Je to v poriadku?

15. apr 2024

Bola som na poradni, kde podla terminu menštruácie som mala byt presne v 12tt + 0, ale bábo zodpovedalo najskôr 12tt + 4, keď sa riadne vystrelo, tak lekárka namerala dokonca 13tt + 0, takže v tom čase bolo o týždeň väčšie. Lekárka ma poslala na skríning k inej lekárke, kde som išla o 5 dní a teda plod zodpovedal 13tt + 1, čo by znamenalo, že veľkostne narastol len o 1 den za 5 dní a o 0,2mm. Inak bol aktívny, hybal sa aj srdiečko v poriadku. Je to v poriadku? Môže ísť iba o chybne meranie?
Mam za sebou potraty. Tak sa teraz zlaknem každej maličkosti.

anjelicek26
15. apr 2024

Nevidim, kde vidis problem, je o par mm vacsie... ziadna drama... deti rastu po tom 12tom tyzdni individuallne a namerat to na chlp presne kedze sa to babo hybe, je aj tak nemozny ukon...

nika23t
15. apr 2024

Tie merania sú len orientačné, dôležité je, aby bábätko rástlo. Absolútne tomu nepripisuj dôležitosť, pokiaľ ide o párdnove odchýlky. Neviem, preco Ta kvôli tomu posielala k inej lekárke, keď všetko bolo ok.

cookie29
15. apr 2024

ono to nerastie linearne, ale priskokmi... ja som chodila na sono pravidelne, lebo hematom a krvacanie a pamatam si, ze raz za tyzdne narastlo o par mm a o 48h na kontrole uz malo o 1.5cm viac... tehu po strate je psycho... ale vies, mne na meraniach vzdy vykladali, ze bude mensie... dokonca som bola sledovana... malo 4.5kg 🙂

jaass
15. apr 2024

Áno je to úplne v poriadku 🙂

kiki68
15. apr 2024

@cookie29 mne tiez , ze bude mensie, uchnapala by som ich za to lopatou 😂😂😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre