Kúpanie v 14. týždni

anonym028
24. mar 2024

Ahojte. Žienky potrebujem poradiť či počuť vašu skúsenosť. Som v 14tt všetko je v úplnom poriadku.
Ide o to, pred časom sme dostali s manželom poukaz do Rajeckých Teplíc do Spa Aphrodite na 2h poukaz platí už iba 3mesiace (zabudlo sa naň, a pri upratovaní som ho našla) . Myslíte že by bolo v poriadku ísť sa kúpať? Alebo ešte počakať? Nikdy som nemala žiadne infekcie či mykózy a problémy z vody. Vodu milujem a chodili sme sa kúpať často, teda až dokedy som zistila že som tehu. Samozrejme ľadovej a tej najteplejšej by som sa vyhla.
Chodili ste sa kúpať? Čítala som aj o tampónoch na kúpanie, používali ste?
Ďakujem za každú radu či skúsenosť 🙂

ropucha6
24. mar 2024

Chodila som plavat do bazena, kym sa dalo, v druhom trimestri najviac.

pribinak
24. mar 2024

Chodila som plávať až do pôrodu. Robilo mi to dobre na chrbticu
Tampóny sú fajn

Nechod do sauny a horúcej vírivky

zuzubb007
24. mar 2024

Spýtaj sa gynekológa, môj my to vyslovene neodporúčal, že má také prípady, žena nikdy nič, išla dá kúpať a ako just bum potom predčasný problém a tak, každý si musí zvážiť sam

juja_01
24. mar 2024

Mne gyn taketo kupanie v spolocenskych zariadeniach vyslovene zakazal .. ze max sauny, ale mam pouzit plachtu. Na zaciatku kvoli infekciam ktore mozu vyvolat potrat ..a ked som sa ho pytala opat v 26tt, tak zase nepovolil, lebo infekcia moze vyvolat predcasny porod, ze naco si to zbytocne komplikovat ... voda mi velmi chyba, ale uz to dajak vydrzim

simca06022011
24. mar 2024

Cely čas som sa chodila kúpať/ plávať.

lucia13022023
24. mar 2024

Ja by som nešla lebo som citlivá na rôzne bazény, vírivky atď... Ale ak si ty ok, poradila by som sa s lekárom a podla toho zhodnotila ci áno alebo nie ☺️

aj47456
24. mar 2024

Mne by to riziko za hlupe dve hodiny kupania nestalo

majlo1234
24. mar 2024

Zalezi aj od tvojho celkovejo zdravia tam dole. Ja som nikdy(ani pred tehu) nemala ziadne gyn problemy, takze som smelo chodila, robilo mi to velmi dobre. Pokial by som mala problemy uz aj predtym, zvazila by som.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre