Krvácanie v 15. týždni - placenta previa

hejtermama
8. okt 2020

Ahojte!
Po štvrtej návšteve pohotovosti s krvácaním (predtým dva krat spinenie s bolesťami- teraz v 2 trimestri s regulárnym krvácaním ) mi povedali, že príčinou je asi vcestna placenta. Nasadili mi hormóny a kľud- lezat. Verím, že sa placenta vytiahne. Ale po týždni kľudu, som opäť zakrvácala.. máte podobne skúsenosti.. ?

leuska15leuska15
8. okt 2020

@hejtermama áno, mala som to podobne, tiež placentu previa, lenže som krvacala len raz. Bola som mesiac na PN, ležala som, upravilo sa to...

kiki68
9. okt 2020

Tiez som mala Praevia do 26tt , tiez som zvykla kazdych par dni mierne zakrvacat a spinit. Brala som dlho magnezium a utrogestan a klud. V podstate tak realne hybat a vsetko som sa zacala po 25tt , vtedy to prestalo tahat. Este je vraj vhodne sediet tak ze na kolenach a pod zadkom vankus a nohy jemne do V. Fakt ze ta poloha je prijemna. Vyhni sa naopak tureckemu sedu, to taha este viac potom .

hejtermama
autor
9. okt 2020

@leuska15leuska15 @kiki68 jemine super dievčatá teším sa. Mesiac zvládnem - len nech to neni do konca. Potešili ste ma. Aj ste cítili tlak v podbrušku? Snáď sa to veru upraví...

hejtermama
autor
20. okt 2020

@kiki68 ahoj! Chcem sa opýtať- mala si aj bolesti? Mne za týždeň teraz riadne narástlo brucho a ťahá ma každý sval. Pichá ma pod rebrami keď sa otočim, alebo vstanem.. v piatok bolo na uzv všetko ok, ale od večera mám v bruchu cudne tlaky a akoby sa babo veľa hýbalo... je to normálne?! Cítim sa ako totálna hypochondricka a cintlavka, ale stále som hrozne unavená a vyplaši ma každá boliestka..

kiki68
21. okt 2020

@hejtermama tiez som mala tlaku, tahanie, take ako menstruacne krce na dennom poriadku. Ale ako vidis donosila som. Do 26tt som mala kazdy den 750mg magnezko a dost dlho aj utrogestan. Mne aj placenta rastla tak blbo, ze hned pri krcku. Este lekar muzovi ukazoval, ze pozrite ako to vyrasta na akom blbom mieste. Nastastie som pri porode velki nekrvacala, cakali ze budem

daom
21. júl 2021

@hejtermama ahoj, mozem sa spytat, upravila sa ti nakoniec placenta? Riesim akurat rovnaky problem, tak by ma pozitivne spravy potesili 🤔

hejtermama
autor
21. júl 2021

@daom mne sa nehýbala od 11 tt. Mala som presahujúci taký maličký cipik.. Ale Janicko je zdravý a porod prebehol bez väčších komplikácií.. rodili ma skôr- ležala som na rizikovom a keď som dostala slabé kontrakcie - šli sme rovno ráno na cisarsky. Janík musel na dva dni ešte do inkubátora ale našťastie je všetko ok🙂
Na antolskej boli úžasní! Vrelo odporúčam! Dnešná veda vie naozaj mnoho🙂
Ale kamoske sa vytiahla ešte v 36tt. Čiže žiadne strachy tak či tak dobre to dopadne!

daom
21. júl 2021

@hejtermama dakujem krasne za odpoved, zelam vela zdravia 😉

iramka
6. okt 2022

@kiki68 ahoj, nepochopila som ten sed, sedim na stolicke, pod zadok dam vankus ale naco potom na kolena? Ved mi to aj tak spadne, nerozumiem tomu efektu..ale ASI som ten sed nepochopila. Dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre