.

nikol889988
autor
12. sep 2020

@robin30 vy ste dva tyzdne lezala v nemocnici a potom uz doma ste tak dlho vydrzali? ja sa modlim aby to prestalo tiect a mohla som ist lezat domov

kubkovamama
12. sep 2020

@nikol889988 ahoj,kolegyni po troške odtekala od 14tt,lenze sa jej nevytváral dostatok ďalšej.Lezala asi mesiac,upravilo sa to a rodila v termíne.Mne v druhom tehu trošku odišlo v 22tt a mala som aj kontrakcie na ctg,ležala som týždeň v nemocke,infúzie a oblbovak,inak nič so.mnou nerobili.Potom som ležala doma cca do 32-33tt,rizikové som mala aj tak od začiatku no ale už sa potom nič nedialo a normálne som potom už išla aj von,prejsť sa,dala som si magnézium,buscopan,guajacuran a v 37tt vysadila vsetko.Niekedy je plodovy obal narušený,mierna infekcia,zápal,ale voda sa dopĺňa stále a obal sa vie rýchlo zaceliť ak dodrzujes kludovy režim.Len nepanikar a neplač,to napätie ti robí veľmi zle psychicky samozrejme aj nápor na brušnú stenu pri placi je väčší.Drzim palce💕

robin30
12. sep 2020

@nikol889988 ano dva tyzdne v nemocnici a potom ma poslali domov ale ja som nelezala normalne som fungovala bez obmedzeni len tazke som nedvihala a vydrzala do toho 36tt.

inulienka29
12. sep 2020

@nikol889988 ahoj, jednej maminke v mojom okoli cca presne v takom čase odtiekla voda, nie kvapkala. 10tyzdnov ležala, maly sa narodil v 34.t s váhou vyše 2,5kg ako doboseny, sám dýchal všetko bolo aj je ok je to zdravý šikovný chlapček 🙂

rubinka
15. sep 2020

@nikol889988 - ako sa máš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre